Mamici de iulie-august 2012

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Diana sper sa fie tot mai bine de acum inainte, esti o curajoasa dupa ce ai trecut prin atitea, tin pumnii strinsi sa fie totul bine!

Daniela bine ai venit si felicitari pt gemenasi

Dany pai si ce mai ramine ca ai voie sa maninci ? acum serios vorbind brinzeturile nepasteurizate nu-s ok, la fructe n-am auzit de vreo restrictie vreodata si nu vad de ce ar fi, pestele oceanic mare ar fi de evitat datorita continutului mare de mercur, in rest, sanatate.. si evident mincare preparata in conditii igienice etc nu de la chioscul din parc, chestii de bun simt asa.

Mai, sarcina nu-i vreo boala

Danutza multumesc si te pup!

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Felicitari, fetelor, sarcini usoare si bebei sanatosi !

Dupa cum vedeti, suntem multe nostalgice de la iulie-august 2011

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

Multumesc pentru felicitari.

Felicitari Laura pentru punctulet, de vazut o sa vezi sacul gestational, bebe,mai tarziu.

+ 6 sap si mami de Alexandra(2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

BIRI,DIANAMI,sarcini usoare!
ma bucur asa de mult pt voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Chiar ca multe nostalgice din vechea odisee

Va doresc tuturor sarcini cat mai usoare, si va doresc sa va strangeti multe multe multe si sa fiti prietene la catarama, asa ca noi
Toata perioada asta vine si cu bune, si cu rele, si e foarte important sa fiti ca intr-o mare familie Mamicile care au mai participat la alte odisei pot sa confirme.
Va pup pe toate, cele care sunteti si care veti fi. Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.
si eu sunt de la odiseea de iulie-august 2011.
si sunt foarte nostalgica dupa acea perioada.....

va urez sarcini usoare si frumoase. sa aveti o odisee de vis, puiuti scumpi si sanatosi si frumosi...

imi vine sa plang aducandu mi aminte de aceste momente pe care voi le traiti acum.....

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela76

Multumesc pentru felicitari.

Felicitari Laura pentru punctulet, de vazut o sa vezi sacul gestational, bebe,mai tarziu.

+ 6 sap si mami de Alexandra(2007)

Ai perfecta dreptate Daniela , nu s-a vazut decat saculetul , dar puiutul cand se vede la cate saptamani 7, 8 ?


Laura 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Stie cineva sa-mi explice cum se poate obtine concediul pentru risc de sarcina , la mine la serviciu este foarte frig si nu a-si vrea sa risc si sa se intample ceva , mai ales ca vine iarna si frigul ce mare
Am intrebat medicul de familie , la serviciu si medicul la care am fost in seara asta ... trei raspunsuri total diferite .
Intr-un cuvant nu prea se poate , med. de familie si la serviciu mi-a spus ... ca med. ginecolog care ma ia in evidenta trebuie sa-mi faca un referat care eu impreuna cu o declaratie o dau la HR la serviciu , ei intocmesc un dosar care-l trimit la medicina muncii , in termen de 10 zile max primesc un raspuns iar med. ginecolog imi poate elibera acel concediu de risc maternal de 120 zile . I-am spus medicului in seara asta , la care imi raspunde ca nu se poate , a mai balmajit ceva si in final nu se poate . Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie , ii multumesc mult .



Laura 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Felicitari noilor burticute! Sa fiti sanatoase si voi si bebeii, sarcini usoare si la termen!

Dianami, Freedelia, cele mai curajoase mamici din cate cunosc! Sanatate multa si sarcini usoare!

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Laura, din cate stiu eu e complicat sa obtii concediul de care vorbesti. Am incercat si eu la un moment dat si mi-a spus dr care imi urmarea sarcina ca daca nu sunt probleme reale Doamne fereste cu sarcina el nu poate sa imi dea decat medicale peste medicale, pt ca daca se fac contra-expertize pica el naspa de tot in primul rand.
Nu ai posibilitatea de a iti efectua munca de acasa, trebuie sa fii prezenta la birou? Eu am avut noroc ca seful meu m-a inteles pe atunci si asa am procedat in mare parte a timpului, i-am si prezentat niste chestii pe caare firma trebuia sa le indeplineasca, nu mai stiu in ce legislatie citisem (gen sa aiba o canapea unde sa ma intind cate 5-10 min la un interval x de timp).

Mada mami de Ilinca frumoasa (31.03.2010)
Mami si tati te iubesc mult!

Mergi la inceput