Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(105)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Tunde dar de ce s-a suparat femeia? Doar are produsele la vanzare iar tu i le cumperi, nu? Daca nu erai tu si ramanea cu produsele nu o certa seful? Hmmm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Simo, esti bine?

Carmen, nu stiu sa-ti zic despre intarcare, dar stiu sigur ca urmez imediat. La mine e un pic altfel ca nu prea vrea biberon. Adica nu l-a vrut deloc. Acum bea sa zic 20 ml sau 50 ml din biberon. Oricat de foame i-a fost mai mult de 100 ml nu a baut. Am crezut ca e de vina laptele, am schimbat vreo doua feluri, dar nu are legatura. Noaptea cand se trezeste daca nu-i dau titi urla, in brate nu sta ca ma impinge cu mainile si cu picioarele, leganata nu-i place....deci asta e dilema mea. Ma gandesc ca dupa un an pot sa-i dau si lapte cu gust de stiu eu ce...si poate ca o sa-l bea mai cu pofta.
Stie sa bea din canita sau din sticluta cu pai dar asta ar insemna sa se ridice in fund si s-ar trezi de tot. Inca mai caut solutii.
Daca Andu vrea sticluta biberon, ar trebui un pic sa functioneze mai usor. Il tii langa tine in brate, apropape de piept, cum zicea si Mada. Numai ca si tu trebuie sa fi pregatita pentru asta. Stiu ca e greu, adica foarte greu. Multa , multa rabdare iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Lori saru'mana. Ce sa zic, am avut noroc ca asa m-a inzestrat natura. Seman cu tata care 'e tras prin inel', eu nu am facut nimic deosebit. Acum vreau sa ma duc la sala. Abia astept. E important sportul atat pentru trup cat si pentru suflet, iar pentru suflet am mare-mare nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Loriiiii!!!! cat de tareeeeeeee
ce ma bucur! eu cred ca a fost desclaficata din cauza de cersit si probabil trimis pm-uri zic si eu, sunt rea


aprpo de ce povesteai tu Lori cu Robert si eu cred ca Darius se trezeste foarte foarte des dupa tzataza. cand eram pe lp nu avea decat o singura trezire atat, la ora 4. cum am trecut pe san, treziri fara numar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Tunde..bafta la dr

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Simo, esti bine?



mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


Dap..oleaca cam fericita ca de obicei..dar sunt ok




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza, la cafea , e multa,e buna shi e gratis!!!!!!, asta e a doua deja!!!
Tunde , hai ca vroiam sa-ti scriu de ieri, ma shi poza de a pus-o tati la avatar e f. frumoasa!!!!!!Imi pare mie sau Sonia a ecopiutza lui tati shi Mario a ta ca vad ca baiatul seamana cu tine!!!
Indraznesc shi eu cu un PM, ca vad ca se supara tanti aia pe tine, de ce ,nu inteleg ca doar ii faci vanzare!!! Asta ca sa fie de Mos Nicolae!!!!
Simo promit sa sciru chiar acum PM-ul promis de ieri dar au venit asa toate odata, a sunat telefonul, s-a stricat mouse-ul, du-te la aeroport, am venit abiia seara, m-am vazut shi cu domnul Boc, shi gata seara s-a terminat!!!
Sa va spunem de progresele noastre, ne tinem bine echilibrul shi char facem 1-2 pasi nu mai mult ca baga de-a busilea!!!
Acum e in birou la tasu shi face curatenie la cd-uri , ma omoara asta daca vede ce face!!!!
Am facut progrese shi in relatia cu frasu in sensul ca nu o mai bate atat si nici ea pe el, am trecut la ciupituri din partea ei shi ignoranta din partea lui, bine ca e la gradi, azi dim era f. fericit ca aseara a fost la avioane shi le-a vazut live, moartea lui sa vada avioane, cred ca pilot il fac.
II caut cursuri de karting sa il duc sa ii mai ocup timpul ca deja vad ca de la gradi dupa ce vin cu el facem activitati, avem carti cu animale, diferite jocuri dar tot ii plictisit, asa ca l-as cam duce la un karting!!!
Simo, mama ce facusi cu Domestos, pai la naiba cat clor are, dupa ce mai bagi o tigara iti face gatul varza zici ca l-ai baut asa e de nasol!!!
va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

neata

sunt praf...ma doare gatul de moooooooor si sunt infundata ! bagat oscilo, trachisept, miere, ceaiuri ... si ma simt mai rau decat azi-noapte !

multumesc pentru raspunsuri !

lorich da trebuie sa il intarc pt ca voi avea un program de rahat ! doua zile de noapte, 3 de zi, una de dimineata , un exemplu ! suna tare bine povestea ta, sper sa fie si a mea la fel. dupa ce mergem la dr si vedem cum sta treaba o sa incep incet incet...aveti dreptate, brusc nu e bine, nici pt el nici pt mine. multumesc si multa sanatate robertelului frumusel
tunde bafta la dr cu manutza ! la o eco la san nu te duci ?
simo esti high ?
relusha multa sanatate puiului si te asteptam mai des

ma duc sa imi mai fac un ceaaaaaaaaaaai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Fata mea se duce iar la petrecere maine.
aveti idee ce as putea lua cadou pentru o fetita de 10 ani ? pe care nu o cunosc,nici nu stiu cum o cheama ? si nici Cami nu tine minte :))))
face petrecere la Mc..daca ii dau bani in plic,o fi bai mare? adica..ca la nunta..da-i daru,isi plateste meniul..ramane cu ceva :))))))))))

Pfff..ma las de domestos!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

'neata!

Madalina, uite aici cazare in Viena http://www.frid-apartments.at/index.html . Nu msai stiu cat erai dispusa sa dai tu pe noapte, dar aici se duc de obicei niste colege.

Mamicile cu puiuti la gradi - mi-a zis o prietena ca parintii au fost sfatuiti la gradinita sa nu-si mai tina copii acasa cand sunt bolnaviori pentru ca daca vin la gradi isi cresc imunitatea. Cica gradinita trebuie privita ca o familie mai mare si nu e bine sa retragi copilul din familie pentru ca daca a luat un virus d-acolo si e retras acasa, data viitoare cand se intoarce il va lua iar. Nu stiu daca e 100% adevarat, dar ceva logica mi se pare ca are. Sper ca si explicatia mea



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput