Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina , atat iti zic de poza....! si cu cartoful nici eu nu-l blenduiesc de muult...eu si piureul pt noi il fac cu chestiaaia cu gauri nu cu mixerul sau altfel...
Yasmysi noi am tinut de regula ta cu copiii si dormitul....


mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Si eu ma straduiesc sa-i dau si azi iaurt sau ii fac papanasi... sa vedem...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Fetele acum mancam piure de cartofi cu ficatel,unt,iaurt si parmezan

Ii cam placeee
Am pus un cartof mediu, un ficatel mediu fiert in lapte.

Am o intrebare insa....voi blendiuti cartoful? Mie imi iese cleios si e nasooool. Am blenduit separat ficatelul cu iaurt si f putin cartof apoi restul de cartof l-am facut piure cu furculita. Iese mai gustos

Dupa c termina iesim afara putin

Mersi fetele pt aprecieri...yasmi si persi


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


da si mie imi iese cam scarbos cartoful blenduit..andrei nici nu prea ii place..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

asta cu dormitul ziua e tare greu ca n-apuci..depinde de copil..eu la vlad care dormea in reprize de 15-30-45 min..nu apucam decat sa strang cate ceva, masa lui eventual..sa merg la toaleta sa beau o gura de apa si sa musc dintr-un sandvis si ...cam atat ca o luam de la capat

eu chiar inteleg mamicile care opteaza pt solutia asta de compromis..ca pana la urma conteaza si psihicul mamei, decat frustrata si obosita non stop mai bine relxata si cat de cat odihnita..si tatal e mult mai relaxat langa o mamica linistita ..
oricum n-o sa dureze la infinit situatia asta, e un copmpromis de moment..eu optam f f des sa stau eu in camera la vlad pe un fotoliu extensibil in care ateriza si el destul de des dupa n-spe treziri pe noapte..deci patul conjugal chiar daca era liber de copii era liber si de mama deci tot un compromis..
sicera sa fiu noi n-am simtit viata de cuplu alterata, s-a desfasurat normal..doar cand eram eu mai crizata si depresiva era mai dificil..insa asta tinea de mine,.,

deci de asta spun..mai bine o mamica linistita, impacata cu situatia si odihnita..chiar si langa prunc..

na asta e parerea mea si am mai spus-o inca o data..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

da miki, asa e depinde si de bb si de mami, eu una n-am curajul sa dorm cu ea in pat ... eu dorm f adanc si nu stiu daca nu o sufoc in somn...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05


Mandreeac am vazut un bebe scump cu o vesta cool din blanita


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Multumim frumos ,mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki exprimi atat de multa blandete in ceea ce ne scrii, tare as vrea sa te cunosc.

Ioana felicitari! Ma bucur din suflet.

Alexina imi place culoarea ta, dar tare scump pt un salon intr-o scara de bloc. Eu numai piure din cartof nu i-am facut niciodata pana acum, intotdeauna combinat cu alte legume.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Lavi,ceea ce spui tu reprezinta idealul.
Ideal dupa care m-am ghidat si eu inainte sa apara problema cu somnul.
Cat as fi fost de obosita dupa ce alaptam il puneam la loc in patut,asta cand erau 2-3 treziri pe noapte.

Ce as putea sa-i fac acum cand se trezeste si de 10 ori pe noapte???
Cand abia reusesc sa-l adorm si cum il pun in patut se trezeste?
Sa o iau iar de la capat,am luat-o 2-3 seri dar am cedat...nu m-am putut tine...

Raducu,cand se trezeste nu-i trebuie nimic in afara de san,deci iti dai seama ce ar insemna..un du-te vino continuu...asa cu el langa mine mai rup si eu o ora doua de somn legat..

Ceea ce spune Miki e adevarat,mai bine odihnita si vesela decat obosita si ciufuta..

Tot de la voi am invatat ca indiferent cate idealuri legate de cresterea copilului avem ,trebuie sa ne pliem si dupa ceea ce avem in batatura..dupa cerintele ccopilului.

Ufff...cate ziceam eu ca nu o sa fac la inceput...si uote ca rand pe rand le fac pe toate...

Eeee...sanatosi sa fim ca trecem noi peste toate.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Uff..cu dormitul pe zi e o alta problema...

Sunt zile cand imi pica ochii in gura de somn,am si toate treburile facute dar...ghinion nu doarme maimuta,cum a facut azi de exemplu.

Sunt zile cand nu-mi mai vad capul de treaba si nema somn...si mai sunt si zile cand le am si pe toate puse la punct,imi doarme si maimuta si mie nu mi-e somn de nici o culoare..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Fetele am o veste super

Am primit un telefon de la agentul care se ocupa de casuta si e gata wkd-ul viitor
Mai ramane sa ne faca cei de la banca evaluarea si sa semnam actul de proprietate si gataaaa!

Azi am contactat un amic care lucreaza la o firma de amenajari si imi trimite o oferta. Se ocupa de tot in afara de perdele. Imi face mai multe variante pe calc cu amenajarile! Sper sa nu coste o super avere......

Uhhh ce happy sunt!!


Mersi fetele pt apecieri la par....si da,mandreac a fost cam scumputz

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput