Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Alexina,sa fie in ceas bun terminarea casutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna seara mamici!
Am intrat sa va salut si sa va spun sa aveti toate parte de un weekend minunat din toate punctele de vedere!Noi suntem pe picior de plecare...asteptam sa vina tati de la munca si fugim spre Milano la surori.Este super ger afara si cel mai nasol mi se pare ca este o ceata foarte deasa si la condus asta este un impediment.Dar, Doamne ajuta sa jungem cu bine!
Va puuupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am venit si noi pe acasa, ca credeam ca nu mai ajungem odata.
la control a fost foarteee bine. mi-a zis dr ca vreau bataie? ca Anastasia este grasuna si arata foarte bine, sa nu-mi fac griji ca a luat numai atat luna asta, asa iau de acum, mai putin, tinand cont ca este si foarte activa. asa ca m-a linistit. adevarul este ca este grasuna.

mi-a dat sa-i dau cica Calciu 3 sapt ii dau apoi pauza...asta pentru a ajuta dintisorii n-am mai auzit asa, este chiar necesar sa-i dau? ce ziceti? ca doar are timp sa-i iasa si dintisorii, mie mi-au iesit la 10 luni.
a zis ca este umflata gingiuta de sus, culmea, nu jos. la ai vostrii s-a mai intamplat asa? de ce sa fie umflata gingia de sus si nu jos? se poate sa-i iasa intai sus? off ce griji si cu dintisorii astia.

adevarul este ca este mai maraita fata de obicei, plange mult mai usor.... azi a fost cea mai maraita de pana acum. cum o dadeam din brate sau o puneam jos, cum plangea....

merg sa mananc si revin.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Fetele am o veste super

Am primit un telefon de la agentul care se ocupa de casuta si e gata wkd-ul viitor
Mai ramane sa ne faca cei de la banca evaluarea si sa semnam actul de proprietate si gataaaa!

Azi am contactat un amic care lucreaza la o firma de amenajari si imi trimite o oferta. Se ocupa de tot in afara de perdele. Imi face mai multe variante pe calc cu amenajarile! Sper sa nu coste o super avere......

Uhhh ce happy sunt!!


Mersi fetele pt apecieri la par....si da,mandreac a fost cam scumputz

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Bravo mami, felicitari!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Persi e evident ca tine de copil, nu toti sunt la fel, unii mai veseli, altii mai putin, dar trebuie sa te pliezi dupa el. Am sa ma uit si eu la filmuletul dat de Madutza, sa vdm daca mie imi iese ceva.

ally drum bun si distractie placuta.

Roxy ma bucur ca e bine Anastasia. Eu ii dau calciu 10 zile pe luna. Se poate sa ii iasa si sus intai, nu toti sunt facuti dupa tipar, stii doar ca unii se si nasc cu un dintisor iesit.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

petra are tot o stare subfebrila
si eu cred ca de la dinti
sper sa nu fie altceva
si sa ii sparga si ei primuil dintisopr cat mai repede
si e maraita
si plange permanent
tre sa o tin numa in brate
eu nu sunt dormita
si antonia e nedormita nici ea
va dati seama ce e pe capul meu
si ce stresata sunt
offfffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza ce super este rochia. am si eu una asemanatoare , pe negru, cu spatele gol pana aproiape de fund si cu cureluse de piele pe spate o sa arati beton. deci ai o motivatieeeee sa slabesti

ailed da, este frumoasa si aia. eu mi-as lua pe asta
http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=26&id_rochie=1445&perspectiva=back&pas=1#aa

viss nu-i mai dai para si gata, si asa vine iarna, nu se mai gasesc pere de la noi, sunt si scumpe.... sunt atatea fructe ce se pot da, bune.

mandreeac da, stiu ca pot iesi si sus dar ma gandeam ca ne ies si noua tot jos, na. vedem acum, sanatosi sa fim

alexina eeee te-ai facut mumoasa ti-a iesit fain parul

simona tare dulce a fost Matei cu pompierii, cu politia sunt niste dulci cand incep ei sa zica una si alta

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina tu vorbesti serios? 3,5 mil tot ce ti-a facut la par? dar ce ti-a facut de atatia bani ca nici coafura de mireasa nu costa atata exagerat de mult. ca dupa cum vad este un vopsit, spalat, coafat, nu? ce mare branza.

bb_yasmi cred ca am sa incerc si eu masca aia.
imi place formatul living-ului dar culorile alea...cu frunzele alea, nu-mi place deloc, este asa impopotonat. parca ziceai ca nu faci asa, nu?

si nici cutiile de langa tv nu-mi plac asa ma enerveaza cu mobilierul din ziua de azi...cica aia este mobila de living...niste cutii agatate pe perete. niciodata nu mi-a placut asa ceva. arata si naspa si nici nu le poti folosi ca n-ai spatiu in ele mai deloc (eu sunt mai practica asa vreau mobila s-o folosesc nu sa o sterg de praf)
atata am cautat mobila in living (bine, nu este asa mare ca la o casa) si numai cutii din astea gaseam. pana la urma am facut-o la comanda.
mi-am dat si eu cu parerea

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele i-am facut andrei papanasi fierti.... a papat unul cu iaurt pe deasupra,... si vreo 2-3 cu metoda aia moderna de hranit copilul si facut murdar pe jos
Alexina am citit si eu cat ti-a luat.... fratee ce escroace!stiu eu dinastea de cartier cu scoruri de centru.. tb sa fi intrebat cat iti ia inainte.... oricum arata bine... decat sa-ti fi luat putin si sa plangi dupa....
roxy mie imi placea si aia rosie...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, uite asta http://www.biensavvy.ro/colectie.aspx?id_colectie=26&id_rochie=1458&pas=0#aa
cami , da-i cu calgel ceva... sper sa dormiti la noapte
alexina , felicitari pt casutza!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput