Strugurasi de sept-oct 2011 **07**

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade ma bucur ca este bine bebe T

Ce ne facem cu mucii astia Eu Cu batistuta nu mai scot nimic.Ea ii mai da afara singurica dupa baita.Eu ii mai pun doar ser si atat.Cand mai stranuta ma rog sa mai dea cate unul afara.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

am uitat sa zic ca iar ne am amanat vaccinul
cred ca el este singurul peste 2 luni care inca nu e vaccinat
of , abia astept sa scap si de stresul asta

lore , rach eu il scot pe T afara
acum avem temperaturi cu minus de ex
dar uite ca mi a racit...asa ca...
cred ca sambata am cam exagerat cu statul afara , m a mancat in cur sa mergem la gradina botanica

eu ma declar nebuna de legat
de vreo 10 zile , si a scos masa de la 3-4
se culca pe la 23 - 23.30 si se trezeste pe la 5-6 sa manance , apoi se culca iar si se trezeste pe la 8-8.30 , azi chiar la 9
eee...daca puteti crede , fac cu nervii ca doarme prea mult si nu mai mananca
sunt nebuna , nu ?
recunosc ca am o obsesie cu mancarea si nu ma pot controla
l as indopa non stop

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Anca.. si eu imi doresc sa merg la servici sa socializez, insa daca as putea sa o duc cu mine ar fi perfect, eu in ultima luna de cand am mai iesit cu masina cu ea in oras (singura), am fost la servii de vreo 6 ori.. si eu simt ca ma urc pe pereti insa ii vad zambetu si ii trece, o mai chem pe mama si fug in oras.. si na asta e.. dar recunosc m-am plafonat rau de tot ca femeie ...

Lore.. eu o scot zilnic si nu avem nimic, Doamne iti multumim! Elena se cere afara pt ca afara adoarme singurul somn consistent din zi adik vreo 4 ore, cum da de aerul rece adoarme.. dupa masa de 12 , incepe sa maraie si stiu ce vrea, se enerveaza cand o imbrac insa in carucior tace mac... fara sa iesim afara nu imi doarme decat ff rar.. o imbrac bine o pun in paturica , pun protectia de picioare la carucior si duse suntem macar 30 min..
PE ceata nu am iesit insa pe frig ( si la -6) da.. ca si la iarna trebuie iesit..
Si de cand o scot pe frig nu mai are nici muci, nu am mai aspirat-o de 4 zile..

JADE.. ei bataita.. vezi ce stres ai tu in tine, baiatu stie ce vrea de la viata..
Protectisu il tin in frigi da, eu cand am mai scapat a 6-a picatura m-am chinuit sa o scot cumva..bla bla.. sotu a dat 63.5, la noi in cartier am gasit la 55, iar in Buc la farmacia tei am vazut pe net la 45.5 .. nue vb de 10 lei in plus dar asa imi e mie ciuda ca merg la mama naibii si tot dau mai scump..

Am pus cateva poze noi.. dati-va cu parerea ce culoare au ochii nostri? raman asa au ba?


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JAde bucura-te ca doarme.. copii cresc si cu somn nu numai cu mancare.. noi 2 sapt pe la 6 la 8-9 sapt Ela dormea de la 22 la 6 .. si a crescut ff frumos, adik 1 kg in o luna..acu doarme de la 21.30-22 trezire la 3.30 la 6.30 si final pe la 8.30..(ma distreaza ca la 3 si la 6 se trezeste la acelasi minut.. adik daca e 3.33 e 6.32)
Da de ce esti cu obsesia asta? ti-i se pare slabut?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

chiar daca stau acasa din luna martie , mie nu imi este dor de servici si nici de socializare
cred ca de la atata stat am devenit pustnica
m as face chiar si casnica

seidana , stiu cat e la farmacia tei
este cea mai ieftina farma din tot bucurestiul , si la diferente f mari de pret
de ex , vaccinul pt rh care l am facut in sarcina si la nastere , l am gasit acolo mai ieftin cu 2 milioane si ceva
dar este fff departe de mine , in celalalt capat al orasului , din pacate



_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nu stiu de ce sunt obsedata cu mancarea , cred ca mi se trage de cand l am nascut si era icteric , cand nu manca mai deloc
am zapacit o si pe dr , ca ce sa i fac ca nu mai mananca
si asta mi a zis , cum naiba nu mananca ca e ca un pepene
eu sincer , nu l vad asa , uneori mi se pare chiar slabut
am zis ca s nebuna

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade si eu uneori ma panichez ca parca a slabit , ca nu are falcute, insa fug la cantar si ma linistesc.. dar ce vom face ca doar incep sa nu mai puna asa bine pe ei incepand din luna asta.. in loc de 1 kg o sa puna 500 gr..
Eu i-am si zis sotului ca in dec cand vine in Bucuresti merge la farma sa imi faca stoc de ce am nevoie.. norocul e ca firma ii e aproape de b-dul tei..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

aa.. Jade.. si eu m-as face casnica daa ar avea sotu macar cat avem la un loc, insa din aia care sa poata iesi in oras , prin mall la cosmetica etc.. nu sa stau in casa prizoniera

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana , nu veniti si voi cu tati la bucuresti ??

eu zic ca fetei o sa i ramana ochii albastri
ii are destul de deschisi zic eu , ca sa i mai faca caprui

T i a avut albastru curat
acum ii are gri cu tente de verde
deja l am amenintat ca daca i face caprui o sa aiba de a face cu mine

_


de T 2+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

aa.. Jade.. si eu m-as face casnica daa ar avea sotu macar cat avem la un loc, insa din aia care sa poata iesi in oras , prin mall la cosmetica etc.. nu sa stau in casa prizoniera

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)


cu siguranta si eu tot casnica din asta as vrea

_


de T 2+


Mergi la inceput