Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***365***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Nu l-am vazut niciodata pe Chiti asa. Otita pardalnica... plange prin somn. Si nush de la ce e si balonat, plange prin somn pana face part.

Iar io maine cica ma duc la munca

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Nu stiu ce sa zic decit sanatate multa lui Cristi, putere tie si disponibilite pentru voi lui Marius.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

acu mi-am amintit, acu va scriu, chit ca nu e un moment potrivit, dar "ma tin" sa va intreb de o saptamina si tot uit si uit si uit.

Am vazut in Carrefour un glob pamintesc care se baga in priza si lumineaza (nu stiu daca se si invirte...) si care are desenate peste harta "clasica" (nu-sh cum sa zic altfel) animale din partea aia de glob (nah, in Egipt e o camila, prin SUA sunt bizoni si vulturi de-aia plesuvi etc). Credeti ca e un cadou ...acceptabil de potrivit pentru ghioceii nostri, sau ma grabesc prea mult?
Ilincai i-a placut mult chestia asta, pe de o parte i-as face o placere mai ales ca e si educativa pe de alta parte ma gindesc ca il smotoceste bine acum, pina se plictiseste de el, si apoi, cind chiar ar fi momentul sa invete ceva, il lasa aruncat intr-un colt.

Eu nu visez acum ca la 3 ani copila sa stie continentele, tarile si capitalele dar stiti voi ca am zis eu ca sunt sigura ca ai nostri copii pot mai multe decit banuim noi si ca trebuie sa le oferim ocazii cit mai variate sa invete si sa isi aleaga...pasiunile si ariile de interes.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


IA-L ACUMA? CIT ARE KEF DE EL
INVATATI ANIMOALELE SI DE CE NU SI CONTINENTE OCEANE
(scuze pt caps)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Pisigri, si eu zic sa-l iei, mai ales ca Ilinca a fost interesata de el. 0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Perfect compus a la Andrei:"am schiat"(= am scris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Ah, am uitat ca vroiam sa ii scriu Ancai: daca vrei sa o "cuceresti" pe mama ta naturala trebuie sa ii explici pe indelete de ce ai tu nevoie de aceasta relatie (ca tu esti marcata pe viata de "frica de abandon", ca ai o nevoia acuta de afectiune etc). Daca "luatul la sentiment" nu a mers, "clinicul" poate va da mai multe roade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Eu nu cred ca, daca a abandonat-o pe Anca, doamna director la Rompetrol nu poate fi o mama buna pentru ceilalti copii ai ei. Dar cred ca, indiferent ce va face Anca, se va lovi de un zid.
Eu nu as mai incerca nimic in ceea ce o priveste. E drept ca eu nu as fi cautat-o, abordat-o etc. Doamna aia stie ca undeva, in lume, are un copil. Stie si nu face nimic. Si asta mi se pare relevant. Nu cred in scuza pe care i-a gasit-o Anca. Lucru valabil si in cazul lui daddy. Poate parea dur ce am scris dar eu cred cu tarie in autenticitatea lui "parinti sint cei care te cresc". Cei care au crescut-o sint parintii Ancai.
Anca, desi tu esti fericita cind esti zbuciumata, io sper sa-ti gasesti linistea. Cindva...


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Chatonel , esti tare si la poezii !!

vreau si io

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





si la mai ce, si la mai ce? :))

facem troc ?

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, eu nu as lua globul acela. Pentru ca, nu-i vad utilitatea la virsta asta. Cred ca ar fi un cadou minunat peste vreo 2 ani, desi sint convinsa ca si Ian ar fi atras de obiectul respectiv acum


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric


Chatonico, baga mana mai adanc in gatul muzei poate mai are un zvac si pentru restul turmei.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



merci :)

o sa fac cite o poezioara tuturor celor care ma vor caracteriza da nu promit ca va fi foarte rapid raspunsul, depinde cit am de munca la servici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Da, da, da, si eu am vrut sa zic de poezie...da m-am luat cu altele :(

Inapreda, eu sunt 100% de acord cu ce ai scris tu acolo referitor la mama biologica a Ancai, dar sunt la fel de de acord si cu faptul ca nu e Anca persoana care sa accepte liniste si pace in viata ei. Adica ea are nevoie de zbucium emotii si agitatie ca sa simta ca traieste.



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput