Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (19)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Fetelor eu sunt cobza, am nasul infundat de abia respir, ma doare foarte tare capul si sunt si foarte obosita pt ca mandra mea azinoapte de la 3 pana la 6 nu a dormit, iar de la 5 am stat cu ea in brate, iar la 7 a trebuit sa plec la servici.Sper sa-mi revin cat mai repede.

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


offf ce nasol cu raceala asta Anca, plus daca micuta nu te- a lasat sa dormi
eu il pun pe Eric pe burta si- l mangai pe capusor sau pe spatic si adoarme imediat. Prima parte a noptii il pun pe burtica si dorm linistita pt ca am vazut ca stie sa intoarca pe parti capusorul si nu sta cu nasul in perna, eu de fapt nici nu-i pun inca pernuta ci o pelincuta impaturita, poate sa o pui si tu cand vezi ca nu are somn..nu stiu daca e o solutie dar poti incerca
Iti doresc multa, multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cioranitza spune:

Salutare tuturor! Primiti un membru nou?:) Sunt o mamica incepatoare, am un puiut de 4luni, nascuta pe 13iulie si mi-ar face placere sa mai schimbam o vorba, doua in limita timpului care sunt convinsa ca ne cam lipseste tuturor:) Pupici tuturor si de-abia astept sa ne cunoastem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Bun venit, cioranita! Scrie repede 10 mesaje sa scapi de moderare! Povesteste-ne despre puiut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La multe lunite Eliza, Iustin si Stefan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Anca multa sanatate, nasol cand se intampla episoade de-astea si mai nasol cand a doua zi trebuie sa mergi la munca , sper ca maine esti acasa si vei reusi sa te odihnesti.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multi ani, Stefan!
Multa sanatate la toate 4, Anca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cioranitza

Salutare tuturor! Primiti un membru nou?:) Sunt o mamica incepatoare, am un puiut de 4luni, nascuta pe 13iulie si mi-ar face placere sa mai schimbam o vorba, doua in limita timpului care sunt convinsa ca ne cam lipseste tuturor:) Pupici tuturor si de-abia astept sa ne cunoastem!

Alma Alexandra 13.07.2011



cu mare drag


dorm pe mine... tot treziri din 2 ore si azi noapte


la multi ani sarbatoritilor de azi

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

anca multa sanatate
vaccinul de la manutza nu a copt, nu a supurat, cica ar fi ok totusi, spune pediatra, tb sa aiba floricica de min 3mm. la dani l-am refacut, nici a doua oara nu a supurat/facut cojita dar a fost ok.
alex peste zi sta in leaganul de la primii pasi, nu se omoara cu leganatul, dar ii place muzica
babyblue cat bibe papa iustin seara?
lissa multa sanatate anei, ma bucur ca filip a fost ok la vaccin. pare rau ca nu e ok doar sanul, dar, stii si tu, mai devreme sau mai tarziu tot vine si momentul diverficarii.
burtocika offff, nici nu vreau sa ma gandesc la ziua in care alex nu va mai suge, desi cred ca, si la noi, se apropie cu pasi repezi. abia abia mai am laptic, papa LP aproape dupa fiecare masa un mare sa incerci sa iti revii.
manutzele in gurita m-a disperat efectiv cu ele. chipurile a cam renuntat la supt degetul (de cand avea problemele cu reflux si nu suporta nimic in gurita). in schimb isi baga tot pumnul si il suge si il "mesteca" (nu gasesc alt termen care sa descrie ce face cu ele). din cand in cand isi gaseste aratatorul si il suge cu atata drag. trebuie musai sa ii fac poza, e atat de scump . trage de jucariile de la centrul de activitati, mai nou trage si de acelea care sunt pe ata si vibreaza cand ii da drumul, vrea sa le bage pe toate in gura si se enerveaza cand pe unele nu le poate mesteca
echiparea pt afara eu nu am vazut "imbracaminte" pt carut. asa ca alex iese in salopeta de fas, cu o paturica si daca e f frig mai am o paturica la carut pe care o mai folosesc.
obisnuirea cu lingurita si din punctul asta de vedere ne-a ajutat nexiumul. i-l dau cu lingurita si numai cand o vede se bucura si deschide gurita. mai rau e cand se termina ca maraie ca mai vrea
lulusor nu am mai auzit asta cum ca crema grasa astupa porii si agreveaza DA. de aceea nu comentez. la dani am descoperit-o odata cu diversificarea, cand au inceput tot felul de laergii, la mancaruri, fructe, medicamente, factori de mediu, etc. am avut momente cand se scarpina pana la sange, momente cand am tinut-o lejer sub control. apoi s-a marit si a disparut DA si au aparut alte probleme: rinite alergice, bronsite agravate de alergii, etc. deocamdata suntem sub tratament, e o perioada buna pt el, multumesc lui D-zeu. sper sa nu mai ajungem NICIODATA cum a fost.
nici eu si nici sotul nu prea avem alergii si totusi dani cat a fost micutz a avut o gramada. acum i s-a obisnuit organismul si papa cam de toate. totusi, de ex. capsuni a primit abia la 2 ani si jumatate, nu dupa un an cum scrie la carte, tocmai ca sa nu risc aiurea.

gliana alex are 5 mese pe zi, dar nu cred ca e ok comparatia pt ca el papa completare., totusi, pe vremea cand lapticul meu era suficient papa 6 mese pe zi. multa sanatate mamei tale.
cioranitza bine ai venit.
anaemi sa fiti sanatosi, fericiti si norocosi si sa va bucurai mereu de familia voastra ffff frumoasa.

gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

La multi ani Eliza!!
La multi ani Iustin!!
La multi ani si tie Stefan, scumpetea mamei!
Va multumim pentru raspunsuri si urari, fete dragi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Anca-multa sanatate atat tie cat si copiilor!Sper sa-ti revii in weekendul asta!
Betty-multa sanatate si tie si sper ca pe perioada weekendului sa mai ai un pic de ajutor in plus sa te odihnesti un pic.Sanatate si o noapte usoara!

Weekend frumos si usor tuturor!Va pup cu drag

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput