Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Mersi Strumphy, Miki

Maine ma delectez cu pozicile ca azi m-a terminat L! De 2 ore ma chinui sa o adorm si exact ca piscoata ta face Strumphy, se fataie, scuipa suzeta, rade, tipa, se ridica in fund apoi in picioare si da rotocoale la pat apoi se prelinge pe marginea patutului pana da cu nasul de cearceaf de obosita ce e, sta un pic, isi trage sufletul si o ia de la capat! Daca plec din camera ei se pune pe urlat! Insa se pare ca am dovedit-o, dar m-a dovedit si ea pe mine! Ma bag repede la dus si in pat la somnic!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna mamici,

Stiu ca sunt singura care bantui acum pe aici..dar macar las un mesaj pt maine.Multumim celor care au intrebat de noi!!
Suntem bine,dar asa cum a anticipat Strumf David sta gramada pe mine si in pauza lui de somn abia am reusit sa ii fac supa!!
Strumf ma intrebai de steamer.. astazi iarasi nu amers si nu a mai scos aburi..Cred ca ceva este in neregula cu el.Catank tu ai patit asa ceva???Il setez tot si totusi incalzeste apa putin si drept urmare nu scoate aburi..

Yasmi si Mada..,sper ca sunt bine micutii si au scapat de febra.Febra asta este cea mai aiurea,te baga in sperieti!Apropo de termometru si eu am si rectal si de frunte si ureche (Clever parca).Am observat ca cel de frunte aata cam cu 0,5 mai putin ca cel rectal..oae este o regula???

Nici eu nu i-am luat lui David ghete.Are unele de fas cu blanita cu care iesim,inca nu i-am luat din astea solide..Am vazut prin cartier cam la 50 ron dinpiele,dar inca nu am probat.Azi nici nu am iesit afara,sper sa iesim maine!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Am apa in gura cand am citit de reteta cu orez si mere,dar tot nu am inteles cum se face...iar reteta initiala nu o am...Daca mai este vreuna din voi amabila poate sa o mai scrie mai detaliat??

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Si eu vreau sa ii cumpar lui David o jucarie de ziua lui si nu stiu ce..M-am uitat la masinuta de la Chicco dar este prea scumpa pt mine momentan..As vrea ceva in jur de 100 ron.Ce imi recomandati???

Vad ca voi aveti atat experienta..invat multe de la voi!!!

Maine o sa intru si de dimi sa vad ce imi recomandati si poate ma si hotarasc sa comand...

Pupici!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna seara si de la mine!
Mada, Yasmy de bearfoot ce stiti ca incaltari de copii?Sunt misto pe glezna, dar nu au talonet... oricum cu dres gros si sosete ma intreb daca e vreo diferentza la talonet... oare s-or gasi separat... de la schol?Ce simplu era cand era Maria mica.... luam din Vitan de la magazinele de deasupra pietii
Felicitari ca v-a scazut febra, Cami iti tinem pumnii sa fie bine...
Lalely, suna de unde ai luat steamerul si vezi...
Strumph, ai incercat sa o legeni...?
Si eu vreau sa-i iau cadouri de Craciun jucarii, ca acum de sf Andrei i-am luat imbracaminte.. si incaltaminte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somnic pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Si eu tot dupa jucarii ma uit pe net!

Am pus cateva poze din casa. Nu-s experta in fotografiat, e clar . In plus sa nu va asteptati la mare lucru, ca noi stam cam prost la capitolul mobila . Asa ca nu-i mare lucru de vazut, dar promisesem de cateva zile ca pun poze.
Nici nu le-am micsorat, dar maine le sterg si pun cu Luca.

Noapte buna!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Sting eu lumina

Offf mada,yasmi,cami tare sa treaca rpd muci,febra,bubite
Cami, sper sa nu fie ceva ff grav!

Am citit mult si am retinut putin. Stiu doar ca ati vb mult de incaltari. Pai teea daca nu merge nu ii iau nimic acum desi ne-a dat soacramea bani sa ii luam sunt si eu de acord sa fie ceva de calitate,nu neaparat f scumpi dar avand in vedere ca isi formeaza mersul...merita investitia. Pana merge teea va purta fancy shoes..are cred ca vreo 20 de perechi, toate primite!

Cu jucariile....am fost azi in cora si au bagat cred ca 1 milion de jucarii de la toate firmele posibile. De craciun si sf nicolae mai iau si eu din astea cu lumini,sunete sa ii stimuleze imaginatia. Doamne dar ce multe erau...era cat pe ce sa sparg cardul...ca tot a intrat indemnizatia

Strumpf- bafta cu dieta,eu am dat-o in bara rau ca am fost ff racita si nedormita...si acum stii ce greu e sa incepi iar...mai bine fac curat la tot cartierul
Chiar asa ai incercat sa legeni piscoata cand e asa agitata? Nu o tii in brate cand alaptezi?
Ailed- bv pt papa andrei! Cand va intoarceti in ro de tot? Stati in buc? Bine ca a iesit suvita...hai acum sa te vedem vopsita!
Mandreac- ms pt poze mamica frumoasa

Fetele tocmai ce am realizat azi ca rochia mea de nasa e la suceava si am pus-o pe mAma sa o faca rpd colet.
De unde cumpar panza de mir,fasa...etc???

Noapte buna si toate fetele

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Seara buna,

din pacate nu am putut sa intru mai repede, am fost cu trupa la prietena mea si apoi pana i-am parcat, ufff greu cu nani asta.

Din pacate si Ilinca nu mai doarme de miercuri. Ziua abia de fura 10-15 min si astea dupa ce plange si se maraie la greu de zici ca o sa doarma macar 3 oer. Seara la fel de abea o culcam cu plansete.
A primit si ea de duminica pireu de legume ( cartov cu putin morcov si dovlecel), a fost mortala. Asa s-a bucurat cand m-am apropiat cu farfurioara, apoi cand a simtit gustul a bagat o moaca asa necajita ceva de genul vai mami m-ai dezamagit.A mancat de complezanta 3 lingurite si gata. Tot la 3 lingurite suntem si azi, dar e bine si atat.

Si acum sa vad ce-am mai retinut din ce am citit, sper sa nu fac varza.

In primul rand multa sanatate bolnaviorilor si mamicilor sa reziste.

Am vazut o Strumphitza care arata SUPER.

Am vazut ca se vorbeste de incaltari si eu sunt de acord cu Mada si Yasmi doar ca o pereche de incaltari bune nu trebuie neaparat sa dea gaura in buget. Sunt incaltaminte foarte bune no name la preturi accesibile. Mada bafta maine.

Catank cred ca a postat imaginea cu premergatorul ala. Mie nu mi sau parut utile eu am avut vreo doua primite. Cand invata sa mearga nu se pot sprijini de ele ca nu-s suficient de stabile si oricum cand copilul cade pe spate vine cu tot cu premergator. Dupa ce au invatat sa mearga ai mei dar si fetitele prietenei mele la fel au facut, l-au intors cu rotile in sus si se jucau cu rotile. Super mi se pare masinuta de la chicco noi o avem de la Matia, o mai foloseste si acum deci mi se pare o investitie ok pe teren lung.

Lalely toate jucariile fisher price cu melodii in limba romana mi se par ok. Depinde doar de buget ce vei alege. Noi avem catelusul vorbitor care e super, a fost tot asa o jucarie de cursa lunga, a facut pana acum 3 copii si arata super, canta bine in continuare, e adorat si de cei mai mari si de Ilinca. Mai avem ceva borcan cu jucarii tot asa cu cantecele si forme care se introduc in el, e ok si ala dar ai mei nu au prea introdus formele pe unde trebuia ca au ridicat capacul si le-au bagat pe colo. Ilincai intentionez sa-i iau de mos carticica cantatoare .

Alina super casuta, las ca mobila vine si ea. Cam la fel suntem si noi, dar eu n-am nici candelabre.Imi plac tare mult usile de la bucatarie. Sunt glisante?

Noapte buna fetelor ma bag la nani ca maine am trezirea foarte foarte devreme.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

am si eu o rugaminte....
dati un like aici daca va place http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput