Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona am auzt si eu ca acum la scoala iti cere din ce in ce mai multe. offf, numai bani peste tot...
pai decat sa ma codesc mai bine zic direct aia si aia

alexina super cu casuta, ma bucur. imediat va mutati, superr

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

happiness si eu stiam ca frisca aceea este vegetala. deci nu este? chiar ca niste mincinosi....

mandreeac sper sa-i iasa odata sa se linisteasca si ea.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

merg la dus si in pat ca la cat am mers azi pe jos....sunt asa obo.

aaaa, am uitat....strumphitza ti-am vazut piscoata maimutica este o dulce cu falcutele ei, a descoperit ea ca poate sa ridice funduletul ala greu

ally drum bun si distractie placuta. te asteptam sa ne povestesti cum a fost si ce a mai facut Duracell-ul.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Astazi nu am reusit sa intru caci David sta gramada pe mine daca apuc sa deschid laptopul.
Este in continuare marait seara..azi a plans in hohote pana a adormit..nu stiu ce are.I-am dat Nurofen caci nu stiam ce sa ii fac...

Vorbeati e dormitul cu bebelusii:si eu dorm cu el,il iausi in pat cu mine noaptea caci decat sa stau planton lanaga el prefer sa inchid si eu un ochi..si asa de pe la 03.00 se foieste non-stop si nu apuca sa adorm ca gata se si trezeste...
Pt mine viata de cuplu s-a schimbat de cand a venit bebe...dar asta este!Nu este din cauza ca a venit el,dar nu mai este ca inainte!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Vroiam sa va intreb:faceti vreuna dintre voi Prevenarul???
Intre Prevenar si Synflorix pt care optati???

Asta daca faceti vreunul in afara de schema de stat.
Eu sunt in dubiu,nu stiu daca sa il fac sau nu..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

happy, am intees ...era problema de lapte

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Da da.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Si inca ceva:folositi premergatorul?
Eu inca nu am cumparat si oscilez,nu stiu daca este ok sa ii cumpar sau nu...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:


Hai ca am aparut si eu la spartul targului .
Noapte buna, Roxy!

Am citit si vreo 2 pagini din urma, dar mai stau putin pe aici si sper sa recuperez.

Madutza, ma bucur ca Cristi e mai bine .

Ioanna, sau altcineva, cum dati gutuia la bebel? Coapta cumva?

Eu pana acum i-am dat doar asa cate o felie sa molfaie la ea. II place (si mie imi placeau cand eram gravida . Mi-aduc aminte ca intr-o seara pe la 9 a coborat socrul meu sa-mi cumpere ca mi se umpluse gura de balutze )

In fine... am fost la dr. Ne-a confirmat diagnosticul de tal valg la ambele picioare , la stangul f usor. I-a facut cu ou si cu otet pe pediatri care l-au vazut pana acum, incepand cu neonatologul, continuand cu medicul de familie (pe aia chiar ca as cam bate-o) si cu pediatrul de la clinica particulara unde mergem cam la 2 luni

Mai nasol e, ca ne-a recomandat, adica ne-a si facut niste orteze de ghips, care se pun asa pe partea exterioara a piciorului si se leaga apoi cu fasa... . Pai si credeti ca o sa stea Luca cu asa ceva? El care, ca majoritatea bebeilor de pe aici, nu sta nici 3 minute intr-un loc!!! Si adica sa nu-si mai mestece el degetele de la picioare???

O sa incerc maine sa vedem cum suporta. Intre timp, ne-a dat trimitere la CAS sa facem orteze de piele... Dar eu sapt viitoare vreau sa ajung si in Bucuresti pe la cineva, la Burnei sau la altul. Sa mai citesc acum pe net sa vad. Daca imi recomanda la fel, asta e. Dar macar sa fiu eu impacata ca nu chinui copilul aiurea. Din ce mai citisem eu, s-ar rezolva totusi cu masaj, fasa elastica, kinetoterapie...

Hai ca ma apuc sa bantui pe net si sa mai citesc despre ce ati mai scris azi.



Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Happiness mi-ai facut pofta de Neveste disperate, sa zic asa si imi iau si eu un episod, ca nici nu stiu de cand nu am mai vazut. Eu mai sunt si fan Dr House, dar la fel , am terminat seria 3 si de atunci nu am mai vazut nimic.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




Si mie imi place drHouse, vezi ca te pe AXn sau pe Diva parca.
De la Joya am " laptele" de orez, de soya nu imi place.
Sunt la jumatatea drumului, ca tin post prima si ultima sapt plus miercui si vineri.
In Is tineam meru tot postul Pastelui, dar aveam frisca vegetala plus ca acolo nu erau atatea tentatii ca aici, plus gustat mancarea picilor. Offf.
Jucarioare ma uit si eu mai meru sa- i iau ceva nou si interactiv Marii, nu plusui sau ceva ce nu face nimic, ca sa zic asa. Mie mi- e greu tare sa aleg ptr ca pe majoritatea le am in Is, ca Andri avea nevoie de stimulare multa, si nu- mi vine sa mai dau banii inca o data p ele, ca o sa le aduc pe alea la urmatoarea tura cand ne ucm, plus ca sunt aproape noi. Am dat o gramada de bani pe le la vremea aia si ar fi pacat.
Acum e greu sa gasesc ceva ce nu are si nici astia nu au mai scos jucarii noi, ca sa zic asa. Omida chiar este haioasa mai ales ca vb in romana, are ea 2 cantece pe care le are si catelusul obito, da merge ca se aprind luminite, are si sunete de animale, masini etc, plus ca poate fi trasa si de sfoara, cand a merge, e ok si ca si pret comparativ cu celelalte.
Va si spor la cumparaturI maine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina06..ce inseamna tal val??Cum arata???Cum ti-ai dat seama???
Pediatra mea nici nu se uita la picioruse...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput