Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

sunt cam obo ca Anastasia s-a trezit la 4 si la 6 plangand, nu stiu de ce, saracuta. am luat-o langa mine si am mai dormit putin, pana la 7.30. asa ca vreau niste cafea

scrish si catank na, ce sa zic....daca voi vreti sa munciti...
nu-i adevarat ca daca stai acasa nu-ti pui capul la bataie. numai la munca gandeste capul? nu. nu esti o leguma daca stai acasa, nici pe departe. fiecare face cum crede, normal, eu doar va intrebam asa...
simona a zis si ea bine ce-a zis.

eu o sa tot muncesc pana oi iesi la pensie pentru ca toata viata asta este munca si iar munca. acesti 2 ani de pauza sunt de vis, departe de toata zarva si harmalaia. vreau sa-i dedic in totalitate Anastasiei, pentru ca o sa treaca atata de repede timpul petrecut numai si numai cu ea si o sa-mi fie asa dorrrrr

ailed faptul ca te intorci la munca nu inseamna ca te reconectezi la lume. ca si de acasa sunt foarte conectata la lume, prieteni. la tot in afara de servici. ca doar nu m-am izolat

bb_yasmi da, stiu ca este super acasa cu copii. si eu as staaaa. este cel mai frumos asa. eu daca m-as apuca de treaba acasa pai n-as mai avea timp de nimic.

fetelor, nu va suparati ca mi-am zis parerea. este parerea mea legat de munca. fiecare face cum crede, normal. am zis si eu doar.

catank si in 5 ore se prinde iaurtul? ma gandesc ca este timpul cam scurt. dar tu esti experta si stii mai bine. cate linguri de iaurt pui la 1 litru de lapte? poate tu pui altfel de-ti iese asa.

happiness bine ca a iesit dintucul care a chinuit-o

simona culoarea ta este cam ca a mea. la lumina zilei asa se vede si a mea. in casa se vede mai inchisa. imi place

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza Roxy!eu sunt cam izolata aici si adevarul e ca si cu catile e cam greu ca n-m de unde. Si sa stii ca sunt oameni si oameni , fiecare avem nevoie de diverse lucruri pt a fi impliniti si fericiti!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi eu mi-am facut masca de par cu ulei de ricin, ulei de masline si vitamina A. am lasat vreo 2-3 ore pe cap. parul trebuie clatit foarte, foarte bine si ramane fain, lucios. dar mie mi-a trebuit musai balsam (de obicei nu folosesc dar la masca am folosit) pentru ca eu avand parul lung mi l-am incurcat frecand uleiul ala . dar cu balsam a iesit super.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

cami, daca de dimi am avut ceva "activitati" mai are rost sa tin post astazi???

simo, eu acum sunt cu o masca naturala in par.

revin.....ca juniorul imi scoate tot din dulap


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed da,clar ca fiecare om are nevoile lui, nu zic ca nu.
nici carti nu gasesti acolo? ce nasol...sa-ti trimita cineva din Ro. atunci sa te uiti si tu la emisiuni si documentare de tot felul. noua asa ne place sa ne uitam, mereu ne uitam , sunt super interesante si cate aflii....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi iti zic eu, nu mai tine nici un post azi.
de fapt, tot postul n-ai voie sa faci prostii ca este pacat, chiar daca tii postul sau nu. am dreptate cami?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

cami, daca de dimi am avut ceva "activitati" mai are rost sa tin post astazi???

simo, eu acum sunt cu o masca naturala in par.

revin.....ca juniorul imi scoate tot din dulap


mamica implinita cu 2 comori !!


, nu numai are sens sa te abtii de la mancare

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, iti dai seama ca asta fac, ne-am adus de acasa digi ca prinde si aici...si oricum chiar daca fac tb aud ce zic aia acolo...nu vad mereu...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

k bine ca mi-ati zis merg sa imi pun un bol de lapte cu cereale.

mi-am facut o masca cu galbenus de ou, ulei de masline, miere si iaurt. as vrea sa clatesc apoi cu otet dar ce dilutie trebuie??? sau cu lapte in loc de balsam... uf sper sa nu fac matreata de la masca...

roxy pe parul uscat ai pus masca, nu??

somleac, nu se ocupa si de curte, doar gard si mi-au facut un trotuar de la casa la poarta. ai vazut gardul?? voi ce ati mai facut?? pe gaz aveti centrala??

simo, spuneai de ceva prize speciale pt protectie pt centrala .... a spus sotul ca noi avem incorporat in modelul centralei aceasta protectie.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Simo, gata stiu cum stam amandoua... cand se casatoresc copii ne mutam cu ei. Noi avem grija de nepoti... Si mai plecam si la colindat prin lume / magazine sa-i lasam si singuri

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput