Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (17)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Fetelor voi ati derpus 2 dosare? unul pt alocatie si unul pt indemnizatie? intreb si eu pt ca eu am depus doar unul in care era un formular pe care se bifa alocatie din oficiu si se mai bifa ce fel de indemnizatie alegi, sper ca nu am depus gresit.

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Eu am depus 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariaruxi


Adra, Eva e nascuta de sf. Filip?


Maria (27 nov. 2007) si Matei (27 iunie)


Sau Filip e nascut de ziua Evei:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Ramona si eu sunt fan dulciuri, as manca intr-una, azi am fost la mama si a facut placinta cu branza, am mancat o gramada si am luat si pt acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Si eu mananc ingrozitor de mult, o sa ies din iarna tot cu 70+

Da, dupa ce am ales numele baiatului, am realizat ca exista un sfant Filip chiar pe 14 nov. Acum mergem pe burta, sa ramana ziua numai a fetei, iar ziua de nume sa fie sarbatorita de Constantin si Elena

Am facut tortul de mere, dar maine il executam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Adra, multumesc pentru site , mi se pare interesant acela cu activitati pentru copii. Am trimis si eu un mail cu "ghidul practic pentru cresterea copilului", poate veti gasi informatii utile.
Miha, multumesc pentru idei culinare, eu am cateva bloguri de unde ma inspir, cel mai cunoscut este
http://gospodini.blogspot.com/
Nu sunt numai retete vegetariene.
Jucaria mi se pare interesanta si sigur va fi utila intr o zi, poate Imi este prea mica acum. Fetita mea face saptamanal terapii cu o psihomotriciana si i am cerut parerea despre Matei; mi-a spus ca trebuie sa il misc mai des, sa il pun mult pe burtica direct pe podea cu un covoras exact ca acela de il ai tu, cu arca aceea.
O seara buna tuturor

Mami de Emma Alessia si Matei Alexandre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Anca am depus 2 dosare...prima data pt alocatie si dupa ce am terminat zilele de concediu si am incetat contractul de munca am depus si dosarul pt indemnizatie
Pt cel de indemnizatie trebuie sa fi primit un formular tip de completat si o adeverinta pe care o completeaza angajatorul cu veniturile pe ultimele 12 luni si apoi depus un dosar cu adeverinta, formularul si celelate copii dupa actele personale(ci, certificate de nastere , decizia de incetare)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Ah....Mihagharty indraznesc sa iti dau si eu un sfat...apreciez faptul ca ai reusit sa te menti vegetariana si admir stilul de viata echilibrat insa nu cred ca este indicat sa aplici stilul asta si pt Imi.
Toti nutritionisti si medicii pe care i-am auzit vb la tv, in reviste, carti etc nu recomanda stilul vegetarian bebelusilor....si eu vreau sa ii creez un stil de viata corect bubulinei, sa ii dau alimente sanatoase, sa ii creez obiceiuri sanatoase dar nu cred ca privarea de carne si lactate este benefica bebelusilor..este strict parerea mea si sfatul meu este sa cercetezi un pic chestia asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

DEci am facut tortul! Este superb! Dar am incurcat putin si am pus cam mult zahar la blat...in loc de 5 linguri am pus 150 g....a iesit o idee cam dulce, dar buuuuuuuuuuuuuun
Chiar ca am luat-o razna cu praji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Buna seara fetelor.

In tim ce o adormeam pe Miruna, va citeam, si am vazut ca v-ati pus pe facut tort de mere. Ieri tort de mere am facut si eu
Azi am incercat un desert simplu si ieftin si gustos, iar pt maine as incerca niste clatite pufoase...asta ca tot de vorbeste de dulciuri

Cam atat deocamdata.
Va pupam si va dorim o noapte buna. Ser sa fie una buna is pentru noi, ca ultimele au cam fost...pfu...(aseara a adormit la 9 juma, s-a trezit la 12 juma, iat de la 3 juma la 5 a avut chef de vorba...ea care noaptea manca dormind...)



Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

DEci am facut tortul! Este superb! Dar am incurcat putin si am pus cam mult zahar la blat...in loc de 5 linguri am pus 150 g....a iesit o idee cam dulce, dar buuuuuuuuuuuuuun
Chiar ca am luat-o razna cu praji



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Mai dar hotarata ai fost!

Loredana
mamica fericita de Alexia,8 ani si Luca,4 luni
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput