** Prichindei nazdravani 2008! (15) **

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Va mai las www.kiabi.ro/Kiabi-data/230-ROUMANIE/catalogue/appli.htm" target="_blank">ceva pentru studiu !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Va invit la o ciorba de vita a la grec(facutra pe repde inainte)si la niste sarmale in foi de varza cu carne de pui facute de ieri
Delia e mai naspa ca inainte,am chemat salvarea si mi-au spus s ayi dau metroclopramid in continuare si saruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Salut fetelor!
Alina ai grija cu Delia si cu...metoclopamidul ala...e destul de periculos pt sist nervos(ef extrapiramidal)...din ce mi-a spus prietena mea (dr de familie)....cand am patit-o cu Teo ultima data...i-a facut in urgente un amestec de nospa, fenobarbital si algocamin care a linistit-o apoi din pacate la ea a fost nevoie de perfuzie
iar acasa a primit Debridat (care-i si impotriva vomei..4 mlx3ori pe zi)Nexium (1 plic pe zi...care-i reduce aciditatea), Baby jarro (1/4 de lingurita)...si metoclopramid...dar nu i-am dat...saruri...dar nu i-au placut si n-am fortat-o...a baut ceai de chimen cu putina menta, neindulcit...putin cate putin...

Ei ...si ca sa fie meniu complet... nu se mai gaseste prin farmacii nici Euthyroxul meu pentru tiroida...pe principiu...medicamentele ieftine tb sa dispara
Daca stiti vreo sursa de euthyrox...va rog sa-mi dati de veste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Mariana tare mi-ar place sa studiez 'materialul' de la tine live...dar zic pas data asta
Teo a fost super incantata cand m-a vazut azi...a colorat picaturi de ploaie si a facut un 'covor de frunze uscate'...a lipit bucatele de hartie...
Despre 'lochita' nu va mai spun...e maxim de incantata
Sambata seara am iesit impreuna si am luat o praji cu frisca...apoi acasa noi doua am organizat o mini party...ea a suflat in lumanarica...am dansat, au fost si ceva baloane..ea a cantat...COLINDE
Nyny asa fac...tratez cu INDIFERENTA...situatia cu serv. ca si daca ma agit tot nu rezolv nimic, ba mai rau imi fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Doinita, vad ca va pregatiti deja pentru sarbatori ! Poate pui o cu printesa cu "lochita" .
Uite www.sensiblu.com/index.php?page=search&pag=1&searchword=euthyrox&option=com_search&Itemid=&x=8&y=10" target="_blank">aici si astea:
• Farmacia DONA 72 Galati, Galati
Str. Siderurgistilor, nr. 31, bl. SD5A2
0236315031
• Farmacia DONA 112 Galati, Galati
Str. Siderurgistilor nr. 38, bl. M2B
0236450066
Daca mai aflu ceva te info !

Nyny, astept o cu Marutza bretonata !

Tatiana, mami pe unde esti? Ca tot ti-ai reparat comp-ul nu pui si tu de la nanasheala ?

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Mariana se pare ca astia pe net n-au actualizate stocurile...cand am ajuns la 'Donele' alea joia trecuta...mi-au spus ca s-a epuizat
Cu siguranta pozam Cenusareasa...si postam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citeam azi in rev. Capital de o tipa tinerica care si-a deschis o gradi particulara, a investit 10000 EUR din fonduri nerambursabile, a avut si prijinul familiei in val. tot de 10000 EUR si are acum o afacere profitabila. Tare mi-ar fi placut si mie sa am curajul, anii si spiritul intreprinzator al respectivei .
Ieri parca arata la tv o tipa care si-a dezvoltat o afacere cu papuci de casa .


Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Da, din pacate si la mine lipseste spiritul intreprinzator...si imi e ...frica sa nu pierd si nimicul pe care-l am.
Stiu ca nu tb gandit asa, dar ...
Si mie imi plac tare mult chestiile astea pt copii...care inca mai merg..
E tare chestia cu papucii de casa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Da, din pacate si la mine lipseste spiritul intreprinzator...si imi e ...frica sa nu pierd si nimicul pe care-l am.
Stiu ca nu tb gandit asa, dar ...
Si mie imi plac tare mult chestiile astea pt copii...care inca mai merg..
E tare chestia cu papucii de casa


Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)

"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Si la mine mai e o chestie...ramasa de pe vremea impuscatului , ca tre' sa fii trup si suflet la job. De multe ori imi vine sa-mi beeep ceva in el...da' unde mai gasesti un loc stabil in ziua de azi ? Si asa stai si inghiti grosolaniile unora si altora...ca n-ai incotro s-o mai apuci.... Mi-a soptit o pasarica ca soc. de asig. se implica in distribuirea carnetelor de sanatate care vor fi obligatorii de anul viitor. Numai daca le dai rudelor castigi 60 RON/pers. Sa vedem ce-o iesi. Cica unul care s-a implicat in pilonul I de pensii private a avut un castig de 700 mil. . Eu nu sper la sume mari ci doar atat cat mi-ar fi de folos pentru un trai decent .


Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Suntem si noi pe aici,dar bonlavioare.Daria are afte in toata gurita,pe gingii,pe amigdale si cred ca au coborat si mai jos.Nu poate sa manance nimic si plange non stop.Azinoapte nu am inchis un ochi.Plus ca eu iesit afte si pe manute.Pana acum nu s-a stiut de asa ceva,a zis dr.ca nu a mai vazut afte pe maini.Ei bine,e o epidemie de asa ceva,si am luat-o de la gradi.Sanatate multa si voua.

Pai,Mariana,eu de juma de an am zis de asigurarile de sanatate private,dar nu m-ati bagat nici una in seama.De la 1 Ianuarie se da drumul la reforma.Cine vrea sa se bage in asa ceva...astept PM-uri.E ceva promitator.Eu deja am ceva echipa formata.Va astept.
randunici,si Delia sa se faca bine.Noapte buna va doresc.

Mergi la inceput