Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***365***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
A, si la politica ne potrivim

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Si cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

DYANA. Disclaimer. Nu te supara, tufato!

Pe Dyana o asociez cu o pisica. Alintacioasa, afectuoasa si cu acelasi fel de gherute. Care se apropie de Mutzu a incurcat-o! Si eu o vad in ipostaza de mama, primand asupra celorlalte ipostaze. E pasionala, tot ce face, face cu drag, altfel mai bine nu se apuca. Cand iubeste, iubeste din toata inima, fara rezerve, fara cotloane ascunse.

De ce am zis sa nu te superi, tufato. Din aceasta expresie continua si constanta a afectiunii eu te vad un pic... sufocanta. Cu toate persoanele din viata ta, cu bune intentii. Amu, poate asa le-o placea si celor din familia ta, dar na, io am zis, n-am dat cu parul

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bebe, multumim de urari! De postit, nu postesc ca...nu-i vad rostul Eu incerc sa am o alimentatie echilibrata si sanatoasa. De asemenea, imi place sa cred ca am o conduita morala -functie de sistemul meu de valori- combinata cu "ce tie nu-ti place, altuia nu face" si cu "altii nu sint eu, deci nevoile/asteptarile lor pot fi diferite".
Ar mai fi de spus dar nu cred ca e relevant pentru ce povestim noi aici.



Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Nu l-am vazut niciodata pe Chiti asa. Otita pardalnica... plange prin somn. Si nush de la ce e si balonat, plange prin somn pana face part.

Iar io maine cica ma duc la munca

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Offff, Monn...!!! Multa sanatate !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu l-am vazut niciodata pe Chiti asa. Otita pardalnica... plange prin somn. Si nush de la ce e si balonat, plange prin somn pana face part.

Iar io maine cica ma duc la munca

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


of, of, of... asa a fost si Izia la otita, ce a mai plins saracuta. Singurul leac gasit era sa o tin linga mine, se mai alina.
Stomacelul e balonat/iritat de la medicamente, probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu l-am vazut niciodata pe Chiti asa. Otita pardalnica... plange prin somn. Si nush de la ce e si balonat, plange prin somn pana face part.

Iar io maine cica ma duc la munca

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Floric, intr-adevar, Sympli a explicat frumos si pe intelesul meu opinia ei despre "post" dar ultima ta intervenie asupra acestui subiect mi te-a dezvaluit...intreaga! Te invidiez -intr-un sens pozitiv- pentru filozofia ta de viata pentru ca e aducatoare de...liniste, de pace cu tine insati dar si cu Universul. Multumesc frumos pentru...perspectiva.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu l-am vazut niciodata pe Chiti asa. Otita pardalnica... plange prin somn. Si nush de la ce e si balonat, plange prin somn pana face part.

Iar io maine cica ma duc la munca

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


mititelu'

Mi-e asa mila de ei cand sunt bolnavi. si asa tare ii inteleg cand nu vor medicamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

acu mi-am amintit, acu va scriu, chit ca nu e un moment potrivit, dar "ma tin" sa va intreb de o saptamina si tot uit si uit si uit.

Am vazut in Carrefour un glob pamintesc care se baga in priza si lumineaza (nu stiu daca se si invirte...) si care are desenate peste harta "clasica" (nu-sh cum sa zic altfel) animale din partea aia de glob (nah, in Egipt e o camila, prin SUA sunt bizoni si vulturi de-aia plesuvi etc). Credeti ca e un cadou ...acceptabil de potrivit pentru ghioceii nostri, sau ma grabesc prea mult?
Ilincai i-a placut mult chestia asta, pe de o parte i-as face o placere mai ales ca e si educativa pe de alta parte ma gindesc ca il smotoceste bine acum, pina se plictiseste de el, si apoi, cind chiar ar fi momentul sa invete ceva, il lasa aruncat intr-un colt.

Eu nu visez acum ca la 3 ani copila sa stie continentele, tarile si capitalele dar stiti voi ca am zis eu ca sunt sigura ca ai nostri copii pot mai multe decit banuim noi si ca trebuie sa le oferim ocazii cit mai variate sa invete si sa isi aleaga...pasiunile si ariile de interes.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput