Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(103)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!
IRINUKA, eu sper sa reusesc pana la 2 ani...bine, la noi depinde si cum va evolua alergia asta la lapte si in functie de asta vom mai vedea.

CARMEN, scump, mami, scump...mai e mai avantajos sa iei de pe net!!!
Ce vise ai si tu!!!

MIRELA, pffff...nu-mi place sa jignesc, da mama-mama ce-mi vine sa zic de barbatul asta al tau...nu e nici un sfert din cat ai fost, esti si vei fi tu vreodata!!!

MAYANEEEE, hai cu Smotocel!!!

LA MULTE LUNITE BEBELUSILOR NASCUTI PE 12!!!



_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mai fetelor, copiii vostri sar? De cateva zile Darius a trecut de la leganatul fundului sus-jos si indoit genunchi la sarituri. Adica tzopaie, isi desprinde picioarele de pe covor sau de pe saltea... E normal? Sa-l mai temperez?



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

seara buna, gagici

nu a fost intenti+a me+a de a va tine in suspans, dar Razvanel este bb 2, inca nu sigur, dar eu simt ca el este.

MAma greu cu munca, deja dupa 2 saptamanii imi vine sa-mi iau campii. Multa durere de cap, multa prostie si reguli naziste.

In fine

VA pup si mi-e dor de voi

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011) si 10+

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

schimbat semnatura

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011) si 13+

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:


Seara!

Mai, m-ati socat, sunteti minunate, incredibile, eu stiam asta, dar sunteti ...nu am cuvinte sa zic... cum v-ati preocupat voi de mine, de poze, de regulamente, de ...Doamneeee, zau ca mi s-a "aburit" privirea. Nu mai stiu ce sa mai zic...sunt ...zapacita si incurcata.


Sa revin sa raspunsuri:
De ea sav sanatate!! Cum oare si rahi si anemie? Pe baza de analize verdictul asta??

Irinuka mi-ai facut ziua!!!! Bravo mami, ma bucur ca nu treci - nici tu si nici Patrickut prin intarcare fortata! Si super poza de avatar.

Mai, eu va iubesc pozele de avatar, chiar si cele gen "pasare" a Catalinei sau pisica aia turmentata si cu perfuzie cu cafea in jugulara a Andutei si Mayane cu florile toateee...Ia bagati fiecare pozica, nu neap personale, ci asa ceva...ce va reprezinta...

ziki cum fu castingu??

Tunde si noi am venit azi inghetati bocna de afara!!!

Mimo sanatate!
Si eu am trait de 2 ori, pt cateva secunde teroarea asta a pierdeii copilului, sa zic. Nu era pierudt, era tot acolo, ca deh..in Bucuresti sunt niste locuri de jaoca cu niste tuburi de...dar ce-am simtit atunci nu doresc nici la criminalii in serie care s eurca la volan si omoara si cate o familie intreaga in accidente rutiere. Crunt!

Alinush simti tu...ce dragaut!! Asa sa dea DD!!

RIVS cateodata da, cateodata nu! De cele mai multe ori suntem liberi, chiar daca am vrea sa nu fim, poate, dar mai sunt si situatii cand nu suntem liberi in alegeri. Nu stiu cat de coerent a fost raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Buna fete dragi!
intru si eu pe scurt asa cat am timp.....ca nu prea am....as avea nevoie de ajutor si eu dar ma descurc cum pot.nu ma plang ca nu pot atata timp cat mirela rezista draga de ea pe baricade cu 2,eu ce sa mai spun si am doar unul..... Mirela o imbratisare mare, sti ca esti o femeie superrrrrr,dar sti asta deja nu-i asa?

deci in alta ordine de idei io nu stiu cum faceti de aveti timp de toaate,ajung sa cred ca la voi ziua e mai lunga decat a mea,deci voi trisati cumva nu se poate mai....
ia aruncati la mine un curs cu time managementul sa ma organizez si eu altfel sa am si io timp de forumit.

Felicitari fetelor care asteapyta bb2.multa sanatate si sarcina usoara va doresc!

Andutza,in leg cu prima casa,citisem undeva ceva dar nu eram sigura,insa stiu ca dupa rambursarea integrala a creditului poti vinde apartamentul,ar fii absurd sa nu poti chiar daca dai banutii inapoi tu sa nu poti vinde 5 ani.deci tre sa gasesti pe cineva care sa iti dea banii in avans sa iti poti achita creditul si apoi sa vinzi legal.uite aici info: conso.ro/credite-nevoi-personale/prima-casa-in-ce-conditii-pot-vinde-imobilul-achizitionat
pune www. in fata
succes!

despre noi: zboara timpul ce sa spun,imediat avem 11 lunite nu imi vine sa cred.ne plac si noua reclamele la tv.vreau sa spun ca asa ii pun scutecul curat, il tin in fata la tv in picioare,da,da,in picioare si sta nemiscat.altfel nu am nici o sansa.
nu avem nici un dinte inca,io de-abia astept sa ii iasa sa nu mai maruntesc atata mancarea ca m-am saturat.
mergem si noi tinuti de o manuta,de-a busilea....cam atat imi vine in minte acum.

va pup,va citesc, insa mai greu cu scrisu.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Irinuka, eu aveam in plan sa alaptez pana la un an, daca mai e lapte si dupa mai vedem, probabil ca o sa alaptez si in continuare ca mi-e foarte comod si e cea mai buna metoda de adormit si de linistit bebele.

Alex nu sare, si cand danseaza abia misca fundul, in schimb da din maini, e mai lenes, vrea sa-l iau eu in brate si sa dansez cu el. Daca dansez in fata lui si nu-l iau se supara si plange...

Mirela, Deea, ...m-am enervat eu pe ei cand am citit, imi inchipui ce revoltate sunteti voi....
Sotul meu ma supara cu jucatul de fotbal, tot joaca impreuna cu colegii lui si cand il aud ca pleaca ma enervez rau . Dar macar atunci cand se intoarce iese cu Alex la plimbare, se joaca imreuna sau face curat, deci mai spala o parte din pacate...




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Si Stefanutz sare,se tine de patut si sare,e un scump.jucariile preferate: telecomanda,cablurile,radioul ma rog butoanele de la el sa ii dea mai tare,mai incet tre sa fiu tot timpul cu ochii pe el,noi nu avem o camera goala unde sa il pot tine asa ca tre sa fiu umbra lui.la mine e SF faza sa il las singurel si 5 minute.

deci chiar nu stiu cum va organizati voi pe parcursul zilei,va rog spuneti-mi si mie.eu nu am ajuns la un coafor de nu mai stiu cand,sau sa ma duc la cumparaturi eu singurica macar o juma de ora sau sa stau la o cafea 10 min.e sf pt mine.dar noi sa fim sanatosi,vor venii vremuri mai bune....sper
stiti cum se spune doar primii 18 ani sunt mai grei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

O, deja mamici de BB2 Felicitari scumpelor curajoase nu gluma.

Noi cu febra de 3 zile si am bagat antibiotic de frica ca tot nu ne scadea , avem si cate doua serii de aerosoli,asa ca 7 zile avem treaba cu pastile si toate cele. Urlam, nopti grele la mami..... tati doarme de rupe cu cea mare care tuseste si ea de azi si cam asa trec zilele, ca doar asta mai imi lipsea, dar nu ma plang....poate fi si mai rau.

Ne ies si dintzisorii, asa patru deodata sus si doi jos, avem o gingie rosie si sunt ca gogosile .

Mai e un pic si primele buburuze vor face un anisor, asa ca asteptam taiatul motului si ruptul turtii, dupa bordee si obicee .

Va pup si sanatate la gagalici.



Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:


si Tudor sare de vreo luna asaazi a stat singurel in picioare cateva secunde fara sa se tina de nimik


Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Mai fetelor, copiii vostri sar? De cateva zile Darius a trecut de la leganatul fundului sus-jos si indoit genunchi la sarituri. Adica tzopaie, isi desprinde picioarele de pe covor sau de pe saltea... E normal? Sa-l mai temperez?



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


World all details Wallpapers on view


www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput