Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (78)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

yasmi, da sunteti matinali, nu gluma Ce metoda de contraceptie folosesti?
Intrebai ieri ce mai mannca bubulina mea...acelesi lucruri, nu am mai bagat nimic nou. Din dec vreau sa incep sa nu-i mai dau asa pasat...sa fie mai mult strivit dar imi tb nervi tari ca atunci cand gseste o bucatica nepasat o molfaie jum de ora. Pana la urma nu i-au dat maselele...s-au umflat gingiile si au ramas asa..au trecut si durerile..

azi iar tb s asun dr-ita..Cristi a vomitat ieri de 2 ori..azi odata...nu vrea sa manance mai nimic..azi dimineata abia l-am convins sa mamanceun stiks ca sa nu-i dau sumetrolinul pe stomacul gol, dar cred ca si cu ala si fara tot aia a fost. Hidrasecul il refuza categoric, daca incerc sa-l fortez vomita Ma rog de el sa bea si apa...el care vroia non-stop apa. Tuseste in continuare...off

hai ca eu doar ma plang azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:


Buna fetele!

Cu ce sa incep? Cu scuze ca nu am mai dat de mult pe aici, dar sa stiti ca imi era tare dor de voi si de conversatiile noastre.

Va multumesc tare mult ca ati intrebat de noi , cu un gand special pt bbyasmi, care ne-a dat sms sa vada daca suntem bine .

Pe scurt acum, si o sa revin cu detalii: suntem bine, ne-am mutat in casa noua .

Luca e bine, a implinit 7 luni, sta in fundulet, merge de-a busilea, mananca bine, e un ranjit si zice mam, ma, si meme ... nimic cu t de la tata, dar asteptam.

Vineri mergem la control la un ortoped, pt ca am schimbat pediatrul si cel nou ne-a spus ca ar avea un usor tal valg la piciorul drept. E adevarat ca il tine orientat spre exterior, dar ma rog... sa vedem la ortoped ce si cum.

Ma duc sa-l culc... va pup si de-acum o sa fiu si eu pe aici mai mult.

Dacav am timp as vrea sa citesc si eu macar in capitolul asta ce ati mai scris.
Puup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

suna dr neaparat! mada

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, bun venit! si felicitari pt mutare!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada.. sa le iau pe rand cu raspunsurile
- pai dupa o saptamana de pauza, am fost cu rusii pe cap iti dai seama ca nu a mai contat ora
- cristi cel mai probabil nu papa si din cauza medicametelor luate. da i mai bine ceva covrigei poate ii plac.
-noi tot 6 mese pe zi avem, si la 2,5-3 ore mananca juniorul si si-a marit si cantitatea, in jur de 240 ml/gr. lapte am ajuns din nou la aproape 700ml/zi sunt tareee curioasa cat a mai luat in greutate la cat mananca...dar si ...caca tre sa ajung sa il cantaresc.
-lucas papa solid orice ii dau in manuta: covrigi, paine, pufuleti, banana, etc dar daca gaseste in papica scoate afara cu limbuta sau sta cum spui tu juma de ora si o plimba dintr-o parte a gurii in alta

viss, hellpp!!! am pus atunci un borcanas cu legume la conge. azi vreau sa il dezghet. cum fac?? il scot din timp sau il pun in baie de apa????

alina!!!!! ce ma bucur ca ai aparut!!!! imi era dor de voi!!! ma bucur ca sunteti bine si ca sunteti in noua casuta!!! eu astept poze cu voi!!!!

simo si lucas si mami de lucas sunt fani pufuleti Gusto

imi curge masca din par pe nas :))))))))))))))))) fuggg

mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mmm pufuletzi... si covrigi
yasmy ai alungat rusii si i-ai trimis la mine... ma doare burta

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai fetelor nu a facut bubite
asta e
adica da
dar pe langa ele
si pete mari rosii
aproape pe intregul picior
pe ambele picioare
pe corp nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pai si ce delia vroiai sa nu vina???
apropo mada, contracetiv folosim ce am folosit dintotdeauna:nimic , decat multa atentie.nu am ramas gravi niciodata inafara celor 2 dati in care ne-am dorit si am ramas imediat ec ne-am hotarat. trebuie pe viitor sa incep sa iau ceva.....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

suna dr neaparat! mada

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


gata, am sunat la dr....sa nu-i mai dau Hidrasec daca il refuza. Cel mai probabil vomita pt ca ii curg si mucisori pe gat . Din cate variante mi-a spus sa-i dau sa pape cred ca o sa accepte doar banana si paine prajita cu branza de vaci.
Sumetrolin sa-i dau 5 zile, cum ati spus si voi , iar Debridat 7 zile.

alina, bine ai revenit !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada da poate ia marul copt
cu branzica sau fara ca e f gustos
ca de orez nu te intreb sau supita
da daca are muci e bine ca ii vomita
decat sa ii aibe in organism
eu asa cred
mie antonia mi s-a facut bine de muci dupa vreo doua vomitatuiri din astea
e modul cel mai usor de a scoate mucii la ei

Mergi la inceput