Strugurasi de sept-oct 2011 **06**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

ce jucarii ai luat seidana ?
eu vreau sa i iau catelusul vorbitor sau omida vorbitoare
poate si telefonul vorbitor
mai studiez

_


de T 2+





care sunt astea? omida era una care canta ,.. nu am mai gasit-o..

Eu i-am luat pe bebe mickey interactiv.. e feremecata de el... i-am luat un winny pe care il prinde si il duce la gurita si il moflaie, i-am luat de la lamaze cubul jack si papusa emily, niste zornaitoare, un mickey mouse de plus...


Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetele
Acu cateva zile mi-i s-a infundat (pt a treia oara) acelasi canal de laun san.. a reusit piti sa-l desfunde insa de atunci pe langa ca am ragade, ma doare sanul in interior ca si cum ar fi infundat canalul, insa sanul nu e tare, doar doare . si a zic ca ma si pisu pe mine cand suge? ce poate fi? am si o basicuta alba pe sfarc si mama tot imi zice ca poate e puroi si suge fata

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

pinkysor si eu incerc sa iau un SSC cat mai de calitate si mai sigur pentru bebe insa incerc sa ma incadrez cumva si in buget. Eu am tot citit despre ele, scria pe un blog ca manduca e un fel de Rolls-Royce pe nisa lui Tot din ce am mai citit se pare ca e mai bun la partea aia care vine intre picioare la bebe ca are un fel de pernita mai groasa, la marsupi e subtire si lasa urme pe picioare strumfilor iar partea de sus care sustine capul bebelusilor mici ca ai nostri e cam incomoda la marsupi.

eu ii iau macar o jucarie si de mos Nicolae si de Craciun pentru ca recunosc , nu prea i-am luat pana acum

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Neata si de la noi, mai somnoraose suntem de cind au disparut colicii
Deci a 4 noapte si zi NO COLIC

Am pus poze noi cu Valeria la 3 lunite, si hainutele noi.

am citit din urma dar nu am retinut mai nimika, cred ca incep si eu sa ma relaxezi un pik

IONELA iti dau dreptate, nu vreau sa ii dau LP anti reflux din teama ca su imi refuze sinul, mia dat si medicamente dar Valeria le varsa, spre ex simbata dupa ce iam dat medicam a varsat cu jet mare la 50 cm m-am speriat toata....si de asta sotu imi bate capu sa ii dau ca am luat de 10 euro praful ala acum stau in dilema nu iam dat inca si nustiu ce sa fac

Sei cum Valeria a facut 3 lunite ii turie gurita nu tace, e tare vorbareata gingureste la toti care ii atrage atentia, face pirturi cu zimbet deci acum nu mai plingem la pirturi, de cind ii dau bifidum bacterii e mult mai relaxata si kk face regulat la zi cite 3 ori ca trece si prin hainute
Se intoarce de pe o parte pe alta doar nu se rostogoleste, arunca suzeta DECI nu o mai suporta, poate e bine pentru copil dar eu asa o mai linistesc... ce mama denaturata sunt....
inrinde minutele la jucarii sa le ia si le apuca dar nu le poate ridica doar asa le tirie la gurita. Deja isi cunoaste jucariile si parca uneori cind chiuie vrea sa i le dau
zuia dormim dupa fiecare masa cam 45 de minute...
nu avem dintisori si parca as vrea sa mai stam asa cu voia buna ca tare mam saturat de plinsul ei isteric inca nu mie dor
de lasat eu nu o las cu nimeni ca imi da de stire imediat ca nu vrea cu nimeni, doar la MAMI, papa sin si la o ora asta e inca nu am program ca nu pot face....ea regugiteaza rau si uneori e flaminda imediat o pun la sin...
Cind o pun pe burtica si impinge cu piciorusele sa mearga exact ca Razvanel a lui hayat

eu pap si spanac si rosii si banane, si portocale si si.....si fata e bine deocamdata asta e despre noi...
revin ca cere papa sa plictisit in bouncer sa stea.

pupici la toata lumea

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - nu stiu daca asta e explicatia ref la copiii mai linistiti, dar eu clar sunt muuuuult mai relaxata decat la primul. E drept ca si Inez este un copil fara "probleme". Vorba maica-mii: " bine ca nu ti-a fost asa usor si cu prima ca pana acum faceai deja vreo 6 copii!"

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Nanna, eu comand de la ei de la inceputul anului, sunt de incredere si foarte prompti. Eu imi comand cu o prietena si impartim taxele de transport . Am fost multumita de tot ce am luat: uleiuri (cocos, germeni de grau, galbenele, margarete, smochin), unt de shea si detergenti pt bebe. Magazin de desfacere nu au din cate stiu eu dar gasesti produsele lor in alte magazine prin bucuresti (la alte preturi totusi). Uita-te si pe site-ul de retete propuse de ei sa vezi ca sunt f seriosi in ceea ce fac.

Sei, poate iti iei si tu Elenei o manduca

Mikka, ai dreptate in ce zici de manduca, si eu cred ca e f buna... e si cam scumpa ce-i drept sa ne zici ce iei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Si din partea mea LA MULTE LUNITE MAREI !!!
Sunteti fix cu o luna mai mari decat noi

Lore, jade, multumesc mult

Sei calciu gluconic e in fiole dar eu personal iau de ani de zile si il beau, isi face efectul si asa. Mie medicul nu mi-a raspuns niciodata, numai asistenta lui raspunde dar imi spune numai prostii.
Ce de jucarii are Ela
Noi avem catelul acela de la Vtech care scoate diverse sunete si cantecele in fnctie de partea corpului pe care o atingi si are un beculet la nas.Mariuca il urmareste cu atentie si gangureste la el vreo 10 minute dupa care brusc se plictiseste si oboseste si incepe sa urle. Mai mult ii place marul de care va spuneam mai devreme, are un vierme in interior si maini si picioare cu zornaitoare, jucarii de dentitie...cam cum sunt cele Lamaze.
Chiar , cum e papusa Emily? pe asta vroiam sa i-o cumpar de mos Nicolae.

Maryann gata, au trecut colicii la voi






Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Cum pot sa pun si eu cateva poze cu , copii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Anilansa trebuie sa iti dea accept pe grupul de yahoo fetele care administreza grupul, adica sei, jade, lali sau anca...

sei am intrat din nou pe DC pentru ca mi-am adus aminte de mesajul tau cu sanul dureros, eu nu ma prea pricep insa nu as sta asa cu el . Sa nu faci vreo mastita, eu zic sa mergi la medic, nu?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Apropo, mai e cineva ca mine? Ca eu abia saptamana asta m-am trezit sa ma duc la controlul de 1 luna de dupa nastere. Pana sa nasc ma duceam toata ziua la dr, acum ma neglijez total. Abia am ajuns la coafor sa ma tund dupa nu stiu cat timp. DE manichiuri si altele, vorba loredanei, la primavara, cu putin noroc

jade tu ai intrat cu bebe cu tot la ginecolog? Si nu ti-a zis nimic? Ca eu nu am cu cine sa o las, mai ca imi vine sa o iau cu mine, mi-e rusine sa apelez iar la nasa ei.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput