Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

strumphitza zici sa-i dau bataie la facut fratior, ai? chiar vorbeam cu sotul...pai daca raman gravi acum, cand trebuie sa o tot car pe Anastasia de colo, colo, sa alerg dupa ea prin casa....nu stiu daca este tocmai indicat, mai ales ca eu am avut restrictie la efort in sarcina.
ca abia o iau din patut si o ridic, ma dor salele si mainile si spatele deja apai sa mai am si burtica. cred ca mai incolo putin facem fratiorul sau surioara dar abia asteptam

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




oho..da, asa e..eu l-am carat pe vlad pana in ultima zi cand am nascut si n-avea decat vreo 16 kg dar noroc ca se adapteaza organismul..si eu la vlad am avut colul scurt si interdictii si sarcina joasa,,si uite ca le-am dus la capat..
dar tu care ai fost si cu cerclaj..cred ca si un dr poti intreba inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ma bucur ca v-a placut tunsoarea nik spectaculos, doar mai scurt... dar gay ul si-a luat timp la greu sa fara asa tunsoare de complicata cum v-am spus , aproape o ora jumate de se intreba si Nick ce naiba imi fac ca de aia a si venit la salon ca nu stia, ori am plecat cu altu, ori tot la salon sunt ... cu altu nu aveam cum si nici nu doresc, ca il iubesc de mor pe barbatul care-l am deci eu eram tot pe scaun , mi-l usca atunci cand a ajuns el , a mai asteptat vreo 15 min , daca nu si mai mult

Va multumesc de aprecieri , dar slaba nu sunt, vi se pare tot grasa si urata am ramas mai roxy, adevar graiesti am sa fac niste poze de profil data viitoare cand ma spal pe cap si il aranjez, sigur nu mai iese ca la stilist, dar sper eu ca o sa iasa ceva ok, ca ma pricep si eu sa-mi pun niste moatze si o sa fac si poze sa vedeti cata fundu am inca trebuie sa slabesc, dar cred ca la anul, astept sa treaca Craciunul, acum am doar grija sa nu pun la loc cele 15 kile pe care le-am dat jos in vara , inca ma tin bine , sa spun asa, as mai slabi vreo 15 pana in august ca sa nu scufund vasu de craoziera

Andreea sa poarte sanatos Rares tot ce i-ai luat, si eu am sa ii mai iau niste cizmulite imbranite la donsoara ca astea de le are sunt ok dar ei tot ii ingheat apicioarele cand o scoate daddy in port bebe, in carut nu ca nici nu ii pun cizmulite ca am footmuff si e super fain, sta ca pe soba , e caldut si bine, indiferent cat de frig e afara

Happiness si eu as vrea sa evadez pana la supermarket dar cand vad ce ceata e afara , ma apuca lenea sa ies din pijamale o las pe maine si azi o sa fiu very lazy ca stiu eu cat iti plac tie astea de pleaca din tara si uita sa vorbeasca romaneste

Alexina, a avut el mana buna dar slaba sunt din cauza intunericului, deci numa noaptea sa ma vezi ca pe zi te sperii Azi ce faci de esti asa de very busy ?


Roxy deci nu vrei sa ii faci inca un fratior Anastasiei, nu ai vazut ce frumos si gales il privea pe pretenu` de langa ea ?? deci ceata la mine, ceata la tine, cum facem pana la urma ?? la mine sau la tine ? hai ca prostesc, mai bine ma duc sa vad de ce se maraie piscotel jos ca a ramas cu tac`su si eu am fugit sus la laptop sa caut o reteta ca vreau s afac ceva bun azi si nu stiu exact cum si eu nici una nici doua, am sarit pe forum

