Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Raspund si eu pe ziua de azi:

Roberta, felicitari pentru bebe mancacios. La varsta lor ar trebui sa manance in mediu 180 ml/masa, deci este foarte bine cum papa Gabriel!

Betty, o fi puseul de la 4 luni care poate se manifesta mai tarziu la voi? Sper sa fie in curand bine, caci stiu ca sunt epuizante!!

Lori, ma bucur ca v ati simtit bine si ati avut vreme frumoasa. Si aici sunt in timpul zilei 10-12 grade! Vad ca in romania in timpul zilei nu sunt mai mult de 5 grade! Sa aveti cu toate grija de voi si de bebei sa nu raciti!! Lori, de asemeni, felicitari pentru ca bebe doarme asa de mult noaptea! Zi m si mie ce i dai, ce i faci de doarme asa de mult!????

Si Imi zambeste cand ii arat chipul in oglinda! Ii place de nu mai poate, dar mentionez, schiteaza un zambet mai lung, dar de ras tare nici vorba!!! Eu asa ceva n am mai pomenit, azi pana si doctorita s a mirat de faptul ca nu rade???

Gliana, imi pare rau pentru fratele sotului tau! Ai dreptate, sa i multumim lui Dumnezeu pentru bebei sanatosi!

Gogoshika, bine te am regasit! In legatura cu grupul de pe FB, noi punem poze cu bebeii si toate ii laudam cu ce nazdravanii au mai facut! Sper sa intri si tu in grupul FB!

Anda bravo pentru progresele bebelinei tale!! Ai vazut ca nu ai de ce sa te ingrijorezi? Totul e ok si o sa fie si mai bine de acum inainte! E foarte usor de facut tiramisu, efectiv in vreo 40 minute il termini, asa ca dupa post sa vedem ce parere ai de el!!! Asa cum am imbolnavit eu odiseea cu tiramisu, poate Ramona, ne dai reteta la boema aia care ii place tie (poate locul de unde o putem cumpara?) Stiu ca e cam departe de mine, dar nu se stie niciodata cum ajung prin Bucuresti, am o pofta nebuna de o boema buna si tu nu esti pe faza sa mi zici unde sa merg. Asa ca am sa salvez locul unde i cofetaria aia in favorite!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


esti si vei ramane o draguta
Abia astept sa fac tiramisu.Cred ca joi.Mmmmmm



Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Sunt curioasa si eu, ca si Gliana, de ce dupa 20 de pagini trebuie sa se faca capitol nou?

Marae clar ca asa se manifesta si Imi a mea exact la 3 luni si jumatate cat are si David al tau! O fi vreun puseu intarziat! Acum cam majoritatea dintre noi se afla cu bebeii la puseu, fie cel de 3 sau cel de 4 luni! Multa putere tuturor!

Laurapoate de aia doarme si asa de bine Alex, ca e pe LP. Si mie azi la medic mi a zis ca daca nu mai pot, sa incep sa i introduc baby rice, dar eu sunt super incapatanata si vreau s o alaptez exclusiv pana la 6 luni. Am citit cam peste tot ca e cel mai bine si vad ca doctora a zis ca e multumita cu cat ia in greutate, putin putin, dar e multumita si atunci o mai alaptez ca mi e mai usor. Mi e tare greu sa sterilizez borcanasele alea si sa si fac de mancare. Eu nici pentru mine nu fac in timpul zilei, doar seara, de aia m am ingrasat!!! Normal si dulciurile isi spun cuvantul!!
Oricum, ma bucur ca dormi mai mult acum! Meriti dupa perioada grea pe care ai avut o.

Anaemi, sa ne luam de o mana! Si eu am nevoie de o zi care de fapt sa aiba 48 de ore! Diferenta e ca tu ai 3 puiuti si eu 1, deci sa mi fie rusine!! Te poftim la o feliuta de tiramisu in mod express ca ai cerut, dar ofer si la toate celelalte fete care poftesc si doresc!

Loredana, ai fost tare tare simpatica in dedicatia ta pentru Imi. Am sa i arat ce ai scris!! Esti o dulce!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.




Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Squirrel, 1 an in USA? Felicitari! Va place? Minunat cu weekendul lung, sa profitati de el si sa va simtiti bine in familie! Si aici de cateva ori pe an sunt vreo 8 luni (in sensul de zi a saptamanii), cand avem 'bank holiday' si atunci avem si noi weekend lung (gen sambata, duminica si luni).

AlyMih, eu cand merg la Cardiff (la parintii sotului), Imi doarme exact ca si acasa! Nu am probleme cu ea, uneori chiar doarme mai bine!! oricum, am vazut ca ai zis ca doarme de la 23-4, ceea ce la mine nu se intampla! La mine e bine intre 8.30-9 seara si 12.00-12.30!! Ca dupa 12.30 la fiecare 2 ore se trezeste: 2, 4, 6!!! Iar eu sunt chiauna, dar mult mai calma!

Lisssa, wow, cum ai cunoscut o pe Krissy? V ati dat intalnire anume? Ce frumos!!! Si eu mi as dori macar una din voi sa fie aici! Viata ar fi mult mai frumoasa si mai usoara! Felicitari pentru Filip! Foarte frumos zici de el! Multa sanatate tie si la puiutii tai! Cristi al tau banuiesc ca e pe catina si nu are nika, nu?

Gliana, nu fii stresata te rog, stii ca bebe simte tot! Cum e cu LP?

Ancabravo ca ai reusit sa tragi un pui de somn!!! Yeaiiiiii!!!! Ce super de super program are Natalia!! Wow!!!!! Pe mine nu ma dor sanii cand sunt goliti, nu stiu de la ce te poate sa te doara? Oare sa vina ciclu? Doar asa mai aveam dureri de sani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Miha, nici Stefan nu rade in hohote. De fapt, cum ti-am mai spus, el nu este un zambacios. Daca ma maimutaresc, nici vorba sa zambeasca; ba chiar incrunta sprancenele de parca ar zice ceva de dulce in gandul lui
Am vazut in schimb ca ii place de bebe din oglinda si de mamica lui (aka eu). Le zambeste cu drag, si uneori mai scoate si cate un sunet cand zambeste.

Nu stiu daca v-am spus cum se verifica daca bebeii isi dau seama ca sunt ei in oglinda. Se murdareste bebe cu ceva pe fata, si daca atunci cand se vede in oglinda se sterge, inseamna ca a constientizat ca este el.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Wow, Gliana, ce nasooool! Ce te faci pana maine? Ma refer la sanii tai, ca bebe poate foarte bine sa supravietuiasca cu LP. Eu nu am reusit deloc sa ma mulg cu mana, sincer vorbind abia am reusit cu pompa. Azi Stefan a mancat la 1 la pranz, si apoi mi l-a scos mama afara pe la ora 3, si de atunci a dormit bustean pana la 6 (habar nu am de ce, cu mine cu face asa EI, si pentru ca sanii mei vin dupa saptamani intregi de supt la 1,5-2 ore, ma simteam jalnic. De atunci am si ramas cu o durere la un san, sper sa treaca curand.

Anca, pe mine nu ma dor dupa supt. Insa simt uneori intepaturi in ei, de parca mi-ar infige cineva cuie.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lori cred ca doar eu si tu mai suntem somnambule pe aici. Tu ai 'an excuse' ca la tine e zi acu... Sa ma anunti cum ti a iesit tiramisu!!!

Mariaruxi, piscoturile au iesit nemaipomenit inmuiate in ciocolata calda! Delicios!

Oana, Mariaruxi, Anda28, Pufi, Omibaba, Florina multumim pentru urari! Sincer m au bucurat foarte mult si va suntem recunoscatoare ca va ganditi la noi!Va pupam!!!

Anda, s ar putea sa fie stangace! Imi baga mai mult mana dreapta in gurita! O!! Sa avem o stangace aici? Ce frumos!! In Anglia foarte multa populatie e stangace! Omibaba, oare si a ta sa fie stangace?

Florina, ma bucur ca ati scapat de puseu, dar imi pare rau de colici! Poate ai mancat ceva nepermis? Bafta la tiramisu!! E super gustos si cred ca am zis o de 10 ori pana acum!!

Gliana, esti tare comica!! Ma faci sa rad eu in hohote in loc de Imi!! Sunt sigura ca o sa inceapa si ea sa rada in hohote si cu sunet. Azi PARCA a schitat ceva mai mult decat alta data, dar doar pentru fractiuni de secunda! Du te repede la Scala (cofetaria de pe Marasesti) dar nu stiu daca au tiramisu, nu cred, nu am vazut sa aiba... In schimb, vai ce bezea buna au, ora 12, si multe altele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Miha, nici Stefan nu rade in hohote. De fapt, cum ti-am mai spus, el nu este un zambacios. Daca ma maimutaresc, nici vorba sa zambeasca; ba chiar incrunta sprancenele de parca ar zice ceva de dulce in gandul lui
Am vazut in schimb ca ii place de bebe din oglinda si de mamica lui (aka eu). Le zambeste cu drag, si uneori mai scoate si cate un sunet cand zambeste.

Nu stiu daca v-am spus cum se verifica daca bebeii isi dau seama ca sunt ei in oglinda. Se murdareste bebe cu ceva pe fata, si daca atunci cand se vede in oglinda se sterge, inseamna ca a constientizat ca este el.


Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)


Nu stiam de asta. Mi a zis Ralph de o alta metoda de a verifica daca se recunosc, dar poate am s o incerc si pe asta! Excat ca pusculeanu tau e si Imi a mea, exact cum ai descris mai sus! Dar al tau e mai mic cu 1 luna si 3 zile!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gliana, imi pare tare rau pentru ca s a stricat pompa. Sper sa nu te doara sanii! Is curioasa cat scoti maine dupa atata asteptare!

Florina, bebele tau se calmeaza si doarme mai bine cu altii pentru ca ei nu miros a lapte. Tu pentru el esti restaurant, cu altii se calmeaza mai bine. Imi explica pe vremuri o moasa cum e cu calmatul bebelui cu altii. Zicea ca ea daca merge in vizita la mama ei si face cartofi prajiti, ea trebuie sa manance pentru ca i plac foarte mult. La fel si la noi, noi, mamele pentru ei suntem restaurant, fie ca le e foame sau nu ei trebuie sa suga!! Pentru ca le place lapticul!!

Eu ma uit cu sotul un pic la TV, asa ca va pup pe toate si va urez noapte buna si somnic usor si cat mai mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

[quote]citat din mesajul lui mihahegarty

Lori cred ca doar eu si tu mai suntem somnambule pe aici. Tu ai 'an excuse' ca la tine e zi acu... Sa ma anunti cum ti a iesit tiramisu!!!



Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
[/quote

Sigur!!!
La mime-i abia 4.22

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(40Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Seara buna fetelor!!!

Dupa ce m-a bine-dispus telefonul lui [b]Krissy[\b], saru'mana mamico, esti atat de scumpa ca iti faci griji pentru moi!!!. Un buchet de .

Acum m-am distrat vazand pozici cu bebici: SUPERBI!!! Atat pot sa spun! Niste mumosi pufosi, numai buni de papat de falcutze. Eu atentez la falcutzele Anei zilnic!

Azi am fost relativ ok, matza nu mi-a dormit prea mult din cauza de bb mare galagios si misunacios! Oricum la 7 mi-au picat amandoi lati de oboseala!

Asa ca am profitat nitzel sa joc niste zumba pe kinect...Chiar e fain de tot, in jumate de ora te topesti de oboseala.

Mi-am propus in fiecare seara sa fac 2 ore de ceva: scris, invatat sau sport. Orice! Numai sa am doua ore de timp al meu, zilnic.

Plus de 3 ori pe saptamana merg la inot! Azi de exemplu am facut 500 de metri!Vreau sa ajung sa fac 1 km fara oprire....dar inca mai am pana acolo.

La multe lunite tutror sarbatoritilor de azi!!!!

Fug ca a mea printesa cred ca vrea laptic!
V-am pupat si va doresc o seara cat mai placuta!


Mergi la inceput