Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (77)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, frumoasa culoarea... dar mai pune ceva carnitza pe tine!pls

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata tuturor mamicilor si bb fara somn
Multumim ptr aprecierile facute la adresa Ioanei si intregii familii.

bb_yasmi hai ca m-ai facut curioasa, si nu prea imi sta in fire Cum iti imaginai ca ar fi al meu sot?
roxynu am spus mami ca tin cura de slabit, ...ci voi minca mai dietetic cu ajutorul acelui steamer. Adica mai sanatos, fara ulei

Aaaaaaaaaa hai sa va zic doua faze:

1.ce credeti ca ne-au luat finii cadou? un steameridentic cu cel pe care il am deja. Fireste ca nu l-am prmit si dar din dar se face, ...si l-am lasat acolo ptr finutii mici
2. va amintiti cind va spuneam ce mult isi dorea tati sa stea cu I in brate la botez? ei...a reusit dupa 10 minute de slujba. A plins I atit de rau, incat au inceput toti copiii sa plinga...erau 6. Cor madrigal, ce mai...nu ne mai intelegeam.
Si multe alte picanterii///sunt in graba acum, a adormit I deja si fug la treburi.
ailed m-am rasfatat astazi si m-am trezit la 6.30 cu I, culcate aseara tot impreuna la ora 21

Pipici tuturor si revin mai tirziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia carnita as vrea si eu sa pun dar doar pe fund si sani in rest ma simt ff bine asa. doar burtik sa o mai aplatizez tu ai spus asta din cauza oaselor ce se vaz (stern)?? asa il am din totdeauna...si cand aveam 90 de kg se vedea doar ca il mai acopereau tatoanele atunci am avut/am rahitism.
tu ai facut praji??

aaa m-am apucat de abdomene


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank...vezi ca eu sunt sincera de felul meu....nu imi place sa fiu falsa ...asa de tati....mi-l imaginam mic si grasunel si cu putina chelie cand colo a aparut un tati inalt, brunet si cu mult par


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia carnita as vrea si eu sa pun dar doar pe fund si sani in rest ma simt ff bine asa. doar burtik sa o mai aplatizez tu ai spus asta din cauza oaselor ce se vaz (stern)?? asa il am din totdeauna...si cand aveam 90 de kg se vedea doar ca il mai acopereau tatoanele atunci am avut/am rahitism.
tu ai facut praji??

aaa m-am apucat de abdomene


mamica implinita cu 2 comori !!
da, din cauza oaselor... daca zici ca au alte cauze.. in rest mie imi placi, sastii ca eu de cand fac abdomenele alea se vede la burtica, la cm, la kg nu ca am grija cu praji.....si mi-a zis al meu ca daca mai slabesc ma ingrasa ca pe curcani....
praji aia am cumparat-o , nu am facut-o inca... am tiramisu in frigi... facut de mine ieri... vrei?



mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DELIA EU VOI MERGE SA MA SPOVEDESC
SA VB CU PARINTELE DUHOVNIC
SAPT ASTA
si in functie de cum ma va lasa stomacul voi tine postul
eu tineam posturile fara probleme
stiu ca unii nu pot tine din alte pofte
la noi cele de mancare trec repede
asa cum vin asa trec
problema e ca sa nu am dureri de stomac ca in ultima vreme au aparut zilnic
in conditiile in care manac doar orez, paine prajita, branza
sau mancam mai biner zis
decdi nimic care sa imi creeze prob;leme
si cum abia pe 5 decembrie e programarea pt stomac
mai am de asteptat

yasmi hai ca poti
stiu ca poti
incearca cu noi postul asta sa tii macar miercurea si vinerea
eu cred ca nu degeaba Dumnezeu ne-a dat aceste posturi si zile de post
tocmai pt a ne infrana de la atata carne si dulce care face rau la organism

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da delia din pacate asa am avut dintotdeauna oasele de la piept dar cand aveam sanii mari nu se vedeau asa tare.

tiramisuu preferatul meu


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu-mi mai aduce aminte de spovedit si impartasit! ca gata... la noi s-a inchis subiectul aici... acasa acum , cand ajung....la anul.... eu o sa incerc sa tin... cat pot si o sa ma educ sa-l tin si sufleteste... fara barfa, suparari, etc...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmiiiiiiiiiiiiii
cat de slaba poti sa fiiiiiiii
offffffff
cred ca si delia e la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

neata fetele!

brrr! e un mare frig afara...dar macar e soare, cand ma scol dimineata si vad ca e inchis asa ma apuca deprimarea

eu execut o supica pentr gogo, tre sa fac un pic de curatel si sa strang un munte de haine de la uscat...dupa amiaza merg la shopping, abia astept sa ma uit pe la deco de craciun...din punctul asta de vedere cred ca o sa raman vesnic un copil

Somleac - sanatate lui Alex

viss, madutza, strumph, alexina - sanatate puiutilor

alexina - tu cum mai esti mami?

lalely - ia macar niste vitamine.si pe mine ma dureau articulatiile acum vreo sapt, dar vad ca au trecut de la sine

Catank - sa va traiasca finii!

roxy - sa-ti fie de bine vopseala; noi o sa ramanem codase cu dintocii

ailed - iata-ma!am citit din urma si eu.ce reteta de pui ai???

yasmi - ma bucur ca ati ales gresia/faianta pentru a doua baie...mai aveti putin...

nu-mi mai aduc aminte daca trebuia sa mai scriu cuiva
ma duc la supica

si pentru toate



Mergi la inceput