MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Buna seara fetele! Multumesc de primire.

La chestii vegane sau raw sunt si eu la inceput asa ca mai mult experimentez. Inca multe din mancarurile mele sunt cele clasice (mancarica de varza, pastai, mazare, spanac, etc) dar ma mai joc si cu cele mai putin clasice sa spunem.

Meniul meu azi:

MD - cafea, humus cu finn crisp
G1 - crumble de mere (mere coapte cu crusta de unt de migdale, sirop de agave si scortisoara)
P - salata cu germeni de lucerna si mozzarela
G2 - migdale, cioco 85%
C - file macrou afumat, tofu, ardei capia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna dimineata.

SADDIE bine te-am gasit si aici

SANZ bine ai venit printre noi

Puisoaro am facut reteta de pancakes postata de tine,a fost extrem de delicioasa.S-au mancat cu pofta.
Cred ca merg bine si cu rosii sau patrunjel proaspat,ori cu branza,cum am pus si noi.Sigur le voi mai face.

ZAX cum merge treaba?

Brandusa multumesc de tabelas,acum ma simt si mai MONTI .Sper sa fiu cat mai mult alaturi de voi si impreuna sa ne atingem targetele propuse.

Stiam si eu de la medic ca cel mai sanatos se slabeste in jur de 4 kg/luna,in acest fel nu dai metabolismul peste cap.
Eu am reusit sa dau 3 pana acum,pt mine este ceva,sotul deja e mandru de mine,eu la fel,usor usor voi reusi si cu restul,dar mi-e teama ca dupa cele 23 kg ramase,sa nu mi se lase pielea.

Ma bucur sa citesc ca v-a placut reteta mea de rulada,este simpla,gustoasa si lucrul bun este ca se poate improviza.Daca doriti,mai am una cu carne tocata si gogosari,o nebunie si aia.


Saddie ai o reteta buna de hummus??

Si meniul de astazi:
MD:cafea deco,dovleac copt,vinete
P:sarmalute MONTI ,salata de rosii cu cas de capra
C:peste la grill cu usturoi

Nu am reusit sa fac fasolea aia inca,dar tanjesc dupa ea,asa ca in urmatoarele zile o voi pune in aplicare.

Si aseara,dupa o discutie cu sotul,mi-am propus un target:pana la sfarsitul lui ianuarie sa incap in blugii mei dinaintea sarcinii,sunt ferm convinsa ca voi reusi chiar si mai devreme.
Am descoperit ca langa mine este o sala de fitness,vad seara cum se antreneaza gagicile,asa ca ma voi duce sa spionez un pic si sa cer ceva informatii.
Intreba cineva de ZUMBA,eu am facut cateva sedinte,din pacate am abandonat de lene,dar doresc sa ma reapuc de tae-bo.Zumba e foarte fain,distractiv,e cardio si face bine.
Dar parerea mea este ca tae-bo e mult mai bun,comparand intre cele 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

incep eu raportul deci...stagnare sapt asta....mamaliga mamii ei...

iuhu aci se vb de zumba ...arata ff fain (de la departare) si muzica aia parca te cheama sa te misti...mi-as dorit si eu sa fac da nu am indraznit niciodata ca mi'e ca mi se face rau (am avut experiente de genu in trecut la aerobic) dar cred ca dupa sarbatori o sa incerc

eu azi :
MD: pahar de apa (duap discutia cu zax m-am documentat si e fff bine sa beai apa pe stomacu gol...nu musai pentru slabit dar sa hidratrezi corpul)
dupa: cateva boaba de struguri, baton de cereale cu o cana de lapte 0
G: o para si cateva alune de padure
P: tocanita de ciuperci si 3 rulouri cu carne de curcan
G: mar si o banana e zi de sport azi
C: cred ca telemea cu kapia si wasa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

si eu stagnare :(((
dar ... cheer up!
haideti la aaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Neata.
saddie, bine ne-am regasit si aici si spor la treaba!

Da, apa pe stomacul gol e foarte buna. Eu mai pun si ceva lamaie, ajuta si la digetie si hitratarae si vitaminizare.

Eu azi 77,7, am mai scazut si eu 300 g putin putin, bine ca nu am crescut.
De azi ma fac si mai cuminte, ca ma misc prea incet. Trece acusic o luna si eu n-am dat nici 3 kg, ce-i asta?

Azi-
MD lapte cu fulgi de ovaz
G pere
D paste integrale cu sos de rosii
G gref
C brocoli la abur

Nici eu n-am ajuns sa fac fasolea batuta, merg acum sa o pun la inmuiat, ca iar uit.

Aoleu si cu miscarea stau catastrofal, zace si bicicleta si un vaslitor langa mine, ce sa mai zic de sala, deja nu ajung nici cu gandul. Trebuie sa ma misc si la capitolul asta. Pana acum mergeam pe jos o ora, dar acum de cand e rece nici asta nu mai fac. Bine ca mi-ati adus minte ca tre sa ma mai si misc.

O saptamana excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Fetele,eu nu am cum sa dau raportul saptamanal deoarece nu beneficiez de cantar personal.Si nici nu am de gand sa imi achizitionez deoarece as sta calare zilnic pe el
Asa ca va voi da raportul mai rar,asta in fucntie de vizitele mele la medic

Eu beau apa pe stomacul gol din facultate,nu stiam ca e foarte indicat asa.

Daca nu aveti timp sa ajungeti la sala,incercati sa faceti acasa zumba/tae-bo,pe youtube se gasesc foarte multe filmulete.
Fiind exercitii cardio,ar fi recomandat sa incepeti cu ceva mai lejer,pentru a va pregati corpul pt exercitii mai strong.
Eu fac asta

si asta
pt inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Buna dimineata fetelor,

asa as bea si eu o cafea dar din pacate s-a terminat ieri si nu am apucat sa cumpar; o sa ies la pranz cu pitica afara si o sa cumpar;

asa e cu apa pe stomacul gol si daca mai puneti si o lamaie e sfanta; ma bucur ca a fost o informatie folositoare

btz_ovi merge bine; am iesit ieri sa caut ceva carti, din pacate am gasit doar una; dar mai caut si poate comand ceva de pe net; incep incet incet sa inteleg despre ce e vorba in propozitie.

eu sunt foarte fericita si mandra de mine!!!
m-am cantarit de dimineata si aveam 68,7 KG; inaltimea mea este 1,72 iar greutatea pe care o tintesc ar fi in jur de 60 - 63 Kg. Cand m-am apucat cat de cat sa verific ce si cum mananc acum vreo 2-3 luni aveam 78 KG, iar cand am inceput efectiv dieta acum 1 luna aveam 74,7 KG; deci am reusit sa slabesc intr-o luna 6 kilograme (4 in primele doua saptamani de inductie si 2 in urmatoarele 2 sapt). Sunt asa de fericita!!!

Cat despre sport; eu am reinceput acum o luna sa merg la sala; din pacate si eu as fi vrut tot tae-bo sau zumba, sau aerobic, dar aici in zona nu am, decat o sala de fitnes si am zis ca decat sa nu ma duc deloc, mai bine ma duc aici si alerg pe banda, si pe steper si tot e ceva; in plus eu tot decand am inceput dieta am facut si o serie de 10 masaje anticelulitice si cred ca si astea au contat; deci cum se zice am mers pe toate cele 3 metode;

aoleooooo!!!!! iar m-am intins ca o placinta scuze, promit sa nu se mai intample ; deobicei nu vorbesc asa mult dar acum aveam vesti mari si vroiam sa le impartasesc cu voi

va pup si revin cu meniul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

zaxfelicitari!!!!! o sa-ti spun si tie ca la fete...daca mai stai prin preajma noastra ceva timp o sa ai si tu locusorul tau intre montignace..in listuta

cris felicitari si tie! chiar va tineti de treaba voi fetelor si ma bucur...ca eu ...lenesa stand cu monti sub nas atata timp mi-o scazut apetitul pentru slabit si acum am o faza 2 de toata frumusetea:)..asa ca va multumesc ca sunteti asa hotarate

Gabi ff bune site-urile o sa incerc sa execut si eu maine...ca azi prestez sala

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Si eu beau dimineata, pe stomacul gol, apa, cateodata pun si lamaie, fac asta de ceva vreme, nu am mai scris la meniu, ca apa nu o scriu, de obicei si nici cafeaua.

Meniul de azi:
- smoothie verde
- paine secara cu gem topoloveni
- mancare de linte
- piept de curcan la gratar, ardei, caju, cioco neagra
- iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Brandusikule stagnare si la mine...

Mananc ok dar cam mult cred...

Azi fac tarta Puisoarei

Va pup

PS.Brandusik sa nu le primesti pe fetele care slabesc asa mult...DA? Pai nu-i corect !!!!

Mergi la inceput