Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (82)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

hapines.....haahahhhhhhhh imi placi ca ai voce, ureche muzicala..ce mai facut sa rid....esti tare simpa. Nu ne mai cinti ceva?

Borcanul cu biscuiti il au finii mei, .. erau tae incintati de el..na...acum fiecare cu ce poate...

Despre ce carticica vb? Cea cu omida? un link mura-n gura se poate?

strumphy..eu sunt inebunita dupa jucarii. Fetele cred ca stiu masa modo plus pian de la chicco, ...chiar daca este ptr un an in sus Ioana este fascinata. Sta in fundulet si bate la clape de zor...sau pe toate butoanele din gradina....albinute, etc...sunt parti detasabile si sunt ok ptr acum. Cangurul muzical cu forme la fel...este prietenul ei, numai de dupa git il ea..e asa haioasa...
Mie imi si place sa stau linga ea, ne jucam impreuna... Cind o las singura, ...este preocupata de ele. I le schimb mereu... Mai am si un iepuras muzical...cu fel si fel de animalute... cinta si la el de zor...Deci, noi vrem jucarii!

Multumesc mamici ptr sfaturi, raspunsuri!

Poze cu casa lui alina, cu bb lui dya...nu am vazut. Acum merg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:


mai acum m-am lamurit despre ce borcan vorbiti, dar de carticica? cine pune link sa vad si eu ? piscoata are o carte de asta de la fisher price dar nu are cifre, e faian ca ii canta, ii spune numere, cum fac anumite animale ce le prezinta ei in carticica, dar nu cred ca e aceeasi de care vorbiti voi... ia sa vad daca gasesc link sa vi-o arat ... am cautat pe mothercare , nu am gasit-o... sa vad pe altundeva ....nu am gasit-o pe alt site de am cautta acum, mai incerc mai tarziu, sua poate pana tunci imi aratati despre ce carticica vorbiti

ma duc sa ii fac sucul de mar si morcov ca mi se urca in cap, am luat-o pe pat langa mine sa se joace si tot imi vine calare pe laptop si nu ma mai lasa sa fac nimic....

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Lavi muuulta sanatate.

Catank masinuta merge si pe asfalt si prin transee si prin noroi. Am spalat-o si e drept ca nu mai arata ca noua dar e ok. Chiar merita banii.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

http://idealbebe.ro/fisherprice-carticica-muzicala-in-limba-romana-p-5003.html?osCsid=3984c9e79a35a812dfc3881fb5cd513c

asta este?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Lavi muuulta sanatate.

Catank masinuta merge si pe asfalt si prin transee si prin noroi. Am spalat-o si e drept ca nu mai arata ca noua dar e ok. Chiar merita banii.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


Deci e buna pe aratura aici la tara Glumesc!

Multam mult! Daca papa tot iaurtul i-o voi face cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Lavi muuulta sanatate.

Catank masinuta merge si pe asfalt si prin transee si prin noroi. Am spalat-o si e drept ca nu mai arata ca noua dar e ok. Chiar merita banii.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


Deci e buna pe aratura aici la tara Glumesc!

Multam mult! Daca papa tot iaurtul i-o voi face cadou




M-am razgindit!Comanda realizata! Daca nu papa iaurtul, il pap eu, dar ea ramane cu masinuta....sa se aleaga si ea cu ceva, nu?!
Daca papa si iaurtul...musai am nevoie de masina, ptr ca in brate nu o mai pot tine, de grea ce este. Hai ca ma alint mai rau ca ea...deci, cadou de Mos Nicolae asigurat!

Multumesc mamici!Sper sa fi facut o alegere buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

http://idealbebe.ro/fisherprice-carticica-muzicala-in-limba-romana-p-5003.html?osCsid=3984c9e79a35a812dfc3881fb5cd513c

asta este?



Imi place si carticica aceasta, daca despre ea e vb. O vreau ptr Sf Ion, ....si ptr Mos Craciun il las pe tati sa aleaga....
Poate ne aduce cite o nuia la amindoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am pus ciorbica la foc pentru noi, supita Anastasiei este gata (azi imi incerc norocul) si acum mananc un cozonacel de post cu mere facut de mama

alexina nu i-am pus fularel la gurita si nasuc. i l-am pus doar in jurul gatului sa nu intre frig desi combinezonul asta este asa bine captusit si se incheie atat de sus ca nici nu era nevoie de fular. dar l-am pus sa fie si ea trendy asa

ailed tu stii ca si eu de la o vreme nu mai suport mirosul ala de amoniac si la fel si eu ma gandesc ca tine... idei din alea de te sperie. inainte ma vopseam mai des, cu amoniac si nu mai aveam nici un stres dar acum nu stiu de ce am devenit asa. am auzit prea multe, cred ca de aia
da si eu am citit si auzit ca brunetul si nu stiu care roscat sunt foarte toxice. chiar au zis astia pana si numele vopselei si nr. dar nu le mai stiu.
este o scumpa Dodo si ochioasa si frumoasa si somnoroasa...

lalely este cam dubios cu steamer-ul ala. cred ca totusi are el ceva. mai bine suni
pe mine ma dispera fazele astea: cumpar ceva si nu merge, imi vine sa le dau cu produsele in cap

happiness ce stii tu toate jucariile

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele am intrat pe fuga
sa va multumesc de gandurile bune
nu au venit analizele inca
si medicul pleaca acasa ca a fost de garda
sun maine iar la pranz
dar e bine ca bubitele dau semne de retragere
si febra nu am mai facuyt

yasmi eu cred ca nu ai dat corect nici antitermicele
obligatoriu 3 zxile cu program
la 8 ore
cum zice mada
si mie mi se par cantitatilre f mari la antitermice
cum zice happy
eu 2,5 si la nurofen si la panadol dau daca e nevoie
si la antonia abia acum dau 4 ml panadol
si 5 ml nurofen
ma bucur ca mergi la un medic de spiutal
bafta multa
asteptam vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Miki off ... nu poate veni nimeni sa te ajute un pic cu copilasii acum zilele astea cand nu te simti excelent ? sanatate si sper sa nu ramai fara voce, care apropo e tare calda si calma, se vede ca nu iti place sa te certi





_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


ba da, vine soacra azi

mami de 2 prichindei


si nu te bucuri?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput