Strugurasi de sept-oct 2011 **07**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

andreea t stiam eu ca trebuie sa mai vina cineva sa-mi tina de urat 8 0i, 9 oi pitik mea doarme si eu o pazesc.Eu am dormit de la 10 la 11 si acum mi-a disparut somnul.

Fetilii celelalte ce or visa?

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Spunea cineva (nu mai retin numele) de un carusel ptr. pat pliant.Noi nu suntem pasionate de jucarii.............doar de stat in brate .
Pe burta ea nu sta decat noaptea cand doarme,iar ziua daca o asez pune capul ca si cand trebuie sa doarma
Isi tine capul la verticala, se ridica si de caput si corp daca o asez pe o perna.E scandal mare daca o tin in brate la orizontala.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata... o cafelutza si o banana... micul dejun

...trebuie sa imi fac griji? ... aseara Miruna a papat la 20.00 prima masa, apoi la 21.15, iam facut baie... apoi la 23 iar a papat si de la 0.15 pina acuma doarme... am luat-o din patut la 5 si am vrut sa ii dau sa pape si nu a vrut... asa ca m-am stors... la 8 iar am luat-o si nu a vrut....TREBUIE SA-MI FAC GRIJI... NU E O PERIOADA PREA MARE CA SA NU PAPE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La noi in odisee avem o mamica pasionata de jucarii ( Sei) si una de lucrusoare(Marryan). Foarte frumoase si jucariile si lucrusoarele.
Jade ce print frumos ati avut la botez.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata
Haideti la o decofeinizata.
Apropo avem voie sa bem in timpul alaptarii cafea decofeinizata?


Anilansa lasa fetita sa doarma.Cand ii este foame se trezeste ea.Ca si a mea daca o obligi tot nu papa

Camady cum a fost la munte?

Nici a me anu este pasionata de jucarii.Oare sa-mi fac griji?


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel plecam la munte de craciun 23-27 decembrie.Am emotii.....sper sa ne descurcam.Acum imi fac griji ca nu ne incap bagajele in portbagaj

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

RACHEEL, multumesc de cafelutza ... de fata ce sa zic, eu o las dar nu sunt obisnuita, e prima zi cand patesc asa ... ea se trezea la 3 -4 ore si papa .... oare incepe sa isi faca programul?,


De sarbatori la noi e plin anul asta... 25 dec ziua mamei mele, 26 ziua cumnatului, 27 cumatria ... de revelion stam anul asta acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

camady ce frumos unde la munte?

De bagaje nu stiu ce sa-ti zic.Mai pui un troler pe scaunul din fata.

Anilansa, eheee aveti ceva petreceri si se pare ca de revelion va odihniti

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Buna dimi!

andreea, nu te-am mai vazut de multCe dulcel e Andrei, dragul de el!E un frumos si seamana foarte bine cu tine

trebuie sa intru pe grup a o vad si pe Maia dragalasa

pinkysor mi-am luat manduca pana la urma, astept sa mi-a trimita, sper sa vina azi si sa o probez.

zubi ma bucur ca v-ati simtit bine la tara, si eu ma simt minunat cand dorm cu pititca desi de vreo 10 zile a inceput a doarma in patut. Azi -noapte am adormit bustean in timp ce o alaptam si cand m-am trezit pe la 3 se deplasase de pe paturica ei si se lipise de mine, cred ca s-a tarat ca rama

rach noi o sa facem revelionul ori acasa, ori cu finii care au si ei bebe mic (desi nu am discutat cu ei inca,recunosc), ori la socrii ca mai sta soacra-mea cu bebelina si mai respir si eu

jade e superb Tudor si a avut un costumas deosebit la botez:)

maryann ce de lucrusoare ai cumparat Valeriei

camady ai probat husa aceea pentru wrap?

M-ati facut curioase si m-am muls si eu. Am scos dntr-un san plin - plin 180 ml in aprox juma de ora si mai iesea daca mai mulgeam dar ma durea mana ca am folosit o pompa manuala de la primii pasi. Am bagat laptele la congelator. A mea oricum nu mananca un san intreg o data, abia il haleste la 2 mese.

Am o problema: nu pot scoate mucii fetei din nas. Nu am reusit deloc, de cand s-a nascut. Ii scot pe aia din nari cu betisoare de urechi, atat. Am incercat cu pompita, nu ies, am incercat cu aspiratorul nazal vibrocil dup ce in prealabil am pus ser fiziologic in nas, nu ies, l-am pus si pe sot sa traga , nu a iesit nimic desi cand trage in furtunul ala se aude asa, un harait undeva in profunzime. Cand respira normal,nu haraie, nu sforaie insa cand suge se aude ca si cum ar rspira mai greu. Cum fac sa ii scot? Trebuie sa iau batista care se fol la aspirator? Acum ma oftic ca am luat Vibrocilul ala



Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel plecam la Sinaia.Noi suntem familie numeroasa.Ca il am si pe Razvan + scoica .Vedem noi cum ne ingramadim.

Mikka n-am probat-o ca tot a fost ceata afara si mi-a fost frica sa ies afara. Dar parca ma bate gandul sa-mi iau si eu manduca ca wrapul sotul nu vrea sa-l foloseasca si la munte pica numai pe mine s-o car.Plus ca din manduca o poti manevra mai usor. Ma mai gandesc.Sa-mi spui cum ti se pare cand ajunge.

Eu patesc ca tine.Nu pot scoate nimic nici cu aspiratorul dar o aud cum haraie.Am zis c-o sa merg la dr. si am sa-i cer s-o aspire ea.

camady's baby

Mergi la inceput