Ailed ca uitasi sa te pup te-ai mai vopsit ? eu la inceputul lui dec o sa ma duc la tipul asta, deja ne-am uitat de culori si cred ca o sa faca treaba buna , cica 50% reducere ca sunt clienta noua, deh.. stiu cum sa isi atraga clientii deci nu o sa las 200 lire, numa 100

gata ma duc sa vad reteta si sa ma duc la dus sa ies si eu din pijamale sa fac ceva de papa ca se face tarziu

mai trec eu pe aici mai tarziu



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

happi, poti vedea produsele de la ortopedia pe siteul asta
http://www.andykids.ro/..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

roxy, mi-am adus aminte ca am admirat-o pe anastasia cu prietenul..e scumpa foc cu mutritele ei..si apropo, parca aveti aceeasi culoare la par acum
dya, si eu am admirat tatoacele puiului scump foc
strumph f bine te prinde tunsoarea..15 kg ai dat jos in vara si inca te mai plangi ? hai ca e bine zic eu..ce n-ar da altele pt 15 kg minus..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

happy ei au la magazinul unirea
si alte modele decat cele prezentate
f greu isi modifica site-ul
alea sunt modelele de baza

FETELE
NOI NU STIM CE BOALA A COPILARIEI AVEMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
ASEARA A FACUT 38.8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

Dupa cum va scrisesem ultima data, am lipsit motivat (dar nici nu mi-ati simtit lipsa, asai?)

Noi suntem f bine, Ioana a inceput sa manince si iaurt in combinatie musai cu dovleac copt, ma repet, ii place la maxim asa simplu, dar na.... este bine daca papa si iaurt. Deci, la capitolul papa ma declar multumita.
Simbata cind am fost plecati toti 3 in interes de serviciu, am avut ocazia sa ma intilnesc cu al meu sef, si i-am reamintit ca nu am de gind sa ma intorc mai devreme de 2 ani, deci sa nu-si faca planuri
Mai la final (cind a aparut soata cu mindra)Ioana a fost in centru atentiei, ...un englezoi i-a pupat minuta de numa si avea o mustata uffffffffff, dar na...lume fel de fel...
lalely, anaxena, alina06 m-am gindit la voi, conferinta a avut loc la hotelul Ramada, frumoasa locatie. Eu m-am indragostit de pianul din receptia hotelului
Dupa, am fost in mall, am papat o pizza, inghetata, am facut citeva cumparaturi si gata ziua.Dar faina a mai fost. E bine cind imbini utilul cu placutu
Din nou lalelyeu in afara de legumele Ioanei si legume plus peste ptr noi altceva nu am gatit. Imi cer scuze ca nu am reusit sa-ti raspund cind ai intrebat daca poti gati....nu-mi mai amintesc acum ce doreai,... Poate ne ajuta celelalte fete.
Te pup
alinao6ti-am mai spus, flacaul iti seamana tare mult. Am dreptate? Cum este cu tati acasa?Mai pleaca?
simonacipAstept sa ne mai povestesti intamplari cu ''cei trei muschetari''
mandreeacsa purtati sanatosi incaltarile!!!Am vazut si foto..este superb, ce mai...
dyala fel, superb....si titucele aleaofffffff
mikiam vazut si filmul atasat de tine, ... Ce poti sa-ti doresti mai mult?!?! Sa-ti traiasca, sa traiti cu totii sanatosi si plini de viata!
madutzaImi pare rau ptr ca iar aud de raceli, ...offffffff nu stiu ce sa zic, ...Multa sanatate, putere, treceti voi si peste asta, TREBUIE!
roxyDoamneeeeeee cit de mindra e AnastasiaCe priviere ii ''arunca'' baietelului hhhhhhhhh ce tare!
Ma bucur ca a fost ok la dr, ...si I are inflamata gingia superioara, fata de cea inferioara.Cine stie?! Or sa iasa la un moment dat
Apropos... un medic stomatolog, mi-a spus ca dintii la bb care apar mult mai tirziu (10 luni de ex) sunt mai rezistenti (nu neaparat rezistenti, sanatosi a vrut sa spuna)decit cei care apar mult mai devreme(5 luni juma de ex)Fara argumente...a fost asa o discutie ''in treacat''... Dar asa o fi? Tu cum ai dantura, ptr ca ai afirmat ca ti-au iesit dintii la 10 luni Hai, dantura la control!
strumphysa-ti fie de bine mami! Tare ''mumoasa'' mai estiSuper! Imi place ce am vazut, ...maimutica si mai si, I mea inca nu are nici un gind, fundu greu maica...ce sa mai...
scrish Sper ca ai spor la lucru si felicitari ptr progresul lui Luca. Cam pe acolo este si I mea...mari ''acrobatii'' nu face, insa este mai DULCEEEEEEEEEEEEE pe zi ce trece. Cred ca ma imbolnavesc de diabet
allyabia astept sa vad foto din deplasare cu nazdravanu
Madutza, mandreeac, ailed, multumesc ptr raspunsuri legat de durata de congelare a carnii.
ioanna, cami, ailed, somleac, viss, alexina...va pup
Cam atit imi amintesc, in caz contrar revin.
la toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

....

Va multumesc de aprecieri , dar slaba nu sunt, vi se pare tot grasa si urata am ramas mai roxy, adevar graiesti am sa fac niste poze de profil data viitoare cand ma spal pe cap si il aranjez, sigur nu mai iese ca la stilist, dar sper eu ca o sa iasa ceva ok, ca ma pricep si eu sa-mi pun niste moatze si o sa fac si poze sa vedeti cata fundu am inca trebuie sa slabesc, dar cred ca la anul, astept sa treaca Craciunul, acum am doar grija sa nu pun la loc cele 15 kile pe care le-am dat jos in vara , inca ma tin bine , sa spun asa, as mai slabi vreo 15 pana in august ca sa nu scufund vasu de craoziera


Roxy deci nu vrei sa ii faci inca un fratior Anastasiei, nu ai vazut ce frumos si gales il privea pe pretenu` de langa ea ?? deci ceata la mine, ceata la tine, cum facem pana la urma ?? la mine sau la tine ? hai ca prostesc, mai bine ma duc sa vad de ce se maraie piscotel jos ca a ramas cu tac`su si eu am fugit sus la laptop sa caut o reteta ca vreau s afac ceva bun azi si nu stiu exact cum si eu nici una nici doua, am sarit pe forum


_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)




hai mai strumphitza...ce-am mai ras....pai nu la asta m-am rreferit, nu esti deloc urata si nici grasa. eee doar tu stii ca nu asta am vrut sa zic. eu am crezut ca ai pus ceva poze cu tine toata, de ziceau fetele ca vai ce-ai slabit dar in pozele cu freza unde sa vad ca ai slabit ca nici fata nu ti se vede bine
hai ca asteptam poze cu tine sa te vedem mai bine


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DECI SUNTEM SUSPECTE DE SCARLATINAA
doamne
se elimina cica pojarul
dupa spusele doctoritei de familie
speram sa mergem in seara asta la doctorul de spital
sda vedem ce si cum zice si el
offffffffffff
daca e scarlatina tre sa facem injectabil
si nu am facut nici eu nici sotul
nici petra bineinteles
offfffffff
va zic mai tarziu ce zice si domnul doctor de spital


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

DECI SUNTEM SUSPECTE DE SCARLATINAA
doamne
se elimina cica pojarul
dupa spusele doctoritei de familie
speram sa mergem in seara asta la doctorul de spital
sda vedem ce si cum zice si el
offffffffffff
daca e scarlatina tre sa facem injectabil
si nu am facut nici eu nici sotul
nici petra bineinteles
offfffffff
va zic mai tarziu ce zice si domnul doctor de spital


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



Imi cer scuze, nu am observat din postarile precedente...ce s-a intimplat? Ce simptome are?cum se manifesta? Poate fi si o alergie mai puternica?!
Imi pare rau, ...Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello, hello!

Multumim pentru urari pentru cele 8 lunite!

Noi de maine ramanem singurele Tati pleaca pentru o saptamana, dar speram sa ne aduca cadouri frumoase

Noi suntem in mare parte ok, exceptand trezirile de noaptea.

Strumph Este super coafura si sincera sa fiu sunt de acord cu tipul care te-a tuns: nu cred ca te-ar prinde f bine o tunsoare f scurta pentru ca ai fata rotunda si mai trebuie alungita cumva. In aceeasi situatie sunt si eu.

Cami ca sa nu se mai tina scai toate problemele de voi.

Madutza sanatate multa. Poate mai bine ca nu te-a anuntat mama si te-a lasat sa te bucuri de o seara libera.

Ne mai citim,

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput