Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata mamici!

alina06 bine ai revenit! Ma bucur sa stiu ca esti la casuta ta! Astept foto noi !

madutza, cami sanatate puiutilor! offffffff

miki cum ai facut perele pina la urma? banuiesc ca le-ai dat pe razatoare, sau blenduit mai bine, apoi puse pe foc sa scada un pic, apoi puse in borcane si fierte? sau cum?Pere din acelea am si eu din productie proprie, ii plac I la maxim, numai ca sunt coapte acum toate, deci...trebuie sa fac si eu ceva cu ele ca altfel risc sa le pierd. Na, nu poate minca mititica atitea intr-un timp f scurt. Logic Ma bucur ca ti-a iesit bine!
Multam de sfaturi legat de iaurt. Incerc la ora 5, sunt curioasa si eu. Legat de servici...offf, iti va fi gru, categoric, dar te intareste Doamne-Doamne!
roxyiaurtul l-am facut la 10 dimi si la 5 l-am bagat la frigider..ai dreptate, au fost 7 ore, nu?am calculat bine?

Legat de sercivi, ai mare dreptate, si simo, si scrish..fiecare are dreptate!
Anastasia gimnasta cum mai papa? I acum de dimineata m-a uimit, a mincat cam 12 de fructe:para, mar si un biscuite. Sa vad piure cit va papa, ca ieri o dadui in bara. Tu te mai mulgi?ii mai pui lm in papica?sau cereale? Eu nu prea i-as da cereale, mi se pare cam pufosica..mai ales de cind m-am intors de la Vilcea..erau la copiii, in foto nu apareau toti, dar era cea mai cea de acolo...de kg vbStind acasa cu ea nu mi se parea..dar acolo, era tare maricica...are 9 kg si 78cm deja
simonacipnu am vazut foto inca(am dedus din ce am citit)sunt convinsa ca iti sta bine Imi place cum scrii, vb...vb tale imi ajung la suflet, ..inima... Mult succes lui David la scoala!
bb_yasmivoi vind mincati la acea ora tirzie copii banuiesc ca dorm...nu?sau papa si yasmi la acea ora?
ailed mi-am salvat reteta de cioco, miam...suna tare bine
mandreeac te astept sa ne scrii mai des
lalelynici eu nu am luat vitamine. Nu ptr ca ingrasa, ci ptr ca nu mi-a spus nimeni. Acum am aflat, dar nici nu simt nevoia, altfel as fi luat masuri. Asa ca nu mai astepta, ia actiune!

Mamici, post usor tuturor! si o zi superba va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mai fetelor nu a facut bubite
asta e
adica da
dar pe langa ele
si pete mari rosii
aproape pe intregul picior
pe ambele picioare
pe corp nimic

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami si a mea a facut luni niste pete rosii pe spate si la pasa insotite de niste bubite mici mici ca niste cosulete..in 2 zile au trecut de la sine..eu suspectez un borcanas de fructe cu iaurt de la nestle pe care i l-am dat sambata cand am fost la parastas ca n-am avut timp sa stau sa-i fac fructele..sau am mai facut o prostie, le-am facut baie la amandoi in cada si pt vlad aveam niste esente, un inhalant pt respiratie care trebuia sa-l folosesc ca aerosol, insa pt ca n-a vrut am pus si eu cateva picaturi in apa de la baie..ma gandesc ca a iritat-o..ee, bine ca au trecut..
sa va treaca si voua la fel de repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Yasmi, multam!

Daca nu se trezeste prichi, intru acum sa pun poze.

Scrish, noi clar stam acasa si de Craciun si de Anul Nou. Atata ne-am dorit copilul si casuta... si acum ca le avem pe amandoua, sa nu profitam? Casa noua, atmosfera frumoasa intima, sarbatori, brad, luminite, cadouri... abia astept.

In ultimii ani mereu am petrecut Craciunul cu familiile.
Acum, daca vor sa vina la noi, bine. Nu ma deranjeaza. Daca nu... noi stam la noi acasa! De la anul incolo, mai vedem!
As vrea sa rog pe cineva sa se imbrace in Mos Craciun pt Luca. Dar nu cred ca va intelege el mare lucru. S-ar putea sa se amuze, sau sa se sperie... desi nu e el asa sperios. Sa vedem.

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

am mai intrebat odata ce parere aveti de nuvaring ?

