Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(107)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui vasilasanita


Irinuka in ce domeniu aveti pfa ul?


Lili, mamica de Stefan (12.01.2011) !


Cadastru!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
Azi iar ne-am plimbat prin magazine si am cheltuit bani. Am luat lapte si borcanele pt toata luna. Fetele care frecventati farmacia tei, am o veste super buna, pe mine m-a bucurat la maxim: s-a deschis bebe tei. Toate produsele de bebe de la farmacie s-au mutat la 2 case distanta. Fata de nebunia care era la farmacie aici e spatiu (sunt intr-o vila pe 2 etaje), e cu autoservire, tipele de acolo sunt super-mega dragute, fata de stresatele de la farmacie, iti dau detalii despre orice produs, mi-au dat mostre, pliante ... Au si jucarii, carucioare, patuturi, scaune de masa. Medicamentele de bebe au ramas in partea cealalta. Asaaa, mai departe am fost la DM. Dana am citit mesajul tau abia dimineata si azi nu mai era reducerea de 25%. Dar mi-am luat un rimel L'Oreal cu reducere 50%. Au oferta la cosmetice L'Oreal si Max Factor.
Apoi am fost in Afi. I-am luat si sotului ceva si ramasese sa ii iau si lui Razvanel, sarbatoritul nostru. Ma duc la Imaginarium sa ii iau cana cu cioc tare (cum are Zumzu). Am dat peste cea mai tembela vanzatoare. M-am mai uitat acolo dupa care ma duc la raft si iau cana. Apare vanzatoarea, mi-o ia din mana si o desface prezentand-o, dupa care o strange si o duce inapoi la raft. Hmmm. Ii zic ca vreau cana, lucru care a cam mirat-o. Adevarul e ca magazinul e plin de lume iar la casa nu e nimeni. Lumea intra doar sa se uite (cum am facut si eu de n ori). Merg la casa, mai iau un flecustet de 9,9 lei de la casa si ... apare si acolo aceeasi vanzatoare. Imi scaneaza produsele si cand sa platesc vad pe casa 80 ron. Cana era 40, flecustetul 10. Nu imi iesea. O intreb de ce, zice: Pai 70 cana ... Mi-au iesit ochii ca la melc. I-am zis ca la raft e 40. Se duce, vine cu cartonasul cu pretul si zice foarte sec 'nu, nu acesta e pretul, e 70. O mai vreti?' Ii spun ca si in catalog e tot 40, scoate catalogul, verifica si zice 'da, asa este, dar nu asta e pretul.' Mai, ma uitam la ea si avea o mimica care nu zicea nimic. Nici ca ii pare rau, nici ca sa vada ce se intampla, nici ca sa intrebe o colega, nici ca sa cheme un sef, nimic! O tinea pe a ei, pe un ton foarte firesc, 'pretul e 70, o mai vreti?'. Daca nu ma grabeam, ca Razvan isi pierduse rabdarea si incepuse sa planga, ma scandalizam un pic pentru ca faza asta cu preturi diferite intre raft si casa mi se pare cea mai de kko faza din comert. Puteam sa nu fiu atenta, sa dau cardul si sa plec, nu era hotie? Cine stie cate alte produse or mai fi in situatia asta. Atentie mare daca cumparati de la ei. Ma rog, hai ca iar v-am plictisit. Ii sterg din lista de magazine preferate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna seara fetele!
Avem in continuare febra, refuza orice fel de mancare in afara de san si este foarte marait. Maine mergem la pediatra lui, momentan nu i-am dat nimic in afara de nurofen si paracetamol. Sunt epuizata si fizic si psihic.
Va pupam si sper sa ne auzim maine cu vesti mai bune

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Deea hidrateaza-l bine ca asta este important acum, lasa mancarea solida. Si cui ii trebuie mancare cand e bolnav cu febra si durere in gat? Nu insista, parerea mea.
Multa, multa sanatate!!!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

deea nu-ti face griji cu mancarea.san ii e suficient.bea tu lichide multe si ceai ca sa aiba.


fetele am terminat si de facut contul cu hainute la vancare:
https://picasaweb.google.com/111119896704733271746
pana la urma le-am pus pe piccasa ca mi-am prins urechile cu FB
o sa dau un share si la noi pe grup, daca sunteti dragute(sunteti nu?) dati-miiii si mie un like/share sau ce se poarta.
si daca aveti 1 minut aruncati si un ochi va rog si spuneti-mi daca preturile vi se par ok? sa nu fie mari dar nici miciii
mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara

bai ce liniste e pe forum...nu place !
deea_sav bine ca nu i-ai dat antibiotic...bafta maine la dr !!!
madalina la ce preturi au ar trebui sa aiba vanzatoare pe masura...sa pupe si in c*r cumparatorii !!

vecina a fost plecata l abarlad, i-a facut fata febra 39 cu ceva si a doua zi de dim s-a dus la cea mai buna dr pediatru din oras. diagnostic: amigdalita. dat antibiotic. a venit la bucuresti si s-a dus la stanciu. i-a zis ala sa intrerupa antibioticul ca nu exista amigdalita la copiii sub 2 ani. cica a fost doar o enteroviroza. of Doamne...ca sa vedeti si voi ce doctori !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pupam fetele!

DEEA, vezi ce zice si pediatrul. Faza cu antibioticul pt rosu in gat e aiurea, stai macar alea 3 zile...daca e o boala a copilariei sau cine stie ce alta viroza si ia copchilu antibiotic degeaba? E greu, stiu...dar trece! Sanatate si rabdare!

LUCIA, ii dau Multivitamin&Mineral de la Childlife.

ZUMZU, nu mi se par (deloc!!!) mari preturile, chiar mici pe alocuri. Vezi ca ai deja clienti, verifica acolo!

Mooor de somn...asa ca nu mai zic nimic
Noapte buna!



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

da..am vazut ca e cineva care imi urmareste contul cu toate ca nu postasem linkul pe nicaieri. am vazut ca si respectivul are la vanzare produse dar la pret mult mai mare ca ale mele. sper sa nu faca revanzare. chiar vreau sa le vand la o mama care are nevoie de-asta am si pus preturi mici. nu stiu cum sa fac, sa fiu "delicata" ca sa aflu dc le vrea pt ea sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mai e cineva treaz la ora asa ?

am doi copii care nu dorm..DOI!!!
Cami scartaia din dinti,pe urma s-a trezit ca vrea la baie,pe urma ca ii e frig,pe urma o doare burta.

Edi de la 11 se maraie int-una..ia suzeta,o arunca..in 5 min tipa
i-am dat alinan,i-am masat gingiile cu calgel,s-a linistit fix 15 min..a inceput iar. ceai nu vrea,lapte nu..apa la greu,nu ii mai dau ca se aud broaste in burta deja.
noroc ca dormisem azi doua ore,dar de la 3 pana in seara asta la 9 am stat numai in bucatarie in picioare de am zis ca acolo ma asez pe gresie.

pana am scris mesajul,am tras doua plimbari la Edi in camera.
cred ca ma culc acolo pe covor,ca atunci cand avea colici la 3 luni




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:












Mergi la inceput