Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Bravo IRINUKAAA!!!!!! Despre soacra ta... no comment! sa se ia de mana cu a mea si sa plece intr-o vacanta luuuuunga...

ZUMZU, de unde downloadezi filme?

CARMEN, e misto mingea. la ce pret era in real?

DEEA_SAV, cum i-a pus diagnosticul? Din ochi, asa? Ma dispera dr astia

Intrebare pt fetele care se uita la seriale pe Vplay: treaba asta e gratuita un timp limitat si apoi trebuie sa platesti? Ca asa mi-a soptit o vrabiuta...

Am votat si eu pe toata lumea la concurs.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Continui cu amazonul ca mi se bloca calculatorul: dupa validarea adresei apare costul transportului si se mentioneaza daca se pot livra produsele in Romania. Si am vazut ca unele produse au cost de transport f. mare. De ex, imi crescuse pretul enorm din cauza unor ciorapei si aunui pres pt pisica. Adica era vreo 40 eur. Am renuntat la ele si am avut transport cu 8 eur. Si au sosit si in 3 zile.

Nici eu nu ma mai uit la tv. In sarcina mai urmaream cate un serial, dar dupa mai nimic. Chiar! Voi ii lsaati pe bebei la tv? Ca v-am tot auzit ca le plac reclamele.

Si eu citesc tot, tot. Dar de multe ori n-am timp sa raspund, alteori nu ma pricep si mia bine tac.

Doloress, aseara stateam si ma gandeam la respectul deciziilor partenerului. Al meu sot isi spune parerea, dar apoi imi zice ca el ma sustine orice decizie as lua. Si eu fac la fel.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Inca una si ma duc, ca vad ca am pus monopolul pe aici... se vede ca sunt bine dispusa da?

Mergem asta seara la socrii sa ne faca si noua ceva mancare (cartofi prajiti cu carnita la gratar) ca noua ne era lene sa facem "atata deranj" .
Asaaa si la bucatarie, soacra cu P in brate, eu puneam cartofii in tuci, ea da sa ia o bucata de cartof crud sa il dea lui P. Eu intreb "ce faceti?" Ea: "pai nu pot sa-i dau si lui de pofta asa?" WTF??? Mi s-au facut ochii ca la melc si mi s-a ridicat tensiunea instantaneu - am zis "nu ca nici dvs nu mancati". Si auzi la ea : "Dar de ce, ca au amidon, sunt buni!" Am lasat-o balta dar m-a ingrozit nu alta!

Data viitoare sigur ii baga sarmaua pe gat cat nu sunt atenta! De pofta, bineinteles!!!



Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi


A mea azi ia dat cartofi prajiti, si mai si spunea :"te tin astia nemancat". Si cate si mai cate interventii, sa ii dau sare, zahar, orice hainuta ii cumpar lui Bubu ba e prea inchisa la culoare, ba e prea mica, ba e prea mare parca e baba din reclama de la napolact
p.s. m-am descarcat. Sper sa nu citeasca Dl.B


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

mingia este f misto , am studiat.o cand lucram la miniblu eu zic ca merita

roxx...o inscriu si pe soacramea pe lista de vacanta :))) le luam bilete de avion pt dus

mimo .. ii da cumva dintisorii ? fa.i mucilagiu de orez e f bun la diaree. Sanatate multa !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxx26


DEEA_SAV, cum i-a pus diagnosticul? Din ochi, asa? Ma dispera dr astia

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





Rahitism mi-a zis ca are fiidnca avea la coaste un gol asa, si cu anemia ca e un pic cam palid la fata. Pentru anemia nu mi-a dat nimic, doar pentru rahitism Calciu sirop.

AAAA si am uitat sa va zic ca ia intrat din cauza asta lui Dl.B in cap ca nu am eu grija de copil si din cauza asta are rahitism si anemie. Vai de nervii mei

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Ce aveti ma cu soacrele? lasati-le sa traiasca shi ele!!!!! Va dau 5% din a mea ca shi asa bolnava face cat 10 femei intregi la un loc!!!

Da , nici bine nu au venit sarbatorile, am primit deja cadouri, de la o prietena din Scotia mi-a trimis o cizmulitza mare facuta de ea de Mos sa pun cadourile in ea shi astept cadourile de la prietena mea Ayumi din Tokio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Citat:
citat din mesajul lui roxx26


DEEA_SAV, cum i-a pus diagnosticul? Din ochi, asa? Ma dispera dr astia

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina





Rahitism mi-a zis ca are fiidnca avea la coaste un gol asa, si cu anemia ca e un pic cam palid la fata. Pentru anemia nu mi-a dat nimic, doar pentru rahitism Calciu sirop.

AAAA si am uitat sa va zic ca ia intrat din cauza asta lui Dl.B in cap ca nu am eu grija de copil si din cauza asta are rahitism si anemie. Vai de nervii mei

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




dea..sa il vezi pe al meu ce palid si incercanat este ..rahitism nu are , in schimb anemie avem . In general copiii mici au o mica anemie , daca vrei ii poti sa Fe 5 pic pe zi asociat cu vit c se absoarbe mult mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

nb somn usor ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Si al meu are cateodata cearcane. I-am zis pediatrei, dar nu ne-a dat nimic. Nu-l suspecteaza de anemie.

Aditza, o sa incerc si cu mucilagiu de orez. I-am dat azi orez+morcov, dar nimic. Ieri a avut 6 scaune diareice, azi parca 5. Bine ca nu-s si noaptea. Dintisorii il chinuie, dar tot citisem ca diareea nu e legata de dinti (poate ca le scade imunitatea).



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Irinuk;tine seama si de femeile gravide cu bb 2..tot te lauzi cu prajitura aceea..nu de alta dar chiar si mie mi-ai facut pofta!

Deea_sav;si noi suntem anemici..amandoi copiii..primim picaturi Ferrum Haussmann..ne-a luat sange din varful degetului.

Fifi a mea si-a luat zborul din pat azi..direct in cap..are vanataie pe frunte si mi-a urlat 10 min flux continuu.Eu sunt de vina..stiu stiu ;

IVS;FATA MEA E INGHETATA BOCNA .MAINILE SI PICIOARELE INGHETATE
CAND O DUC IN CASA,DE AFARA.CU MANUSI..CU GHETUTE DE PIELE SI 2 PERECHI DE SOSETE.COPII VOSTRII SUNT TOT ASA DE FRIGUROSI?SAU STAU EU LA POLUL NORD??????????/



Mergi la inceput