FIV in Ungaria 143

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ioi ce ma oftiiicccc!!!!!!!!!!!! Mi-e ciuda rau ca nu am ajuns dar sincer, ma mustra si constiinta ca m-a luat si gatul un pic si imi era frica sa nu improsc virusi pe fivoasele proaspete!
fetelor, eu mai am niste intrebari! mai ales la doamna doctor Samira . Deci eu, la urmatoarea tura, am GonalF, superfact si merional. Intrebarea e cum le fac? In fiecare seara bag cate 3 ace in burta? ca parca PK zicea ca sa nu le fac pe acelasi ac....pe de alta parte am vazut pe net ca gonal F-ul se face ori in mana ori in picior, ori in burta
Ma ajutati va rog cu raspuns????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

samira inteleg ca ai facut rost de suprefact. multa bafta cu el. sa mearga bine noul protocol si sa scapi odata de tampenia asta numita fiv.
eu am transpirat de la suprefact dar garantez ca tu te vei simti f bine cu el. sigur sigur.
cybele tu cum te-ai simtit de la suprefact?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ioana,lasa ca vor mai fi ocazii sa ne vedem.
pe anul asta cred ca a fost ultima dar dupa sarbatori sigur ne mai vedem.
si noi poate ne cunoastem la Buda.
injectiile le faci pe toate seara,3 tepuri separate.
asta l-am intrebat si eu pe PK ,cum puii mei fac eu 3 injectii daca io am numai 2 parti-adica stanga si dreapta!!!
si el si fetele mi-au zis ca ne dam 3 tepuri in fiecare seara.

sabina,da,multumesc frumos...mi-a adus aristica o cutie de Suprefact.
sper sa nu ma simt aiuristic de la el...si chiar daca mi-o fi rau...asta e...beau si matraguna,stau agatata si de bec daca stiu ca se lasa cu bebe.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

:-))) Samiro, esti tzacanita rau Cum sa stai fato agatzata de bec? :-)) tare de tot.
Mie mi-e frica de Superfact. Acu mi-ati bagat morcovu ca eu sunt destul de sensibila la medicatii. Sper sa nu mor.
Samira, eu mi-am programat un ecograf pe Luni dimineata pt ca sa vada daca nu am chisturile alea mai mari de 2 mm sau ceva de genul. Teoretic ciclul meu trebe sa vina pe marti dar nu stiu sigur sigur ca de data asta nu am luat AC. Oare o fi relevant ecograful de luni? Ca nici nu mai stiu ce o zis PK... Daca nu vine marti CM-ul, imi strica toata programarea...eu plec pe 29 la Budapesta si mi-am programat bilet de avion de intoarcere pe 10 decembrie. O fi suficient? voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ioana,este concludent eco de Luni,Marti.
cred ca nu prea iti ajung zilele....ti-ar mai trebui vreo 2.
cum ai calculat tu???


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ce dementa esti, virgina in fiv

fomeie, nu m-a omorat suprefactu, precum vezi. doar dimineata ma durea nitel capu intr-in loc anume, imi ziceam io ca sigur e la glanda pituitara, ca lu aia ii da in cap suprefactu. da in rest n-aveam nik, asa ca nu o sa ai nici tu, ca doar ai mai fct si diphereline.

Proces-verbal, incheiat astazi, 18 noiembrie 2011, in urma rendez-vous-ului din centrul vechi, restaurantul la mama, in intervalul 18-21pm:
in absenta subsemnatei, care a fost retinuta la domiciliu sa hraneasca una bucata baietoi mai pana la 19 trecute fix, s-au efectuatara skimburi favorabile tuturor partilor: suprefacte, merionale, carti de rugaciune, carti de citit, elefanti cu trompa in sus, retete circulara de colo colo mai ceva ca la obor.dupe sosirea subsemnatei, clondire cu limonazi prima se baura pana la ultima molecula, se comparara amh-uri, se facu risipa de compasiune, se incurajara fetili in focuri sau aproape, se stabili ca elenush si prietena mea vin la ana si ioakim sa stea cu ei din cand in cand, se recapitulara esecurile si se ingropara in trecut, ca sa privim catre viitorul , se respinse cererea lui mami_vreau de a pleca la barcelona cand are bebe din burta 6 luni. Sexy aristica da in continuare cu banul: cap-pk, pajura-dr taifun turcul.
Au participatara 9 fete, persoane importante, nu spui cine.
S-au consemnatara cu asupra de masura absentii motivati (lyly) si cei nemotivati (se stiu ei deja), de la care asteptam scutire numaidecat.
pupat toate centrul vechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

rectificare: elenush si prietena ei, care acu e si a mea, asadar rectificarea nu era asa urgenta.

Drept care s-a incheiat prezentul proces-verbal.

culcat tribul, fct branzica, stors catina, pregatit fructele goji pt maine dimi, scos salaul pt maine, mopuit toata casa, curatat aragaz, acuma ma mai si culc, ca mor de somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

arrin, danutza, bineeeeeeeeeeeeeeeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Buna dimineata fete cucuiete!

Super intalneala... io m-am distrat tare. Tovarasa profesoara va rog ne ne scuzati impertinenta de a ne distra in timpul orelor, dar asta s-a intamplat numai in absenta d-voastra, dupa ce ne-ati stigat la catalog eram ca niste mielusele, nu?
Ne-am inghesuitara 4 in taxi aseara si normal ca l-am zapacit de cap si pe taximetrist: tu pe unde vrei, pai pe Splai, apoi pe Timisoara, ba nu, intra pe Elefterie, aaa nu o mai luati pe Timisoara, pe Drumul Taberei...aaa stai opriti aici sa...aaa vezi ai grija la masini...etc.

Tovarasa...io de abia astept sa smotocesc Ana si fratele ei cu ochisori albastri...la un semn deschisa-i calea si acolo sunt

Lyly-shor draga mea sa fie cu noroc luni sa cotcodacesti outze norocoase!

Pup fetele toate

PS: mai faceti dragelor cate o poza cu Tomica si dati si la fata ca mor de dorul lui... aviz pentru cele care stau si vor sta la Robert

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite
"Nu pot schimba directia vantului, dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeuna la destinatie."
"Aminteste-ti ca toate lucrurile sunt posibile pentru cei care cred. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:



samiruto,erau 20,dar am luat 15 cum mi-ai zis.
am grija de ea,cum sa nu... ma gasesete la cam 6 ...

io nu am patit nimica de la suprefact..asa ca spune la samiroi ca poate scapi

ioana,gonalul are pen..e f simplu de facut ..la merionale muncesti nitel cu preparatul....
io nu stiu ce am, ca gasesc sa fac injectii numai in vase de sange,mi s-a vascularizat burta

cybele ,endom era de 9

adino,merci ca m-ai scutit motivat!


Mergi la inceput