Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(105)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

am uitat sa va spun...am incercat sa il adorm pe andu fara titi de la 12 fara pana la 3. cantat, legant, spus poezii, jucat , etc etc. moamaaaa cum il leganam cu urla, ziceai ca e un miel asa plangea. mi su rupea sufletul. eu nu eram deloc nervoasa, chiar am avut rabdare,mai ales ca a fost curentul oprit si nu am avut ce sa fac. am incercat si cu ceai, si cu suzi...nope...nimic. la 15.05 bagat titi , a dat ochii peste cap si a adormit intr-un minut . nu e minunat ??!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

am uitat sa va spun...am incercat sa il adorm pe andu fara titi de la 12 fara pana la 3. cantat, legant, spus poezii, jucat , etc etc. moamaaaa cum il leganam cu urla, ziceai ca e un miel asa plangea. mi su rupea sufletul. eu nu eram deloc nervoasa, chiar am avut rabdare,mai ales ca a fost curentul oprit si nu am avut ce sa fac. am incercat si cu ceai, si cu suzi...nope...nimic. la 15.05 bagat titi , a dat ochii peste cap si a adormit intr-un minut . nu e minunat ??!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Tudor mai adoarme in Mei Tai. In brate fara tzatza nu vrea. Dar daca il bag in Mei Tai adoarme. asa a adormit si la ta-su, ca el a descoperit metoda.
Mai poti incerca cu muzica. Pune ceva muzica in surdina. Eu spre exemplu mai incerc uneori... Ii pun Twinkle Twinkle de n ori. O data din o suta incercari adoarme si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Irinuka, ti-am dat un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Tunde, ti-am dat si eu un PM. puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

Tunde, ti am pus banutii in cont si un brat de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata si de la noi!

Tunde, am indraznit si eu cu un pm.

Am intrat si noi in clubul muciosilor...azi noapte am adormit la 4 si am dormit cu intreruperi pana la 8 si apoi a luat-o ta-su si am mai prins ceva, dar daca nu era cafeaua nu stiu pe unde ma acundeam. Se trezeste ca nu poate respira, se sperie, urla si foarte greu se calmeaza...azi abia acu doarme mai bine, dar cu treziri si vrea sa o tin de manuta, am aodmrit-o si in brate...offf e greu...am sunat la doctor cica sa ii fac aerosoli si sa-i dau vibrocil, apa de mare si aspirat la greu...aparat de aerosoli ciuciu si nici bugetul nu ma tine acu asa ca nu stiu ce-oi face...altceva nu are decat suvoaie de muci lichizi si nas infundat...Carmen - ziceai ca sinupret asta e asa bun? ce altceva mai recomandati mamicile incercate de muci? Tre sa trec neaparat si pe la tei sa ii iau colostrum ala sa incep imunizarea...mi-a soptit o "pasarica" ca acolo e cela mai ieftin (scuzati cacofonia).

fug la farmacie ca a venit vecina sa stea cu ioana si revin

pup


Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui missmj

am uitat sa va spun...am incercat sa il adorm pe andu fara titi de la 12 fara pana la 3. cantat, legant, spus poezii, jucat , etc etc. moamaaaa cum il leganam cu urla, ziceai ca e un miel asa plangea. mi su rupea sufletul. eu nu eram deloc nervoasa, chiar am avut rabdare,mai ales ca a fost curentul oprit si nu am avut ce sa fac. am incercat si cu ceai, si cu suzi...nope...nimic. la 15.05 bagat titi , a dat ochii peste cap si a adormit intr-un minut . nu e minunat ??!

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)


Doamne Carmen ma sperie ce povestesti tu acolo, ca si Raducu la fel doarme, bine nici nu am incercat pana acum sa-l adorm altfel, dar ma gandesc cu groaza cand va veni momentul asta si la noi. Sa ne ti la curent ca sa invatam si noi "tehnici esentiale de supravietuire"

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Fusai dupa cadou..am luat o perna mica,patrata si pufoasa cu printese,un jurnal de elev,cu multe pagini,poze,chestii de amintiri pe care le poate lasa acolo..si un poster cu hanna aia. o fi ok ?

Asa..m-am c-oit prin parcare la Cora,parcarea goala..si eu nu gaseam intrarea..apoi mai nasol la iesire..is multe iesiri bre,de unde drac sa stiu care era aia buna. asa ca am iesit..am intrat..am iesit..am intrat.
in final am iesit naibii pe unde am intrat.
Cami chicotea ''ha..il sunam pe tati?'' eu ''taci ca aci cobori'' ea ''oki,ziceam si eu!''

Ziki Restul..stii tu!

o sa revin cu alte ''glume'' bune de la noi din familia minunata




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

simo foarte dragute lucrurile care i le-ai luat fetitei . ai fost tare cum te-ai c-oit tu prin oarcare
deea_sav o sa va tin la curent cu incercarile mele...sper sa reusesc intr-o buna zi.
mai pe 1 ma mut la socrii, si o sa il pasesz la tataie sau la mamie cand e ora de somn si sunt ei pe acasa, sau sotului...sa nu ma simta pe mine si titi meu aproape o sa ii fie mai usor asa. cand ma mai duc pe la sala si e obosit adoarme cu ei, si cu mama a adormit de cateva ori. cu mine e jalea mare.
piscotel pare rau pt piscot mucios. mie stanciu mi-a zis ca atunci cand are muci sa ii dau o sapt sinupret, 5 zile vibrocil si 5 zile zyrtec. si e ca nou. acum tu stii mai bine sanatate

ia uitati www.facebook.com/photo.php?fbid=10150374523966379&set=a.10150367324326379.353121.625031378&type=3&theater" target="_blank">aici ce facea baiatul meu in timp ce faceam eu treburi in bucatarie. era atat de liniste..ma gandeam eu ca e ceva dubios . l-am vazut eu ca se chinua sa reuseasca ... pana la urma i-a iesit. deci asta face el cand se plictiseste de antemergator.

ce ma fac cu gatul ca nu imi trece?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

gata fusai la farmacie...am gasit si colostrum la 112 ron pe aici pe la mine...deci sunt happy....cum il dati voi..vad ca e pulbere..in mintea mea era solutie ceva..mie pediatra mi-a recomandat 2,5 gr...adik juma de lingurita? heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp...il disolvati in apa?colargol cate pic si de cate ori pe zi?

am luat si colargol si sinupret...si panadol ca nu aveam in casa...in caz de febra trec la atac...ma imbarbatez ptr inca o noapte alba..offff....

io cred ca racelile astea au ceva legatura si cu dintii...si data trecuta tot asa ii ieseau dintii de jos...acu iar la astia de sus...o fi vreo chestie cu dintii astia..imunitate si raceli sau sunt io prea nebuna in seara asta...

simo - ai fost haioasa...intra-devar combinatia aia pe care ai facut-o tu e dementiala...:))) si felicitari ptr cadout...ai vazut ca ai gasit

ziki-intra-devar forumul da dependenta...io sper sa ne tina cat mai mult dependenta asta ca avem ce invata una de la cealalta...daca nu sper ca oricand sunt disponibile alte cai de comunicare...ti pup si numai bine...aaaa si bestiala faza cu flavia din parc...:))))

lori - felicitari ptr rucsac...frumos cadou ...sa le folositi sanatosi...si sanatate lui robertel...

mirelus - sanatate la motani si cate o bata ptr fiecare vecin care te enerveaza...si da Robi mergaretul e foarte simpatic si muscacios :))

carmen - multa rabdare sa iti iasa cu intarcarea...a mea s-a intarcat singura...bine noi nu mai aveam titi ziua ptr ca avea mese complete...si nici noaptea ptr ca i-am dat apa pana nu a mai vrut nika si se trezea doar sa verifice ca sunt acolo, sa ma tina de manuta si sa ii dau suzeta...si cu titi de dimineata si de seara a fost usor...seara i-am bagat bibi in aceeasi pozitie in care o alaptam...o leganm in timp ce ii dadeam prin camera, ii cantam...intr-o saptamana a acceptat bibi de seara si adormea lejer...pana la urma nu a mai vrut nici papa de dimineata ptr ca ii era mai usor cu bibi...io nu am vrut sa o intarc...doar credeam ca am prea putin lapte si nu se satura ptr ca se trezea de n ori pe noapte si am zis ca hai sa vad daca si cu LP se trezeste si era la fel....nu ptr lapte se trezea ea...ci doar sa vada ca sunt langa ea...oricum e bine ca a papat 7 luni juma titi...peste targetul de 6 luni propus de mine asa ca sanatoasa sa fie de-acu inainte...deci rabdarica, rabdarica si iar rabdarica... sa treceti cu bine peste asta.

Tunde - bafta maine la control...pup sa treaca

Ce mai era? aaaa ...astept sa curga valuri de raspunsuri



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput