nescafe dolce gusto

nescafe dolce gusto | Autor: madybulancea

Link direct la acest mesaj

Are cineva nescafe dolce gusto piccolo??e bun?iese bun capuccino sau latte machiato sau ce capsule mai sunt?
sotul vrea sa imi faca unul cadou....

Raspunsuri

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

f. f.f bun!! Se pot lua cutii diferite si se pot face combinatii super dupa inspiratia/gustul fiecaruia. Latte machiato iese chiar super bun.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LAura pe baiatul meu cel mic il cheama pe al tau...
multumesc de raspunsuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

f f f bun
eu mi-am cadorisit sotul anul trecut de craciun si sunt f multumita de el (de aparat ca de sot nu mai incape vorba )
per ansamblu e mai costisitoare metoda asta decat facutul cafelei la ibric sau filtrul dar gustul este divinnnnn

Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Dragilor, eu nu beau cafea (nu dati cu zatul dupa mine ) insa ma batea gandul sa ii cumpar Balaurului un astfel de aparat. Am mai intrebat in stanga si in dreapta si mi s-a spus ca apa curge foarte repede prin 'bulinele' alea cu cafea si cafeaua iese cam apa chioara. Voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos
...mi s-a spus ca apa curge foarte repede prin 'bulinele' alea cu cafea si cafeaua iese cam apa chioara. Voi ce ziceti?



Daca respecti cantitatea de apa recomandata pentru o "bulina", iese ceva grozav. Daca alegi ca dintr-o bulina sa scoti o cana de 250 grame, e apa chioara.
Sa nu uitam ca produsul finit este un espresso, adica 28-35 ml de lichid. Teoretic.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

trebuie sa iti faci niste masuratori un pic inainte si pe urma te iinveti cu toate bauturile si le faci din oki...nu iese apa chioara daca respecti masuratorile...gustul e divin ...noi il avem de un an jumate si eu numai de la el beau

EDIT: nu trebuie sa bei cafea musai...exista si ciococcino si ptr cupilasi ccacao cu lapte si e super

bulinuta mamica de bulinel dragutel (19.07.2006 - 9:37) si 24+

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Daca respecti cantitatea recomandata nu iese deloc apa chioara. Si apoi, mai ai variantele de espresso intenso, expresso barista care-s chiar foarte tari. Eu sunt fan latte machiato si capuccino, iar fiica-mea e principalul client la nesquick. Am gasit si pe okazii o oferta la capsule si le-am cumparat la jumatate de pret, mi-am facut stoc

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

OK, multam tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Capsulele respective nu contin multe porcarii? (conservanti, zahar, grasimi, aditivi - din astea adica )

Mergi la inceput