Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***363***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Ca veni vorba de jocuri, am vazut in Real ACTIVITY

ILINCO du-te prin Real, sunt jucarii pt toate buzunarele. Injineru' s-a bucurat de un set matura + faras, ca el e mare gospodar, pana cand a rupt matura... in capul meu.
(saptamana trecuta mi-a invinetit un ochi, vineri mi-a rupt matura-n cap... periculoasa meseria asta de mama )

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Hola,

Inca sint in pat si Ian se uita la Tom si Jerry
Nu am stat decit pina la 3 dar n-am reusit sa adorm imediat si acum as dormi o saptamina.

Mergem si noi la centrul de joaca si, cu siguranta, isi va mai "cumpara" un tren.

Pisigri, cum fu la sindrofie?
De post: fasole verde scazuta cu usturoi si patrunjel; salata de fasole boabe cu ceapa rosie si ulei de masline, ciorba de cartofi, orez cu muulte legume, fasole frecata cu varza murata, mazare cu sos de rosii;


Musai tre' sa beau cafea.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ce e ala ACTIVITY?

Nici io n-am achizitionat nimic pentru Craciun; si mi-e ciuda ca sint asa delasatoare; urasc aglomeratia si nebunia din preajma sarbatrilor; plus ca, in perioada aia, nu am cu cine-l lasa pe Ian si sint mereu pe fuga; in Bistrita nu gasesti nimic "ca lumea" din prima etc. etc. Ar trebui a ma mobilizez.

***

Ian era carnivor inrait. Acum nu mai maninca DELOC carne.
A mincat si el -ca "gustat" nu-i pot spune- "spurcaciuni", gen parizer, crenvust, pateu.


Mama lui Ian.

"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!
Baui un ness, insa cred ca nu-i frecat destul, pe bune, il termin si degeaba...na-re efectul cafelei clasice.
Alexandra felicitari ca mergeti la teatru, ah mi-ai facut pofta de chinezesc, pui cu alune hmmmmmmmmm yummy yummy.
Eu sunt fan mare pate de ficat adika marca ante frigrestul e asa, sa nu zic ca nu e pate, si Arianei ii placeo felie mica, adika o data pe luna.
Na ca si-a prins degetutul acum dupa coltarul din bucatarie, ca ea cika are oja pe unghii d-alea lungi, isi pune capace de pix, si plangea, aoleu manutza mea.n-a fost grav, insa s-a speriat..
a trecut vijelia.
ah voiam sa mai zic de colaceii de la baza "lumanarii", pey pe langa faptul ca era sa dau copilul jos din pat, ca a naibii lumanare nu statea deloc dreapta, colaceii erau 1-2, insa am preferat sa dau lumanarea jos, ca speriam copilul, zicea "nu ciace asa manastica"=nu se face asa gimnastica; stia ea ca e cu picioarele in sus, insa nu chiar asa
dc vreti si doriti un platouas cu mere, pere si guti, d-ale amoi, hmmmmmmmm iti da o energie


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

m-am grabit da? "n-are n-are", scuzeee.
cadou vrea set de bucatarie, sau masuta cu scaunele gen Aba Bazada sau Minnie, desi hanna mOntana rules, ce-o fi , sa fie HM.
de puloverase ma voi ocupa luni si marti ca vineri plek in wk la munte, vine verisoara si ma scoate din anonimat yuhuuuuuu

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

La mine nu este bine deloc. Am diaree si stau mai mult pe buda. Cam nasol cu burta si diaree Si azi aveam programata zi de rasfat pentru mine, caci vine mama si sta cu David. Vroiam sa mergem la film, sa mai fac ceva cumparaturi...Sper sa-mi revin repede.

Mai vroiam sa zic ceva, dar a uitat...cred ca s-au dus si toti neuronii pe WC

Olga, mamica lui David iepurasul si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!!!

La mine nu este bine deloc. Am diaree si stau mai mult pe buda. Cam nasol cu burta si diaree Si azi aveam programata zi de rasfat pentru mine, caci vine mama si sta cu David. Vroiam sa mergem la film, sa mai fac ceva cumparaturi...Sper sa-mi revin repede.

Mai vroiam sa zic ceva, dar a uitat...cred ca s-au dus si toti neuronii pe WC

Olga, mamica lui David iepurasul si 25+
MULTE FRAMANTARI, NU?
ia REPEDE o lingurita cu boabe orez, asa da apa repede pe gat si o sa vezi ca nu te mai bolborosesti delok, ceaI de menta si al cump rontai covrigi, covrigei d-aia de buzau sau sticsuriincheaga-te ACUM!SANATATE oLI!

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc Bebe Mi-e cam frica sa iau boabe de orez nefierte. Poate daca nu eram gravida aveam curaj, dar asa...poate se ineaca copilul cu ele Glumesc bineinteles!

Un SFAT va rog: ma gandeam sa ma tund mai scurt, cam mai sus de umeri. Nu am mai avut par asa scurt taaaaare demult. Ce ziceti da sau nu?

Olga, mamica lui David iepurasul si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

OLI, tie-ti sta bine si rasa-n cap si cu pene! Ai o fata atat de frumoasa, incat orice freza nu face decat sa o puna in valoare.

Sa-ti treaca repede diareea!


Citat:
citat din mesajul lui olishka

Multumesc Bebe Mi-e cam frica sa iau boabe de orez nefierte. Poate daca nu eram gravida aveam curaj, dar asa...poate se ineaca copilul cu ele Glumesc bineinteles!

Un SFAT va rog: ma gandeam sa ma tund mai scurt, cam mai sus de umeri. Nu am mai avut par asa scurt taaaaare demult. Ce ziceti da sau nu?

Olga, mamica lui David iepurasul si 25+


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multu Monn Ideea este sa-mi stea si mai bine

Olga, mamica lui David iepurasul si 25+

Mergi la inceput