Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Am pus pe contul 2ianfeb2011, sunt 2poze facute in ultimele 2 sapt.

Deea, Mirela, nush ce sa zic.. Chiar daca sunt cuvinte zise la nervi, fffffff urat. Nu stiu cum s-ar pedepsi asa replici, dar eu as propune sa-i legam si sa-i epilam cu ceara, centimetru cu centimetru..


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

tunde, daca sta doar in brate, inteleg, inveleste-o cu o paturica, desi dupa cum ai descris tu era blindata soniuca.

io am avut target 6 luni cu alaptatul, orice zi in plus e bonus!

simo, io nu-s prea feisbuchista..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

am scris ditai mesajul si l-am pierdut !!! sa vedem ce mai imi aduc aminte

roxx in real era 120ron
mirelush ma abtin ! ti-am mai zis eu ce parere am ... dar tu stii mai bine ! eu l-as trimite in p***a masii de unde a venit ! nu vorbeste nimeni asa cu o femeie ... si tu esti chiar o femeie minunata ! hai ca m-am enervat
mimo si eu vroiam sa iti zic de mucilagiu ! multa sanatate
gabriela daca te tii de treaba dispare febra !!
tunde si al meu are picioarele si mainile inghetate cand venim de afara ! e adevarat ca suntem inca la capitolul adidasi si o pereche de ciorapi, dar nici nu e frigul de la tine. oricum sunt oameni care au extremitatile reci si vara ...
deea_sav hai ca si al tau e mare B cu ce a zis...auzi tu te invinovateste pe tine !!!! of of mai mai
irinuka e bun cartoful crud da a mea soacra s-a potolit de cand a realizat ca andrei are intr-adevar reflux si nu are voie anumite alimente...sa vedem cat o tine

gata ca ma cearta sotul

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mirela..pe mine m-a socat.
a zis bine Carmen..in rest ma abtin si eu.
Deea
ma bag la film 2




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Fusei la FACEBOKALA!
..ce copii mari aveti..moama!!!!!!!

maine pun si Eu poze cu Soniuc..
Am vazut bebe frumos de EDU!de DARIUS(Mayane),de ANA SI ROBERT !de MOTANEI,de BEBELUSEALA..toti copiii sunt minunati..ce trece timpul..ce frumos..acum am fost cu burta mare acusi vad niste buburuze misunatoare!Si va invidiez pe voi fetele din capitala care va intalniti..sunteti norocoaseEu stau la enspe kilometrime dor sa ma duc si Eu cu voi in parc..la ZUMZU etc
Mayane;sa stii ca MARIO v-a facut coletul..a si desenat p acolo..cat afost treaz aseara..aaaa.si lui Mihaita de ADITZA!
am fugeatttt la somn..
noapte noapte!
votati votati lr1 si lr2..au sanse!votati votati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

tunde- helppp!!!
am facut kefirul, asa cum au recomandat aia; si dupa 3 zile apa era dulceaga, nici vb de acrisoara-usor acidulata;
am schimbat apa, aruncat aia veche, si pus din nou zahar.

intrebari - cand stii ca e gata? de regula cate zile dureaza pana se face? tu de care zahar pui? pui si fructe uscate?

nah, ca te-am ingropat inntrebari; nu-i graba! cand ai tp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Ma apucasem sa scriu cam ce face al meu. Dar n-are rost sa rasucesc cutite in rana. Deci nu ii inteleg pe d-nii B ai vostri...

La fel de B erau si inainte de a veni copiii, sau i-a apucat dupa? Ei stiu cu ce se mananca ingrijitul unui bebelus, sau vorbesc "din carti"? I-ati lasat vreodata singuri o zi intreaga cu copiii, sa vada ce simplu e?

Vre-una din voi, sotiile de d-ni B a fost castigata la LOTO, de isi permit sa vorbeasca asa cu o femeie?

(Daca v-am suparat, imi cer scuze... Asta este un raspuns pe care vi-l dau de fiecare data cand aud noutati din seria "ce a mai zis/facut dl B"... Numai ca de obicei raspund doar in gand...)



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

deea si mirela - imi pare tare rau ca aveti parte de asa tratament acasa :(

tunde-sophia are mereu mainile si picioarele reci cand vine de afara; in seara asta i-am dat manusi prima oara si tot reci erau; nu gheata, dar reci; iar la picioare avea dresuri, o perechi de sosete si niste botosei de piele intoarsa si la fel, piciorusele reci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata!!
Dau CAFEA ca vad ca nu a dat nimeni pana acum.
M-am intristat cand am citi de fetele cu domni B! Imi pare tare rau fetele! intr-adevar nu se vorbeste asa cu o femeie sub nici o forma si pentru nici un motiv.
TUNDE daca te ajuta cu ceva... eu am cumparat pentru fiica-mea costum (ca de ski, daca vrei pun o poza pe fecebook) cu pntalon cu bretele si geaca peste, sunt din material impermeabil afara si inauntru vatelina si captusite cu polar.(am scos-o ieri la 2 grade si era calda, chear mi-a fost frica sa nu transpire). in picioare pe langa ciorapi de lana am vazut ca sunt ghetute imblanite; si la maini manusi tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Neatza si de la mine

E weekend, deci estimez slaba activitate azi si maine... Ma bag sa mai conspectez cateva capitole pentru jurnalul de Pufletzel.

Simo, cred ca o sa-mi schimb semnatura abia cand va fi de forma "Mami ametzita de Pufletzel si...(Smotocel?)...". Daca... Dar pana atunci, heheee...



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput