Strugurasi de sept-oct 2011 **05**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. ELa a fost interesata mai devreme de carusel pe la 5, insa cu adevarat si sa stea cu zecile de minute si sa-i rada pe la 6-7..
De ce nu o scoti afara ? mucsori si noi avem dar zilnic iesim, poate avea mucisori si de la laptic, adica Elei ii mai vine laptic pe nas daca o alaptez perfect orizontal..
Si la noi e soare.. trimit un sms cu o raza?

Pinkisor noi am iesit dupa vaccin, chiar mi-a indicat sa ies, sa ii fac baie, masaj.. fiecare dr cu piticii lui

Lali.. in primul rand , apoi:
stiu ca nu e constipatie insa nu stiu cum sa o numesc , cat despre ceai, eu nu ii dau nici apa nici nimic, nu stiu efectiv ce sa mai fac.. de asta ma gandesc la ceai.. ce se recomanda in astfel de cazuri? ma gandesc sa ii dai calm baby de la fares.. desi e pt colici poate poate...
Probabil e verde cum se screme si nu iese atatea zile , insa si pute de te intoxica la propriu..
Culmea e ca nu imi miroase a sarbatori, desi in anii trecuti imi mirosea de prin octombrie.. acum ma uit la podoabele in magazin si imi vine sa intreb ce se intampla..

Simmo ma bucur sa-mi mai va nasucul pe aici.. Imi pare rau ca aveti pb cu tusea.. sa treaca repede..
Pe instinctul de mama ma bazez si eu.. sau incerc...

Nanna. stiu si iti multumesc pt sugestii, cum sa nu vrem poze cu Inez, eu mereu ii studiez pe puiutii nostrii cu drag, i-as lua pe toti acasa

Mai fetelor de ALAYNA stie cineva ceva? eu i-as trimite mesaj insa de pe telefon imi zice ca e destinatie nepermisa.. de ce oare?

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

botezat sau nu, eu tot mi-am scos piticul din casa. Era culmea sa ma iau dupa toata lumea si sa il scot tocmai in ianuarie dupa botez

hellena felicitari pt vaccin. O saptamana mai avem si noi. Speram sa fie la fel de bine.

Fetelor, niste bebelusi scumpei foc am vazut in albumele din grup !!! Care mai de care mai dulce !!!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

simmo sunt superbi copiii tai, ai o familie foarte frumoasa, sa fiti la fel de fericiti si in continuare!

nana nu ai pus poze, eu chiar am intrat sa ma uit cand ai scris ca le pui chiar acum

sei si kk fetei mele miroase urat si trage si niste parturi uneori de te scot din casa si uneori kk e si verzui, desi ea face de 7-8 ori pe zi, eu nici nu stiu ce sa iti spun sa faci insa l-am intrebat si pe cumnatul meu care e medic in alta tara si are si el doi copii mici si mi-a spus ca nu e bine sa intervii des cu supozitoare sau alte minuni ca mai rau se deregleaza.
Stiu ca mie tot el mi-a spus sa nu dau siropele de colici copiilor ca nu ajuta, mai rau fac, toate astea sunt lururi naturale si se regleaza de la sine, intervenind cu toate chimicalele astea, mai rau ii zapacim.

Fetele care aveti colac, pana la urma cu ce dezinfectati cada, ca lena vad ca e hotarata sa ma ignore

Noi am dormit din nou in patut, toata noaptea, adica pana la 7.30 dimi cand nu a mai vrut a adoarma deloc. problema e ca nu mai adoarme la san si trebuie sa o legan la greu, can am culcat-o am leganat-o o ora si la trezirea de la 4 a leganat-o sotul ca eu eram rupta de oboseala. partea buna e ca a inceput sa imi doarma6-7 ore legate, mi-e si frica sa ma bucur, parca vad ca isi revizuieste programul.

may s-a obisnuit bibi a ta cu aparatul de aerosoli? Am si eu unul dar pana acum nu l-am folosit, nu am avut nevoie.Cu ce faci inhalatile, cu ser fiziologic sau mai pui si alte substante?


Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hellena - acum mi-am amintit citindu-ti postarea ca voiam sa iti scriu si tie despre LP. Intre timp vad ca ai rezolvat, ceea ce ma bucura. Si eu ii dau lui Inez tot Humana, i-a placut si il tolereaza f bine.

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

simmo sunt superbi copiii tai, ai o familie foarte frumoasa, sa fiti la fel de fericiti si in continuare!

nana nu ai pus poze, eu chiar am intrat sa ma uit cand ai scris ca le pui chiar acum

sei si kk fetei mele miroase urat si trage si niste parturi uneori de te scot din casa si uneori kk e si verzui, desi ea face de 7-8 ori pe zi, eu nici nu stiu ce sa iti spun sa faci insa l-am intrebat si pe cumnatul meu care e medic in alta tara si are si el doi copii mici si mi-a spus ca nu e bine sa intervii des cu supozitoare sau alte minuni ca mai rau se deregleaza.
Stiu ca mie tot el mi-a spus sa nu dau siropele de colici copiilor ca nu ajuta, mai rau fac, toate astea sunt lururi naturale si se regleaza de la sine, intervenind cu toate chimicalele astea, mai rau ii zapacim.

Fetele care aveti colac, pana la urma cu ce dezinfectati cada, ca lena vad ca e hotarata sa ma ignore

Noi am dormit din nou in patut, toata noaptea, adica pana la 7.30 dimi cand nu a mai vrut a adoarma deloc. problema e ca nu mai adoarme la san si trebuie sa o legan la greu, can am culcat-o am leganat-o o ora si la trezirea de la 4 a leganat-o sotul ca eu eram rupta de oboseala. partea buna e ca a inceput sa imi doarma6-7 ore legate, mi-e si frica sa ma bucur, parca vad ca isi revizuieste programul.

may s-a obisnuit bibi a ta cu aparatul de aerosoli? Am si eu unul dar pana acum nu l-am folosit, nu am avut nevoie.Cu ce faci inhalatile, cu ser fiziologic sau mai pui si alte substante?


Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


mikka eu dezinfectezi cu sol speciala chicco sau biolane, una e italiana alta franceza....daca sa compare linia biolane e mai buna ca e BIO, am mai multe chestii de la ei, spre ex eu fata fetitei o sterg cu un disc de vata inmuiat in apa pura de la biolane care e pe baza de griu, si are o fata curata si luceste parca e smarald

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Ionela am nevoie sa vorbesc cu tine, daca doresti sa mi dai ID-ul de mess sa te adaug.
al meu e marryan1982, multumesc mult


Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Kora, noi in Iasi nu avem Mothercare

Da Sei trimite macar o raza. Azi sigur nu o scot ca e tare ceata (umiditatea e 93%)

Mikka, mi-ai scris? nu am vazut (m-am uitat in urma acum)
Eu l-am primit, inca nu l-am folosit, tot din cauza mucisorilor. Dar o sa o spal bine cu bicarbonat de sodiu ca nu vreau sa folosesc chimicale si apoi o sa o clatesc bine cu apa clocotita, that's all my friends :).

Multumesc pentru raspnsuri legat de carusel. o sa il montez si eu.

Am pus 2 poze cu bubitele Maiei, deja imi fac griji... cine are timp si chef pls uitativa si spunetimi o parere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am pus in sfarsit cateva poze

Va pup!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Marryan multumesc mult!.Sunteti bine?

Lena multumesc mult si tie. Nu face nimic, sunt convinsa ca nu ai vazut, eu am glumit

Hellena violetul de gentiana se curata in cateva zile la baita, nu o sa ramana patat, si eu folosesc violetul de gentiana pentru iritatiile de la fundulet uneori, e f bun.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka.. perfect de acord cu ceea ce zici si referitor la supozitoare si referitor la colici.. Eu de colici i-am dat o per apoi am renuntat definitiv (de fapt pt balonare ),, dar pt facut caca sunt constienta ca nu sunt bune, as vrea sa nu le folosesc dar ce sa fac?
Tu ai laa-o pe Mariuca 10 zle fara sa faca caca?eu dupa 6 am cedat...

Lena.. pare a fi acnee pe fata iar pe fruntica pare a avea cojite.. dar pt linistea ta mergi la medic daca crezi ca te panichezi,eu am intuit ca e dermatita insa desi nu mi-a zis mare lucru dr m-am linistit..

Nanna e superba Inez.. si grasuna... cate kg aveti?

Marryan cum mai sunteti? ati scapati de prapaditii de colici?


Simmo.. superba familie ai... , nimic nu e mai pretios decat ce ai tu..

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput