Prietene la bine si la greu - 146

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

La multi ani Stefania, sa fii fericita si sanatoasa draga mea si impreuna cu Iustin sa luminezi viata parintilor.



Stanucel esti bine venita si nu deranjezi pe nimeni. Eu m#259; bucur ca ce discutam noi aici tu gasesiti interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Stanucel ce vorba-i aia "nu ma incadrez la voi"? Bineinteles ca te incadrezi. Daca ai citit mai mult timp aici, stii deja asta . Cred ca fetele se mira ca nu a prea mai nimerit nimeni la noi care sa nu aiba copil din toamna lui 2009, atata tot.
Din ce sursa ai auzit de colargol si de ce nu e bun?
Am vazut poze cu copiii, Adelina pare o nastrusnica, iar de fecior ce sa zic... doar ma intreb cum o fi sa fie copilul pe pragul de a se desprinde de casa si a fi pe picioarele lui...

Shtephy sa petreceti frumos iti doresc! SI sa ne povestesti si noua dupa aia .

Raluci dupa masa? hai ca si noi am iesi din casa pe undeva...
Mda, era cam aiurea la targ, noi am avut noroc ca la 11 nu erau multi copii si am stat putin la joaca pe mochetica alora.

Magda ma bucur ca Rares e mai bine! Drum bun si astptam cele mai bune vesti? Iarina cu cine ramane?

Ancutza ce face Sabi azi? e bine, da?
Bafta multa multa la noul job!!!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

LA MULTI ANI Stefi mica, sa fii sanatoasa

Stanucel, esti bine venita clar, asa cum bine zic Monis si Many si eu sunt curioasa de unde si ce ai auzit de colargol, care din ce stiu de pana acum este o chestie buna si misto care-si face treaba

Monis asa zicem dupamasa, acum dimineata tati s-a dus la targ dupa vitel si curcan

Nu stiu cum e in oras dar la noi e o ceata si un frig....brrrrrrr

"Ī#355;i place s#259; fii mīngīiat#259;? S#259; fii atins#259;? S#259; fii pip#259;it#259;? S#259; fii īncins#259;? Ī#355;i place s#259; sim#355;i respira#355;ia celuilalt līng#259; urechea ta? Sau poate pe gīt ori pe fa#355;#259;? Ī#355;i place s#259; īncerci pozi#355;ii noi? S#259; īncepi rece #351;i s#259; sfīr#351;e#351;ti fierbinte #351;i transpirat#259;?
RATB... cu noi fanteziile tale devin realitate. Īncearc#259;-ne! 30 de zile al#259;turi de noi... la un pre#355; ce sfideaz#259; concuren#355;a! "

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 36+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Nu stiu cum e in oras dar la noi e o ceata si un frig....brrrrrrr



la noi e

vad in balcon niste starlici de gheata pe rufele puse la uscat... mama-mama.




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:



Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 36+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Stefania, sa cresti mare si sanatoasa iar alaturi de fratiorul tau sa le aduceti numai bucurii parintilor!!!


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 39+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

LA MULTI ANI STEFANIA!

Stanucel bine ai venit. Am vazut poze cu fetita ta e frumoasa.

Ieri am fost la cumparaturi in supermarket si i-am luat cadou un mos care canta si danseaza...abia astept sa il dau lui Mihai si sa vad reactia lui.

.... si de cateva zile i-am cumparat un fel de sac cu mosul pe el si i-am zis ca cu el mergem la colindat... si acum sa vedeti cum il agita saculetul si zice "dabe" = dalbe (de la florile dalbe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

fetelor va multumesc din suflet de primire si va

la multi ani stefania sa cresti mare sa fi sanatoasa si sa ai muuult noroc in viata

de colargol am auzit de la alte mamici in parc, cum ca creaza dependenta, ca ii omoara mucoasa nazala, ca sunt cele mai grele picaturi si sa nu administrez la copil asa micut,dar citind aici la voi sa stiti ca i-am dat si nu a patit nimic rau,chiar s-a vindecat la nasuc si nu am mai avut probleme cu ea din luna septembrie, ce nu imi place mie la colargol este ca pateaza si fetita mea cand stranuta era dezastru dar sunt niste picaturi foarte bune

despre copil mare, ce sa zic el inca nu isi ia zborul,are el 18 ani impliniti dar tot cu mami vrea, este un mamos,anul asta ne pregatim de bac si am niste emotii pentru el!!!
fug sa il duc la meditatii la romana, si o iau si pe mandra cu noi

va urez o duminica placuta si calduroasa
muuulta sanatate la puiutii bolnaviori

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
fetele cucuietele, ne vedem azi pe la 10 la Salla Dalles la Oraselul Mami? (cautati cu nea google ca nu stiu daca nu e reclama linkul pus aici...) eu vreau sa merg cu Iulian 1 ora - 2.



Pfoai, ce rau imi pare ca nu am apucat sa citesc! Mor! Am fost si noi ieri la oraselul mami, dar pe la 1. Daca stiam, bagam viteaza sa vin odata cu voi. Pfoai, ce v-am ratat!

A fost si Raluci si Lili! Pe toate v-am ratat!


Sunt de accord, targul nu a fost cine stie ce! Dar eu am fost acolo, pt ca am vrut sa scot copilul din casa si sa socializeze. Nu prea am avut pe ce sparge banii. Mi-am luat eu cioco de casa de la standul de langa mochetica si niste cosmetice bio pt je. In rest, nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Andre am vazut in pliantele de la Carrefour si Real ca au laptop turtle (la fel ca al Lilei) cu 199 lei.

Mergi la inceput