Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (81)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

buna seara mamici
in primul rand vreau sa va multumesc pt complimentele aduse la adresa puiului meu. sunt atat de multumita de el si atat de bucuroasa ca a inceput din nou sa manance. ca iar nu a vrut sa pape nimic in afara de tzti vreo saptamana si de ieri a reinceput sa pape. banuiesc ca de da dintoci. cu toate ca nu a mai iestit nici unul.
cami feletele sper sa nu fie scarlatina. e urata rau iar injectiile dor groaznic. eu am stat in spital cu o verisoara de-a mea care avea vreo 3 anisori ca parintii ei lucrau si nu avea cine sta cu ea si singura nu a vrut sa stea. deci e nasol rau. sper sa treceti cat mai repede peste.
yasmisa iasa repede dintocu si sa nu mai faca febra.iti sta fff bine cu noua culoare la par.
strufi eu nu pot sa ma pronunt deocamdata cu frizura ca nu prea imi dau seama din pozele alea intunecate, astept sa pui altele mai relevante. dar daca fetele au zis de bine inseamna ca asa e. ele sunt sincere.nu e vb ca nu vreau sa vb cu voi dar pur si simplu dupa ce tremin de citit nu mai am rabdare sa si scriu. eu citesc tot odata seara dupa ce adoarme puiutu ca in timpul zilei nu ma lasa deloc.cum ma vede la pc se catara pe mine ca o maimuta. a doua liniuta,.... nu stiu ce sa zic. luna asta a fost un cm ffff ciudat, si test nu am mai facut.
roxi imi place noua culoare la par.
fetelor da voi de ce luati ghetute asa scumpe. am vazut un link dat de miki parca si acolo erau de la 200 lei in sus. eu am luat o pereche de ghetute imblanite din piele au si fermoar si scai si sunt fff frumoase cu 45 lei.
cele care dati fier la copilasi dati si vitamina c? puiului meu nu ii place deloc, ii vine sa vomite de la ea. daca dati cate picaturi dat? pe prospect parca scrie 9-10 pic dar din cate imi aduc aminte mie dr mi-a zis de 4-5 pic.
toti copilasii bolnaviori si pe mamicile lor. sa treaca repede.
noapte buna si somnic pufos

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011


45 ron? wow...pai aici de banii astia gasesti papuci de casa .... asa sunt preturile aici pt o incaltare buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Neata doamnelor!
Va las , capuccino, un espresso pt Strumph direct de la espresor si ceai ptr mamicile care inca mai alapteaza.
Incepe o noua saptamana.
AMR 1 saptamana fara asta si intram in vacanta!

Sanatate multa puilor bolnaviori!
O saptamana usoara!





Multumim, Happi, sa sti ca la inceput de sapt ma gandesc la tine si la AMR-ul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

intrebare: termometru suzeta aveti?? de care>?? sunt eficiente?? se mai scad unitati??
vreau sa merg sa cumpar una. avem si termometru de frunte/ureche Laica dar nu e bun de nimic si am dat o gramada de bani pe el si nu as vrea sa il mai chinui sa ii iau in fundulet de fiecare data.
so, helpppp daca e cineva sa imi spuan acum....


mamica implinita cu 2 comori !!



bafta la dr! Termometru rectal este cel mai bun. Restul sunt doar "comert"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

intrebare: termometru suzeta aveti?? de care>?? sunt eficiente?? se mai scad unitati??
vreau sa merg sa cumpar una. avem si termometru de frunte/ureche Laica dar nu e bun de nimic si am dat o gramada de bani pe el si nu as vrea sa il mai chinui sa ii iau in fundulet de fiecare data.
so, helpppp daca e cineva sa imi spuan acum....


mamica implinita cu 2 comori !!


cele mai eficiente sunt cele care se baga in ureche


pup, sanatate multa!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ei vezi..eu stiam de cele rectale....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada la spital mi-au zis ca asta in ureche sunt oki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

am aparut si eu cu aceeasi durere de masea crancenama doare maseaua de minte, care sparge de 2 ani si tot nu a iesit toata + ca am un punct de infectie pe gingie si tot astept sa sparga

fetele vedeti ca azi e sarbatoare mare, cu cruce rosie! am aflat si eu aseara cand tocmai faceam planul sa bag la spalat ca am un cos full

ailed - felicitari pentru dintuc si anticipat la multi ani fericiti alaturi de sotiorul tau

strumph - suntem relativ bine, multumim de intrebare.gogo e bine, eu mai rau...dupa cum am zis,ma lupt cu maselele

mandreeac - multumim de urari si sa poarte rares sanatos ce i-a luat mami!aaa...si pupici pentru micul dansator

roxy - multumim de urari.dai si tu o feliuta de cioco?

strumph - sa iti fie de bine noua tunsoare.si eu ma asteptam sa fie mai scurt, dar e super asa

catank - sa va fie de bine iesirea de sambata si ... la cat mai multe

yasmi - multumim de urari!pup tare micutul lucas.woowww...ce febra....te asteptam cu vesti bune

cami - voi cum sunteti?ati ajuns la dr?sanatate multa va doresc!

madutza, alina, dya, lalely, happy -

ma duc sa-i fac supica lui gogo si sa mai beau un pic de cafea...azi noapte m-am uitat si la un film asteptand sa-mi treaca durerile...deci sunt cam zombieee

si o sapt frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ioana, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

intrebare: termometru suzeta aveti?? de care>?? sunt eficiente?? se mai scad unitati??
vreau sa merg sa cumpar una. avem si termometru de frunte/ureche Laica dar nu e bun de nimic si am dat o gramada de bani pe el si nu as vrea sa il mai chinui sa ii iau in fundulet de fiecare data.
so, helpppp daca e cineva sa imi spuan acum....


mamica implinita cu 2 comori !!



Eu am avut termo suzeta si nu e bun de nimic la fel cum nu am incredere nici in cele de frunte sau ureche. Ptr mine e sfanta temp masurata in fundulet dupa care scad 0,4 unitati, de la medic citire.
E f imp sa stii temp exacta ca sa actionezi in consecinta ptr ca, asa cum spuneam, convulsiile febrile sunt cumplite.
Pup un pui mic si necajit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Neata doamnelor!
Va las , capuccino, un espresso pt Strumph direct de la espresor si ceai ptr mamicile care inca mai alapteaza.
Incepe o noua saptamana.
AMR 1 saptamana fara asta si intram in vacanta!

Sanatate multa puilor bolnaviori!
O saptamana usoara!





Multumim, Happi, sa sti ca la inceput de sapt ma gandesc la tine si la AMR-ul tau



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Merci mult.
Cum se mai simte Cata?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

intrebare: termometru suzeta aveti?? de care>?? sunt eficiente?? se mai scad unitati??
vreau sa merg sa cumpar una. avem si termometru de frunte/ureche Laica dar nu e bun de nimic si am dat o gramada de bani pe el si nu as vrea sa il mai chinui sa ii iau in fundulet de fiecare data.
so, helpppp daca e cineva sa imi spuan acum....


mamica implinita cu 2 comori !!


cele mai eficiente sunt cele care se baga in ureche


pup, sanatate multa!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ei vezi..eu stiam de cele rectale....

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Si eu tot ptr cele rectale votez!


Mergi la inceput