Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (80)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Neata si de la noi!

Maduta felicitari pentru Cristinelu. O sa arati super in rochia aia, imi place.

Catank cred ca o luna o poti tine. Nu mai stiu ca am citit in Capraru, dar parca o luna-doua scria.

Simo, Delia, Miki, Yasmi, Roxy, Ioana , Strumphy, Alexina, Ally

Fug sa ma joc cu printul meu.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




Multam mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Buna dimineata fete dragi!


Sunt si vopsita si coafata si tunsa de toti banii..osa pun poze cand se incaca laptopul. Am avut un soc cand mi-a cerut la sf 3,5 mil
Pai cumparam tapet de banii astia



Puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


aaaauuuuu eu cred ca lesinam.. ori nu mai stiu eu care sunt preturile..dar la abate maergeam si eu in tineretile mele si era un salon cu preturi medii...

la ce magazin de perdele ai fost ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

neata!

Soare cu dinti, dar vreme numai buna de iesit la plimbare dupa ce se trezeste Ioana. Maine sin nou la drum....in interes de serviciu..deci...nu mai dati disparuta.
hapiness, mandreeacMulltumsc din suflet! Hapyness ai fost mai mult decit explicita.
simonelu eu ador profesia-vocatia de dascal.Te incurajez din acest pct de vedere. Persiti-a explicat f bine, are dreptate. Ai nevoie de acei 3 ani.La noi in Tgv esxista, trebuie sa fie si in Buc, mai mult ca sigur. Daca vii in Tirgoviste s-ar putea sa-mi fii eleva.

Am si eu o intrebare!!!
Am taiat socrii de curind un vitel(mai mare)si i-am pastrat si Ioanei la congelator pachetele mici proportionate.
1. Cit timp am voie sa tin carnea la congelator ptr a fi ok Ioanei???
2. Carne nu i-am dat de nici un fel pina acum, pot incepe cu vita?Zburatoarele inca sunt vii prin curte

Multam tare mult...anticipat!

Pup toate fetele fug la treburi cit imi doarme zina

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







parca vreo 3 luni sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

wowwww mada!!! super!!! nu am nici o indoiala ca vei reusi!!! o sa fi "fainoaca" (vb simonei ) rauuuu de tot!!!! superba, superba rochia!!!! dar esti pregatita sa o porti fara sutien,nu??


mamica implinita cu 2 comori !!



da, pai ma gandesc sa fie broderia aceea verde mai tare si poate un pic bombata si sa mearga si la mine fara sutien ..deci sunt destul de lasate acum..si daca mai slabesc 10 kg o sa fie si mai si...vad eu daca mai ramane ceva de ele pana atunci

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


si ale mele erau moi si lasate cand am intarcat..dar nu stiu cum printr-o minune s-au micsorat si sunt iar tari si fermne..dar micute dar e bine si asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05


Ce mai fac mamaicile mele scumpe?

Eu am fost aseara in oras cu fetele Am fost pe Lipscani la o cafenea, am vorbit, povestit, ras. A fost tare bine. M-am intors acasa la ora 11.30. Daria a ramas cu tati si a adormit repede, doar ca s-a foit mereu pana am venit eu.
A fost prima iesire singura de cand am nascut. Vom repeta figura!

In oras le-am intrebat pe fete ce parere au daca o culcam pe Daria cu noi in pat. Fetele necasatorite mi-au spus categoric nu, ca strica viata de cuplu . Cele casatorite mi-au spus sa fac asa cum simt.
Asa ca aseara nu am mai luat-o pe Daria cu mine in pat, ca am zis ca domnisoarele stiu ele ce stiu, eu poate am mai uitat.
Rezultatul: de la ora 1 la ora 3 am stat cu Daria in living: m-am plimbat cu ea in brate de am tocit covorul, am stat pe canapea, am leganat-o etc. Doar ca nu am vorbit cu ea. Ea se foia, se rasucea, se ridica in picioare, nu putea sa adoarma.
Si atunci nervoasa, la ora 3, i-am trimis lui sis (ea fiind una din domnisoarele sfatuitoare) un mesaj in care ii spuneam ca eu simtindu-ma ca un hamster pe o roata, obosita si frustrata, sigur nu o sa fiu mai aproape de viata de cuplu decat cu un copil care doarme intre noi!

Concluzia: Daria va dormi cu noi in pat! Si voi avea grija ca nici viata noastra in 2 sa nu diapara!

Offf! M-am descarcat la voi acum!


Mami fericita deDaria (8.04.2011)



bravo..fa asa cum simti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Irinuca fa mami exact asa cum simti. Si Rares doarme cu noi in pat, nu am ce sa ii fac, acum apar si dintii si smiorcait si marait si asta ar insemna sa nu mai dorm eu deloc.

Miki si-au revenit sanii tai???????/ Doamne ar fi cel mai grozav lucru, ca si ai mei sunt f moi si super lasati si ma gandeam ca nu isi vor mai reveni niciodata. Acum trag si eu sperante ca poate poate isi vor reveni.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am pus poze noi

Miki- stai ca pana la urma nu era abbate..intelesesem eu aiurea. A fost un salon vis-vis de abbate intr-o scara de bloc si m-a costat cat in dorobanti

Perdelele le-am vazut intr-un magazin din voluntari



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Am adormit pitica si cand m-am dus sa vad ce face ficatelul care fierbea in lapte l-am gasit aproape copt

Sper ca e salvat la timp...nu are gust de afumat

M-am gandit sa il fac cu piure de cartof cu unt si iaurt. Sa pun si dovlecel?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina fff frumoasa si calda culoarea!!! iar printesica


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Ziua buna!

Aparem si noi la pranzul al' mare!!

Am avut inca o noapte cu treziri...
Nu stiu cat mai tine trezitul asta ca eu una sincera sa fiu simt ca nu mai pot..

Mada,sper sa ma tina faza cu regimul ,desi vad ca pe zi ce trece am sanii tot mai moi,ma gandesc sa nu afectez productia de lapte..

Simo,

Strumph,e superba piscoata ta

Am vazut poze noi cu Rares,Teea,si mami Alexina vopsita si tunsa de toti banii.


Lavi,Ailed interesante idei aveti.

Irinuk,Andreea,cred ca si pe noi ne paste acelasi lucru..
De cand e marait, noaptea doarme mai mult cu noi in pat.

Am incercat de ieri sa aplic metodele de pe site-ul pus de Madutza...n-ai cu cine frate..urla de se ineaca,da in tuse,voma si toate cele...

Mai voiam sa mai scriu cate ceva dar iar am uitat..
Scriu la mesajul asta de vreo 45 de min..




Mergi la inceput