Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Neata!
DOLORESS...are 2 ani fetita.Din pacate au fortat-o sa manance,s-a ajuns la stadiul ca bunica s-o tina iar mama sa-i indese mancare in gura.Ieri a mancat de la sotul meu cateva bucatele de carne,dar s-a trezit bunica-sa s-o laude si fata a refuzat apoi.Ii place sa manance omleta si dulce,darrr...tot asa,sa se serveasca singura.Cum spune cineva ceva in legatura cu mancarea,nu mai vrea.De la mama-sa cel putin nu vrea nimic,nici o firimitura de paine.

Magne,ia mai da niste delatii despre manicurista aia smechera.Lucreaza si la salon?Aici in zona?La a mea nu gasesc frate loc decat peste o luna-2.Si chiar asa in detaliu nu-mi pot programa timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi!

brr ce urat e afara...nu-mi place...stam inauntru la caldurica...dupa masa bagam niste cumparaturi...

bine ca mi-ati adus aminte...si io tre sa ajung la controlul de 6 saptamani si inca nu...poate saptamana viitoare ca e soata dimineata acasa....asta pana nu ma fugareste doctorul:))

ziki - felicitari ptr achizitie...ai scapat rapid...intru si io p-acolo sa vad ce gasesc...muaaaaahhhhh

nu mai stiu ce sa zic...asa ma duc in barlogul meu...pup

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Poze pe fbwww.facebook.com/media/set/?set=a.239437386096717.62150.100000913715131&type=3" target="_blank"> AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.

Felicitari tuturor pt diversele voastre reusite!!!!

Eu ma simt rau, cred ca am o enterocolita ceva, ca burta imi joaca feste. Am incercat sa iau furazolidon fara succes.

Nu am chef de nimic. Va pupacesc.

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata..dau si eu cafeasi o savurez si pe a voastra cu placere
nu merge sa mai votezzice ca am votat odata poza aia
pup si duminica placuta

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

tunde mami dar ce bine arati! ce picioare ai tu acolo
pup si pe Soniuta mumoasa rau si pe Mario barbatzel smecheros rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

neatza!
ziki,esti tare de tot,auzi ai fugit cat ai putut de repede

bebelusi,ii dau si bucatele mai mari,de ex.paine cu unt,insa problema e ca el nu are stare la masa,o grramada de jucarii tre sa aiba sa stea,sa aiba o ocupatie,altfel nu inghite nyik oricat de foame i-ar fi,si io ma grabesc sa ii dau repede macar sa pape ceva.
ai vostrii stau cumintei la masa? si apropo cat dureaza masa la voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

mai e cafea???
ca pana acum n am apucat sa beau
Robi a fost tare suparat, a plans jale mare, e plin de muci si tuseste, se ineaca si se enerveaza
a stat numai agatat de mine, ca nu vrea la tacsu
macar frasu a fost mai calm
au papat smantana cu iart si biscuit, ca fructe numai mere si dovleac am si n am avut cand si cum sa le pun la steamer

tunde....hihi hi hi
magnetism muahhhh
ce mi ar place sa vrea sa stea cu altcineva motanii, dar Robi nu sta cu nimeni pe care nu cunoaste - sapt trecuta cand a fost mama aici, abia sambata seara a vrut sa se apropie de ea, iar cand se obisnuise cat de cat, a plecat mamaie - asa ca slabe sanse sa ii pot lasa si sa plec undeva
il dau draq si de coafor si de tot, numai sa se faca ei bine si sa ne intalnim cat mai multe si cat mai multi copilasi ca sa se joace si sa mai iesim afara din casa
nu i am mai scos afara de duminica, si atunci am fost cu masina, ca am dus o pe mamaie la gara

am albit, am fire de par albe, pana acum n am vazut sa fi avut
imbatranesc, deh, mai un pic si fac 35 de ani..... sunt la jumatate

in rest totul e ca inainte de tzunami:))))

pupici fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luiza la mine daca le e foarte foame, manca repede, dar la un mom dat se plictisesc si tre sa schimb tv ul pe muzica si daca nici asa nu merge, pun gumy bear si scooter sau jucarii si merge

sunt dati cand terminam in 10 minute, dati in care ne lungim si 20 de minute
depinde si de felul de mancare

sunt destul de cumintei la masa, plus ca scaunelele care le avem nu le lasa loc de miscare, nu se pot ridica, nu se pot misca mai deloc in ele

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata la amiaza si de la noi.

Ieri (daca tot m-a ispitit Mada ca e targ de jucarii la Auchan) am fost la Timisoara. Am uat fantana aia de la Playskool care ziceam zilele trecute (si mi se pusese pata) si inca una bucata masinuta - antemergator care scoate niste zgomote tare haioase tot de la Playskool (imi plac tare jucariile de la ei!). Acum chiar ca nu mai stiu ce sa ii iau de Craciun!

Ziki, Florin Cocis a fost colegul meu de facultate. Tu de unde-l stii?

De dormit (ca tot ma tin sa zic si uit), Patrick doarme 2 reprize de cate 1-2 ore fiecare (asta doar daca stau langa el, ca si acum!). Asa ca, aviz amatoarelor (Angie ) dupa ce am citit cartea cu "the no cry sleep..." am invatat ca atunci cand copilul doarme jumatate de ora e ca si cum n-ar fi dormit deloc. Ca dupa jumatate de ora (la mine exact asa se intampla) trece din somnul ala profund in ala foarte usor si el se trezeste (la mine e deja in fund!). Daca nu esti pe faza in secunda aia sa il pui la somnic inapoi (prin orice metoda!!!), adio somn... zici ca asta a fost!
Si ca un copil ce nu doarme bine ziua (doarme prea putin), la fel e si noaptea - se trezeste des, e agitat, nu doarme...

Eu sunt de acord cu teoria asta si de cand am grija ca in momentul in care da semne ca s-ar trezi sa intervin, totul s-a schimbat! Doarme ziua bine, noaptea e noapte (bineinteles ca baga tzizi ca doar na e la nasul lui, fara numar ca eu nu stau sa-i contorizez!)

Shubu am retinut - trimitem si la tine socrela in calatorie cu celelalte! I-am luat biletul!!! Tu o anunti, da?

Cam atata "intelighent" avusesi de spus pentru moment!

P.S. Felicitari Andutu' pentru pasi!!!
Cand vi la Resita sa-l alergi pe Patrick?

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput