Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

happi, poti vedea produsele de la ortopedia pe siteul asta
http://www.andykids.ro/..




Merci mult!
Marimile se potrivesc oare?
Adica 27 e 27 ca nu la toate se potrivesc, depinde de firma, unele sunt decalate.
Acum noi folosim de la Schein.de (http://www.schein.de/data/download/prospekte/orthesen_kids_2.pdf)si au numerele decalate cu 1 nr, adica 27 al lor e 28 al nostru, dar astea sunt ortopedice cu talonet special inauntru, sunt facute in Is.





au fost primele incaltari care i le-am luat lui vlad cand a inceput sa mearga..desi ei zic ca sunt ortopedice, mie doctorii pe la care am umblat cu vlad cu mersul lui mi-au zis ca n-ar fi choar ortopedice-medicinale adica..dar au talonet si multe chestii le respecta din ce zic ei pe site..
ca marime, cauta pe site sa vezi in cm ca parca au..
eu insa nu vad nimic imblanit pe siteul lor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

happiness da, mi se par tare scumpe, stiu ca trebuie luate astfel de jucarii sa le capteze atentia, sa ii faca sa cerceteze ei.... dar crede-ma ca am vazut jucarie cu 300 lei si nu erau cine stie ce..beculete, sunete si cantecele.
vad ca tu ziceai ca ai luat de la Fisher si nu mai stiu cum...conteaza de unde le luam? adica sa ma uit de jucarii anume? de la o anumita firma?

miki multa sanatate, ai grija de tine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Happiness ale noastre nu au talonet. Nu stiu sa iti spun cu marimile daca se potrivesc, iar in caz ca nu le poti schimba, doar ca asta presupune sa faci 2 drumuri.

Strumphy multumim.Si ce culoare te vei vospi, tot roscat? Ai slabit 15 kg????/ Bravo mami, ai ambitie. Felicitari.

Fetelor in seara aceasta a gatit sotul creveti cu legume mexicane si orez. Au iesit delicioase. Am mancat ca o sparta.

Roxy noi nu avem f multe jucarii, dar am dat pe un catel vorbitor 180 ron, acum l-am vazut cu 150 in Cora, avem mingea mea 110 sau 120 a dat sotul, o omida 70 ron, o carte cu animale care vorbesc 85 ron, o minge mare si lunga de la Chicco (canta si are bile in ea) 50 ron, un melc cu cuburi si care canta(asta e primit) dar e tot peste 100 ron,inca un soricel primit si asta , te inregistrezi si el repeta dupa tine,ieri i=am luat o girafuta cu cercuri 40 ron, jucarii de dentitie si cam atat. Azi am vazut o masinuta vreo 100 ron cred ca era de la Fisher Price si am vrea sa i-o luam de Mos Nicolae. Ce ii place lui f mult e o carticica din aia de baie, e innebunit dupa ea, daca il vezi cum se uita, ai jura ca citeste.Si cand va merge el o sa ii luam o d-aia care se impinge, cred ca stii despre ce vb, dar cu multe butoane am vazut eu una astazi era vreo 230 de ron, dar avea la butoane, era superba. Mi-am luat si vopsea de la Wellaton blond special luminos,ca eu nu ma inchid la culoare, daca fac gafa asta apoi vreau iar deschis.,

Delia ca ma tot intrebai ce imi cumpar pentru mine, mi-am luat azi o carte despre Sf Nectarie si minunile lui. Abia astept sa o citesc, plus vopsea 3 tuburi.

Yasmi pentru Lucas, sa dea Domnul sa nu fie altceva decat dintisorul.

tuturor, fara exceptie.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac hai ca si eu vreau sa vad papuceii

bb_yasmi saracutul Lucas, tot de la dintisori este, daca nu are alte simptome.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy firmele care au jucarii f frumoase si educative sunt Fisher Price, Vtech si Chicco. Rares de la astia are.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

help!!

am cumparat calpol sase plus in loc de panadol. cat se da?? tot 5 ml??



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ufff pe mine cred ca oince[pe sa ma depaseasca situatia sper sa nu ajungem la urgente la noapte...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac asa vreau si eu jucarii.. in jurul a 100 lei. girafa cu cercuri este faina? de unde ai luat-o?
da, stiu despre ce zici...trotineta aia, ally are la Edy parca, si mie imi place
sa faci si poze la par sa te evdem

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am pus poze cu cizmulitele la noi in album, dar iar o poza e intr0un album separat. E primul album, Nu stiu de ce fuge mereu, e tampit.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Mandreac si eu ma uitam inainte de bebe pe Vplay,dar acum nu mai stiu sa imi gasesc serialele si sezoanele..Ma uitam la Gossip Girl,Vampire Diares..

Nici eu nu i-am luat ghetute mai serioase lui David,trebuie sa ma orientez..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput