** Prichindei nazdravani 2008! (15) **

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

PS!Mariana stiu un comision mai mare de 60Ron!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Buna dimineata!
Nu a dat nimeni cafeluta? Poftiti de la mine!!!
Tatiana am auzit si eu de chestia asta cu aftele...boala gura-mana-picior...viral...foarte dureroase si care trec dupa cateva zile...
Atentie la hidratare
Multa sanatate Deliutei si tine-o departe pe Iari
La noi dimineata erau -4grade...brrr
O zi usoara va doresc!
Mariana, Nyny
Alina cum mai e Delia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Tatiana...ai un PM de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

aburesc va asteapta deja.
Sper sa aveti o zi buna si usoara.
Tatiana vreau si eu PM legat de ce ai spus tu si sanatate multa puiutilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata dragelor !

Pfiu ce tarziu e....repede la cafeluta aromata .
Am avut niscaiva urgente la job si n-am reusit sa intru mai devreme . Ieri m-am dus sa o iau pe Bica de la cresa...si ce-am constatat ? Majoritatea copiilor mucesc si tusesc . Doamne ajuta si fereste-ne de bolesnita! Aseara am fost iar la cabinet pentru consult si totul e ok , da m-apuca nervii cand vad copiii aia mucind .

Tatiana, in primul rand insanatosire grabnica puiutelor ! Si noi am avut un episod urat cu afte, brrrr...e crunt.... Dupa cum ai explicat se pare ca e boala www.sfaturimedicale.ro/boala-mana-picior-gura.html" target="_blank">gura-mana-picior si este in cauza unui virus transmis prin tuse sau stranut.
Pai bine doamna ai spus ceva de asig. la un moment dat da' n-ai dat nici un indiciu despre ce ar fi vorba. Multumesc, eu sunt deja bagata loco . Stiu ca daca-ti faci echipa-n spate beneficiezi de comision mai mare .

Alina, cum mai e Delia? S-a mai linistit la stomacel ?

Va doresc o zi buna in continuare !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor Delia e mai bine daca se poate spune asa,acum se plange ca o doare foarte tare burta si doctora nu raspunde,nici nu stiu ce sa mai fac si ce sa ii mai dau.
In rest tot cu tusea si mucii de rigoare este Delia de parca nu i-as fiu dat nimic ptr astea asa arataaseara a avut febra 38.7 si nu inteleg de la ce
Am o zi de tot kkt-ul(sorry de expresie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Alina cand am avut pb cu Teo cu burta...ne-a dat si 1/4 de no-spa de 40mg...Nu stiu daca Delia inghite......si ceai de chimen i-am dat...sau baby calm
Stiu ca mai e in farmacii ceva pt dureri de burtica la copii...Alinan ii spune dar nu stiu cat costa.
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita ms frumos ptr toata lista,ceai de chimen i-am dat si eu baby calm i-am dat si eu i-am mai dat si espunisan ca am crezut ca poate o avea gaze sau ceva de genul asta dar deja numai stiu ce sa fac,mama cica o bibilesc prea mult dar daca sta in pat si are ochii rosii si sta chircita ce pot sa ii fac mama se astepta sa o ajut la bucatarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, offf mititica Delia . La noi a functionat si Debridat-ul, incearca comprese caldute la burtica si infasoar-o cu un pledulet. Sper ca ai trecut-o si pe putin regim. Dupa lupta cu pe care a dus-o ieri.... Temperatura poate e din cauza gatuletului iritat de la atata tuse, si apai atatea medicamente unele dupa altele nu prea merg...

Sanatate !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Va multumesc frumos tuturor ptr incurajaridar cred ca cedez psihic numai pot sunt singura in aceasta lupta nu credeam ca poate sa fie asa rau la gradinita sa se imbolnaveasca asa de rau

Mergi la inceput