Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

fetele care mai luati hainute de pe net de la mamici,unde ma sfatuiti sa pun si eu la vanzare niste haine ca sa aiba vizibilitate?. nu vreau sa stau pe bazar sa bag hainuta cu hainuta,poate tot ceva gen picasa dar unde pun linkul cu picasa?
mersi

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


faci un cont pe facebook, incarci poze. noi te share-uim si asa se duce vorba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

lUIZA, LUI vLAD I A DAT PRIMUL DINTE PE LA UN AN, DAR ASTA NU M-A IMPIEDICAT SA II DAU MANCAREA MAI MARUNTITA, EI TOACA CU GINGIILE, NU TREBUIE NEAPARAT SA AIBA DINTI

felicitari fetelor pentru bebe2, hi hi....ce frumos

Felicitari pentru achizitie ziki

ziki eu nu as pune tv special pentru asta, iti spun si de ce, stiu bone care avand televizor faceau numai asta si de copil nu se ocupau mai deloc. O bona trebuie sa se joace cu el si sa il invete lucruri noi, nu numai sa fie in casa sa il supravegheze. Stiu cazuri in care copiii mai vorbareti au dat inapoi din cauza ca stateau cu o bona care nici nu ii baga in seama, doar ii schimba si le dadea sa manance



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

La noi ninge!!!

Si fiica-mea sare si sta singura cateva momente in picioare si asta des.

Danina ma bucur ca nu ne-ai uitat!
Luiza

Noapte buna!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

monika...ce frumos vreau si eu ninsoare

zumzu eu ma bag sa ii dau liber mirelei si sa am grija de motanei , iti poti face si cont picasa, dar ideea cu fb cred ca e mai buna

ziki..f tare , nu conteaza f mult experienta parerea mea , imp e sa stie sa aibe grija de un copil .

doamne in sf s.a culcat si piciul meu , la cata energie avea ma gandeam ca iar ma apuca ora 12 , dar a picat lat pe burta si sforaie ca un motan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Intru repede, ca fug la nani!

Am vazut doua maimutzici extraordinar frumoase si haioase!!! Mami maimutzik, vad ca stii pozitia de cocoseala !

Maimutzica, Zumzu, pentru raspunsurile date Mirelei! Sunteti extraordinare !

Ziki, cata buna dispozitie radiezi!!!

Lori, eu pasarica nu mi-o schimb, ca-mi place mult !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

buna seara !

am fost si eu prin zona toata ziulica , nici nu mai imi aduc aminte daca am scris de dimineata..ah da am scris ca am urat lml bebelusilor, in special lu' fii'miu.
ziki felicitari pt achizitie..suna bine. o sa fie bona interna ? hai ca ai avut bulan...ai gasit-o repede. tare faza cu nenea de la mega
roxx eu inca ma uit pe vplay si nu mi-a cerut nimeni nimic pana acum . shhhhhhh
zumzu eu chiar l-am intrebat pe stanciu cum sa fac sa il intarc daca ma intorc in ianuarie la munca. si mi-a zis ca trebuie sa nu ii mai dau din dec...adik cu aprox o luna inainte. pediatra lui mi-a zis ca se poate si cu o sapt. acum depinde de bebe, daca e unul ca al meu care adoarme numai cu titi si e disperat dupa ea...normal ca trebuie cat mai devreme. offff mi-e groaza. l-as mai fi alaptat ca si-asa ma mut cu socrii, dar ar urla dupa titi cat as fi plecata . ca el mananca de mai multe ori pe zi de la san, si noaptea la fel. reusisem la un moment dat cu no cry sleep solution, dar am renunta, ca avea refluxul, apoi operatia, nu am vrut sa il chinuiesc. si stai sa vezi, ca suntem in testare, sa vedem daca are intoleranta...si daca e asa, o sa trebuiasca sa ii cumpar lapte d'ala special care cica e fffff scump ! vedem ! cu hainutele...poti sa iti pui pe bazar o hainuta mai frumoasa care stii ca ar fi cautata...si la descriere pui linkul si scrii acolo "mai multe hainute aici" ! siiiiiii abia astept sa avem grija de cei mai scumpi motani ca sa isi faca de cap mirelush !
danina bine ai revenit...te asteptam mai des

ma bag la un grey's ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Ziki ma bucur mami ca ai gasit bona. si m-ai facut sa rad cu lacrimi la pataniile tale. tine-o tot asa ca ne inseninezi zilele

ma bag si eu sa am grija de motanei si mirelus sa plece sa se relaxeze. asa camirela, fa-ti programare unde vrei, da-ne de stire ziua si ora si poti pleca linistita

Zumzu ori picasa si pus link pe fb si forum (faci un anunt si pui linku acolo) ori direct pe fb

am stabilit data cand rupem turta 28.dec, o sa facem la restaurant ca am pus pe foaie si suntem cam 25pers iar acasa nu avem unde atatia. asa ca mergem frumos, ne simtit bine, venim acasa si bagam somn. fara balamuc, pune masa, strange masa, spala farfurii etc

gata trag pe dreapta k e tarziu si acu face ochi zgubi
noapte buna si fara incidente neplacute





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Da,da,da!!!Ma ofer si eu dadaca pentru Mirelush.Merita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna !
Mirelush;deci tu esti cea care imi sufla hainitele de sub nas...poi si Eu tot de la ea cumpar hainite dar intradevar in ultima perioada se cam gata repede

Irinuka;Eu mi-am propus sa alaptez macar pana la 6 luni..asa ca ma bucur pt fiecare luna in plus..dar de dorit mi-as dori sa mai alaptez iarna asta..deci daca merge pana in primavara voi fi mega extra bucuroasa!!!!!

Angie;bubu doarme de doua ori pe zi..daca nu doarme e jaleee..asta s-a intamplat o singura data..doarme de la 12-1 si de la 5-6..cam o ora in general dar si azi am dormit 2 ore jumate la bunica!

Ziki;Ma bucur ca ai gasit bona..sa nu-ti para rau niciodat pt alegerea facuta
Catalina;ce pasarica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Am vazut maimutzicile mumoase!
Am vazut una bucata bebe Nectarie cu freza dementiala..ce scump eeeeeeee!!!!!!
Zumzu;Si Eu am o gramada de hainute de vanzare..sunt curioasa daca reusesti cu FB -ul..
Mai Eu m-am dereglat complet..rusii mi-au venit pe 20 oct..acum iara sunt aiciEu aveam CM la zi mereu..fff punctual!

Mergi la inceput