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


nu cunosc eu am luat in trecut anticonceptionale dar n-am observat nimic naspa ..mi-au mers bine, cred ca tot la ele ajung..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

repede ca m-a apuc de calcat...:
miki, da eu tb sa vad cum imi ies analizele si daca imi da voie sa mai iau pilule...
scrish, stiu ce spui cu Craciunul pe drum... 7 ani asa l-am facut si nimeni nu era multumit ca nu stam indeajuns...eu zic sa le inviti pe soacra si pe mama cu tot cu pregatirile lorla voi la munte sa inaugurati casutza in familie
viss, mai sti ce ti-am zis.... totul o sa fie ff bine , ai sa vezi... ai vazut cu nasterea am avut dreptate!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si eu care credeam ca a adormit

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Neata mamici!

alina06 bine ai revenit! Ma bucur sa stiu ca esti la casuta ta! Astept foto noi !

madutza, cami sanatate puiutilor! offffffff

miki cum ai facut perele pina la urma? banuiesc ca le-ai dat pe razatoare, sau blenduit mai bine, apoi puse pe foc sa scada un pic, apoi puse in borcane si fierte? sau cum?Pere din acelea am si eu din productie proprie, ii plac I la maxim, numai ca sunt coapte acum toate, deci...trebuie sa fac si eu ceva cu ele ca altfel risc sa le pierd. Na, nu poate minca mititica atitea intr-un timp f scurt. Logic Ma bucur ca ti-a iesit bine!
Multam de sfaturi legat de iaurt. Incerc la ora 5, sunt curioasa si eu. Legat de servici...offf, iti va fi gru, categoric, dar te intareste Doamne-Doamne!
roxyiaurtul l-am facut la 10 dimi si la 5 l-am bagat la frigider..ai dreptate, au fost 7 ore, nu?am calculat bine?

Legat de sercivi, ai mare dreptate, si simo, si scrish..fiecare are dreptate!
Anastasia gimnasta cum mai papa? I acum de dimineata m-a uimit, a mincat cam 12 de fructe:para, mar si un biscuite. Sa vad piure cit va papa, ca ieri o dadui in bara. Tu te mai mulgi?ii mai pui lm in papica?sau cereale? Eu nu prea i-as da cereale, mi se pare cam pufosica..mai ales de cind m-am intors de la Vilcea..erau la copiii, in foto nu apareau toti, dar era cea mai cea de acolo...de kg vbStind acasa cu ea nu mi se parea..dar acolo, era tare maricica...are 9 kg si 78cm deja

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







le-am blenduit, le-am pus in borcane, am pus filetul si le-am asezat intr-o tava cu un prosop pe fund, am turnat apa in tava ( cam 3-4 degete asa - aici am avut dubii, nu stiam exact eficacitatea pt ca am gasit pe net ambele variante, si fara apa in tava si cu apa..cred ca a fost degeaba apa, ca oricum nu acoperea borcanul decat putin la baza ) dupa care in cuptor cu ele..la 170-180 gr cum scrie in manualul meu de cuptor, ar fi trebuit vreo 40-50 min, pana apar primele bule in borcan, adica a ajuns la punctul de fierbere...aici a intervenit problema mea, ca eu n-am vazut nici o bula..probabil pt ca e piure si nu apa in borcane.. si le-am pus pe la 15.30, la 16.30 inca nu aparuse bula si a trebuit sa sting sa fug la gradi ca ramanea baiatul pe afara..cand m-am intors i-am dat iar drumul tot urmarind bulele si nimik, intr-un final pe la 19.00 l-am oprit si am zis fie ce-o fi... azi le-am scos din cuptor, le-am lasat sa se raceasca acolo si le-am depozitat in camara, unde am geamul deschis tot timpul ca e centrala acolo..sper sa nu fie munca in zadar, oricum le urmaresc si daca apare ceva floare reiau operatiunea sterilizat..

cu vitaminele, la cat de sanatos mananci tu eu zic ca n-ai nevoie..
mie mi se pare tare bine ioana, la cat e de lunga nu are cum sa fie grasuta..e numa bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

alina ai Pm.

am gasit o poza de duminica unde se vede cel mai bine cum era culoarea parului.


mamica implinita cu 2 comori !!



iti statea fff bine asa cu parul mai castaniu, dar la fel de bine te prinde si blondul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

alina ai Pm.

am gasit o poza de duminica unde se vede cel mai bine cum era culoarea parului.


mamica implinita cu 2 comori !!



dar ce culoare ai tu natural ? copilasii cu tine seamana blonzi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Gata! Am pus si noi poze de la 7 luni
Ma duc sa-i dau fructele!!!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput