Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***366***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Va puteti inchipui ca eu ABIA acum am putin timp sa intru pe forum. Dumenzeule ce de treaba de azi dimi. Zici ca m-am pieptanat in prag. Si de fapt am putin timp liber ca vreau eu nu ca nu as avea ce face. Dar cand ma gandesc cat am de lucru si la caracterizari ...parca ma vad maine la serviciu (caci doar pe acest calc am caracterizarile centralizate si odata aveam si vreme de ele.) Promit sa recuperez si sa imi fac temele.


Io mi-am centralizat singura carcaterizarile! Ca sunt asa mandra de eleeeee!!!! Va multumesc mult fetelor, kiar daca eu nu ma vad kiar asa grozava... Mi se pare... ba nu, mai bine nu zic acum, ca s-a hotarat ca ne "autodefinim" la sfarsit.

Eu cu ce teme am ramas restanta? Ca la unele "caracterizari" (kiar daca asa scurte de nu se vad) atata m-am gandit, ca nici nu stiu daca am mai apucat sa scriu... Te pomenesti ca nu am scris kiar nici una, ci numai m-am gandit... de-aia nu se vad.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Chatonel, Dodo am primit pachetul Va multumesc mult de tot!!! Ce rapide ati fost

Vroiam sa va zic doar, pentru cele care aveti de trimis pachet, cred ca mai bine alegem varianta posta, caci este ff scump asa (am platit 50 RON la curier) si o sa se tot adune. mai bine de acesti banuti cumparam ceva la copii. Asa ca o sa va rog sa afcem un drum pana la posta

Olga, mamica lui David iepurasul si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06
ANCA, alta in locul meu poate se supara, ca mi-ai facut o descriere de pitipoanca neinteresata de copil, ci doar de lucruri superficiale, dar eu nu ma supar, o data pt ca am declarat din start ca nu ma voi supara si mi-am propus asta si doi pentru ca te cunosc si stiu ca nu e cu intentie. Si trei pentru ca nu m-ai facut pitipoanca, ci printesa si mie imi plac povestile cu printese Dar vezi ca nu respecti adevarul istoric: la salina nu ma uitam dupa nicio taraba, ci pierdusem fluturasul de la unul din cerceii pe care ii primisem de la GAZA de ziua mea si care imi placusera tare mult si eram concentrata sa caut un bumb de argint intr-o mare de sare intunecata. Si acum aflu prima data ca se pierduse Ana, deci nu cred ca a fost chiar asa, cu alea 2 minute de tensiune maxima. Dar nu-i bai, povestea sa fie savuroasa, nu? Stiu ca si tu tii la tavaleala, asa ca sper sa nu te superi


Aprob pozitiv! Ca am cautat si eu la fluturasul ala!



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca
Aaa, si ca am citit pe la voi care cu cine si-ar lasa copilul, eu ei i l-as lasa. Dar nu pe bb3. Pe Veronica .


Intreba Costin aseara: ce ai urmari cu asta? Anihilarea cui?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Ooo, Dodo, e ff emotionant, si in timp din ce in ce mai mult o sa se vada din munca si implicarea voastra.

Pisik, ma bucur ca ai vazut diferenta dintre piti si printzesa.. e o maaaare dif, eu tocmai despre un spirit nobil inascut am vorbit, NU despre o simpla aplecare catre chestii superficiale. Ma bucur f mult ca ai intels ESENTA [similar cum au scris fetele despre oli ca e frumoasa si cheala si cu par, eu am vrut sa zic ca tu esti printesa si in palat, si la salina :)]. Si ca veni vorba, la salina, am scris "tarabe de cercei" pt ca eu te-am auzit si vazut "mergand dupa cercei", am scris doar pe scurt/generic despre acest aspect, important in povestea mea era increderea pe care o aveai in Florin. Si sigur, nu am zis ca Ana fusese "pierduta", nuu, noi stiam ca e pe undeva pe acolo, doar ca nu o mai vedeam de vreo 2 min. Florin nu a avut intentia sa te panicheze, nici nu a zis bietul om ca "s-a pierdut ana", ci doar ti-a zis ca nu o vedem. Oricum, mie imi place sa fiu in "stafful de baza" al printesei Pisik, asa ca, eu chiar vreau sa apari, din cand in cand, fericita, cu o pereche de cercei in mana si sa spui: uite ce frumosi suuuunt, nu-i asa? :).



Floric

ai super laude de la mine, cum ai avut tu atata rabdare sa REcitesti n pagini si capitole, doar ca sa ne faci noua, "lenoaselor", viata mai usoara si mai vesela

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:



Citat:
citat din mesajul lui Anca
Aaa, si ca am citit pe la voi care cu cine si-ar lasa copilul, eu ei i l-as lasa. Dar nu pe bb3. Pe Veronica .

Intreba Costin aseara: ce ai urmari cu asta? Anihilarea cui?

Moortal Costin, cum a preluat el din zbor TOATA savoarea teoreticei "adoptii"

Nu raspund, ca TOCMAI asta este farmecul ;)





Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Si tot la MADA - DENISAMADA, mai am de adaugat ceva: v-am zis ca o vad cu spirit liber si rebel, asa ca ea va fi tare fericita cand va avea propria ei afacere si nu va mai condusa de absolut nimeni: fara sefi si ordine. O afacere mica, dar foarte pe sufletul ei, asa o vad pe ea in viitor. Mai ales ca va putea sa calatoreasca cand va dori muschiul ei (si-a lui Costin Asa cred eu...

Olga, mamica lui David iepurasul si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Dodo, vesti minunate despre voi si multumire imensa pentru tine! Sa-ti traiasca baiatul cel istet si sa aveti parte de nenumarate bucurii ca aceasta!


Tema:

Mada

As putea sa subscriu pur si simplu la ce-a spus Monnvas, dar, dupa aia, ma acuza doamna doctor de plagiat, asa ca ma voi stradui sa spun tot aia, dar cu alte cuvinte.
Mada de pe forum e cel mai adesea foarte succinta in exprimari, dar las’ ca Mada din viata reala compenseaza laconismul forumistic!- nu in sensul in care ar fi vreo gura sparta, ci pentru ca fata in fata replica suculenta e si mai suculenta, mai ales cand e insotita de un zambet complice in coltul gurii si de o sclipire iute in ochi. Pentru mine, Mada e un spectacol in miscare! O ironie fina pe ici, o doza de umor pe colea, asezonate cu o inteligenta ascutita si „pe faza” si cu un dor dupa cei dragi pe care nu-l declara, dar il simte…asta e Mada!
Pana si enervarile ei sunt unele savuroase, parca o vad oftand in sinea ei, ridicand din umeri si lasandu-ne in plata „racelilor” noastre si a leacurilor babesco-fanteziste care ne plac atat de mult!

Mada, pe mine nu m-ai caracterizat: nici scurt, nici lung...deloc!

Olga, daca trimit pachetul luni e bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mada, nici la mine parca nu ai facut tema cum trebuie, doar aia de partid



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dodo, dupa cum spuneam rezultatele eforturilor tale se vad si poti fi mandra de ele !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput