Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(104)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna Dimineata!!! iau si eu cafea.... ca trebuie:)

Nu aveam nimic de zis si nici nu voiam sa intru... dar ZUMZU mama mi-ai facut ziua cu visul tau!!! ma simt raspunzatoare pentru "aroma" ca doar eu v-am innebunit cu marazea ieri

VANILIA(scuze ca-mi permit, da te rog sa ma crezi ca nu ma ajuta neuronu` sa-mi aduc aminte de nick-ul tau), si mie mi-a placut filmuletul; si eu visam sa-i fac lui Carmen un filmulet in spital cand s-a nascut sa aiba amintire, dar n-a fost sa fie.... asta e!
ANDUTZA sa stii ca numai ti se pare ca nu e interesant ce ai de spus; si ca sa raspund la intrebare: mie mi-a placut ca nu am avut greturi de loc si ca am primit intaietate peste tot pe unde am fost si trebuia sa stau la coada, aproape de fiecare data eram lasata sa intru in fata; nu mi-a placut ca in ultimele luni burtoiul era deja foarte mare si ma miscam greu (efectiv simteam cum ma trage in jos mergand pe strada)si nu mai puteam nici respira; si ca piciorul meu cu varice s-a agravat mult in lunile alea.
Gata, va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

la noi cred ca s-a rezolvat problema cu putzulica,a disparut si trompota aia de elefant de care ziceati, si acum se vede capul la putza, adica iese in afara multicel,am obs azi cand il spalam in chiuveta
in 2 saptamani am evoluat de le cea mai grava situatie la asta, nu l-am decolotat, nu am fortat deloc,nu a avut nici o durere sau disconfort,singurul lucru care l-am facut diferit e ca l-am dat cu crema aia data de pediatra-nu stiu daca de la crema e, dar parca inclin sa zic ca da. daca era dupa multi pediatrii si noi l-am fii operat de mult.
asa fetelor ca exista speranta, mai intai Darius de Mayane si acum Dari al meu.

fac si eu ca Mayane..multumesc sotului ca a vut incredere in judecata mea si ca nu l-am operat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mie mi-a placut ca m-am simtat rasfatata si iubitaaa la maxim, si ca mi se faceau toatee voile si toateee poftele, si al meu si parintii.si mi-a mai placut sentimentul ala de mandrie,eram asa mandra de burtica mea.

nu mi-au placut greturile,si controalele "manuale" de la doctor si arsurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Aseaaa..am culcat fata, am comis-o nitel, in sensul ca am lasat-o in bucatare pe jos sa umble la un sertar mare in care am porcarii d-ale copiilor (paharute, capacele, recipiente etc) si unde ei ii palce la nebunie sa scormoneasca si acum a cazut in fund langa sertar si in cadere s-a lovit cu barba in coltul sertarului de i s-a umplut gura d esange si pe barba are un frumos semn L (de la Lori - loser)

Anduta cand mai ai senzatia ca nu-ti citeste nimeni mesajele, sa zici asa nu-mi citeste nimeni mesajele in afar de ametita aia de Lori; imi esti draga si-ti citesc mereu orice mesaj, ai un stil de-a scrie pe palcul meu, un umor si autoironie fine, istete!

RSZ si aici Anduta jur ca nu te copiez:ce mi-a placut in sarcina : ca m-am simtit foarte frumoasa (eu care nu sunt si nu ma consider de regula frumaosa), m-am simtit stralucitoare, burtica imi dadea o frumusete deosebita, parul meu lucea si era ff des, si-n afara de aspectele astea superficiale, fizice mi-a palcut si cum ma simteam in interior, eram destul de zen, calma, surazatoare, mi-a placut si cum s-au comportat oamenii cu mine, peste tot -serviciu, oras, peste tot, eu iubesc zambete mici pe care le primeste o gravida in "plimbarile" ei.
ce nu mi-a palcut au fost durerile de noada, sciatica si mai ales faptul ca nu l-am mai putut lua pe Robert in brate de la 8-9 spatamani, de cand era sa pierd sarcina si...si... cam atat!

Mai, de ce nu mai scrie Blue night - Anca ???

Anka, mama lu Bubu cum mai e bubu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza shi de la noi,
M-am distrat de dimineata asa ca incep ziua maxim!!!!
Va dau shi voua din buna dispozitie
Cocutza vreau shi eu link-ul cu jobul pt o amica de-a mea pls!!!!!

Mirela urmeaza partea a doua a distractiei de ieri;))))!!!
Mamica sa nu mai faci prostia sa nu te uiti la ce iti trimit!!!! E pacat sa nu ne mai radem shi noi!!!!!!

Fiica-mea se ditreaza la bara , canta Welcome to Saint Tropez la Kisstv!!!!!

Shubulina iti dau shi tie PM ca sa "te distrez de dimineata"!!!!!
Sunt mega bucuroasa ca sora-mea pleca in Belgia shi astept sa plec shi eu intr-o vacanta mai prelungita!!!! Stau acolo toata vara !!!! Numai in plimbari o tin!!! Mirela te iau cu mine!!!!

faza tare de dim, asta mare al meu stie ca doamna asistenta daca au muci ii trimite acasa shi pt ca nu avea chef de gradi zic de dim hai ca mergem la serviciul tau!!!!
el zice: nu pot ca azi am muci!!!!
eu zic: hai sa ii stergem
El zice : NUuuuuuuuuuuuu!!!!
il imrac , plecam nu protesteaza , nu face nimic!!!
Ajungem la gradi, doamna asistenta isi primeste portia de cafea shi ciocolata,el smecherul se duce la ea shi zice: Uite nu vezi ca am muci trimite-ma acasa!!!! Au ras alea pe burta erau!!!!
Ea zice : puisor pune picaturi in nas, acuma hai sus ca se da masa de dimineata!!!
A ramas asta micu al meu tablou, eu radeam cu gura pana la urechi!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Azi am intrat iar in bucatarie, am facut o mancarica cu praz shi ciuperci, idea lui sora-me aca ea e cu ideile!!! Sa vedem cum e ca nici nu am gustat!!!!
Asta ca sa vedeti ce "buna sunt in bucatarie"!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Am ajuns la measjul cu nr 777, o fi un semn!!!!
Ca ala la LOto de a jucat pe 13 , la ora 13 la agnetia la care daca adunai numerele iesea 13, akl meu a zis ca moare intr-o zi de 13!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

ANDUTZA - snap out of it!
sincer, eu una te apreciez foarte mult, ai un umor si o auto-ironie care e fix pe gustul meu. ai o cultura bogata pe care stii cum s-o folosesti, dar, vorba lui Apolodor (daca il mai tineti minte) "uite, astazi te cam strica/ Pata asta pe burtica"
de ce scoti mereu idei devalorizante fata de tine?
mereu zici ca ce spui tu nu e interesant, ca ne pierzi timpul, etc...
NU E ADEVARAT!!!
daca asta te face sa intri in butoi, afla ca am ascendent fecioara si stiu cum e sa-ti faci vesnic auto-critica si tot vesnic sa gasesti ceva in neregula si ceva de perfectionat.
nu putem sa raspundem tuturor, nu putem sa placem pe toata lumea, dar majoritatea citim tot. iar mie postarile tale imi plac de mor! mai putin cand iti arunci singura rosii.
mai bine pune-le la murat in butoi. hai, te asteptam cu ketchupul, vesela si interesanta ca intotdeauna!

RSZ- mie la prima sarcina mi-a placut cata verva aveam, m-am dus zilnic la facultate, dus intors, cu doua autobuze, 48 de km zilnic, si nu aveam nici pe naiba.
nu mi-a placut ca ma pregateam de ceva ce nu cunosteam, nu banuiam, si mai ales ca stiam ca voi fi mama singura...si asta a fost o sursa imensa de stres pentru mine.

la a doua sarcina, mi-a placut ca am avut cu adevarat senzatia ca voi forma un cuibusor, ca vom fi o familie, am simtit ca am un rol in viata mea, ca voi completa un cerc ramas deschis.
nu mi-a placut, in schimb, ca am avut greturi la sfarsitul sarcinii, arsuri de nu mai stiam cum ma cheama, si faimoasele controale manuale (ca "pumnale" nu exista) ale bine-intentionatei doamne Vele.


LUCIACT- raspuns jumate de PM!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Fetelor, multumesc ! Sunteti, nu-i asa, niste comoare!
Na, am pitici, oricum, v-am zis, nu eram suparata pe voi, ma simteam eu asa, neinteresanta si inutila pe planeta asta. Dar mi-a trecut acum

Vai, ce-mi plac raspunsurile voastre la SZ!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

bravo, ti-au scris surorile sisters...
LORI si cu mine ne-am vorbit pe ascuns sa te bombardam cu mesaje...

noi nu ne scuzam, te certam - ai observat?

si mie imi plac RSZ_urile. iar SZ-ul tau e... cum sa-i zic eu... asa... interesant!!!

Mergi la inceput