Strugurasi de sept-oct 2011 **05**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Sei lactoza ii dadeam lui Filip.

Ionela citisem povestea nasterii lui Tudor si ma intrebam unde ai nascut, de ai convins medicii sa tina cont de dorintele tale si eram din ce in ce mai convinsa ca ai nascut la Arcadia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Marryan multumesc mult!.Sunteti bine?

Lena multumesc mult si tie. Nu face nimic, sunt convinsa ca nu ai vazut, eu am glumit

Hellena violetul de gentiana se curata in cateva zile la baita, nu o sa ramana patat, si eu folosesc violetul de gentiana pentru iritatiile de la fundulet uneori, e f bun.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)



mikka cu placere, noi nu suntem bine, ne chinuim cu refluxul si simt ca sunt cu in picior in depresie....

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bujo.. si unde se gaseste de cumparat (in farmacii?), si cum ii dadeai? dr mea insa o banuie pe piti la intoleranta la lactoza, desi mananc sana , la lapte face foarte urat, teoretic de era intoleranta trebuia sa faca urat si la sana nu?

Lena.. cata ata ai folosit la paturica (suluri de cate grame?), si ce dimensiune a iesit?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Mikka.. perfect de acord cu ceea ce zici si referitor la supozitoare si referitor la colici.. Eu de colici i-am dat o per apoi am renuntat definitiv (de fapt pt balonare ),, dar pt facut caca sunt constienta ca nu sunt bune, as vrea sa nu le folosesc dar ce sa fac?
Tu ai laa-o pe Mariuca 10 zle fara sa faca caca?eu dupa 6 am cedat...

Lena.. pare a fi acnee pe fata iar pe fruntica pare a avea cojite.. dar pt linistea ta mergi la medic daca crezi ca te panichezi,eu am intuit ca e dermatita insa desi nu mi-a zis mare lucru dr m-am linistit..

Nanna e superba Inez.. si grasuna... cate kg aveti?

Marryan cum mai sunteti? ati scapati de prapaditii de colici?


Simmo.. superba familie ai... , nimic nu e mai pretios decat ce ai tu..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)



sei nu am scapat inca ....sunt agresivi rau si merg mina in mina cu refluxul
tu cum bei ceaiul de chimen? in ce combinatii?
imi pare rau ca Ela sufera de constipatie, insa eu te sfatui asculta ti inima si dai fetitei ceva ca sa se duca kk. Eu ii dau bifidum bacterin ca soi noi aveam zile ca nu faceam kk, de ieri am inceput tratam si dureaza 10 zile, ajuta la formarea florei intestinale asa poate vom scapa si de colici....

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marry.. eu ceaiul eu beau cu putin putina menta adik vreo 2 frunze, la vreo 4 cani cu ceai, si o lingurita zahar la tot aceleasi 4 cani..
Imi pare rau ca tot asa urate colici.. la 45 grade o tii? banuiesc ca ai grija la dieta..
Si eu voiam sa ii dau protectis (tot pt flora, insa nu mai stiu ce sa zic/cred)
O scoatem noi la capat cumva si cu colicii si cu kk.. si o sa avem fete mari si frumoase


JADE .. ce mai faceti? cum ii merge la T cu protectis?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei mersic de input

Am folosit ata Golden Wool din asta http://www.ralf.ro/detalii/golden-wool-127
6 bucati (3 verzi si 3 albe) Dimensiunea 90cm pe 115cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

multumim pt gandurile frumoase

si adiel a inceput sa doarma mai bine noaptea de vreo saptamana; prima runda vreo 5-6 ore, apoi vreo 3-4, iar ziua doarme binisor, pana spre dupa-amiaza; si eu am zis sa nu ma bucur prea tare ca poate e o intamplare prima, a doua noapte, dar vad ca a continuat la fel ... se fac mari puiutii nostri

hellena, felicitari pt micutul crestin; si ma bucur ca ai reusit sa gasesti lapticul potrivit


Invitatii evenimente, felicitari, decoratii craciun - manuale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Nu sei, ai dreptate, nu as lasa-o nici eu 10 zile fara sa faca, e tare dificila situatia asta. Sper din suflet sa i se regleze tranzitul Elei, sincer nici nu stiu cum as proceda intr-o situatie ca asta. Nu te stresa de kk verde macar, ai vazut ce spun fetele, si alti bebelusi fac kk verde si mai urat mirositor, chiar si cei care fac zilnic.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

am uitat ceva: asta noapte am visat ca Adiel s-a intors de pe burtica pe spate (el inca nu face asta) si am venit sa va anunt si pe voi ... deci, chiar daca nu postez prea des, sa stiti ca sunteti in gandul meu


Invitatii evenimente, felicitari, decoratii craciun - manuale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Of Marryan, imi pare tare rau ca inca aveti probleme cu colicii si refluxul, sper sa te ajute Ionela cu un sfat bun.

Nanna e foarte frumoasa Inez. Si tu la fel, dca esti blonda din fotografii

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput