Strugurasi de sept-oct 2011 **04**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Piticul meu a dormit azi excesiv de mult, intre 1,5 -2 ore de fiecare data. Inainte dormea 30-40 min .
Sa fi fost vremea mohorata de vina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Abmariana.. ce scump e piciul tau..pai e normal sa doarma si 3 h, o fi fost scumpul mai somnoros si obosit...

Bunny
.. multumim.. si a mea facea la fel la colici, tragea ca zici ca se sfarsea lumea, plangea , se scremea dar titi nu o lasa

Hellena super poze nud.. a rosit Ela..

ANCA .. e super flavius.. si grasun.. dar tu ce ne mai zici?

Noapte buna

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Multumim Sei!

Jade, pare super perna de alaptat o s-o iau si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Sei,imi pare bine ca ti-a placut dedicatia, am facut-o special pt tine ca altfel eu il mai filmam ...la anu' (nu le am cu filmuletele, recunosc , poze da, dar filmulete mai putin). Sper ca acum te-ai mai linistit la vederea filmuletului, ai vazut ca Petru face EXACT ca Ela , deci, 2 copii perfecti
Nu tin nici o cura, pur si simplu nu intra mancarea in mine. Nu stiu de ce dar nu am pofta de mancare deloc si cu voma-n gat chiar nu pot sa mananc

Asa. Despre pampersi...hmm...nr 2 folosesc, elasticul ala "dantelat" il aranjez de fiecare data, oare e prea mic nr-ul? Pe pachet scrie pana la 6 kg (sper sa nu ma insel), sa fie oare de acolo udatura? Transpiratie imi pare enorm de mult daca e, adica ....spre imposibil.

In alta ordine de idei, si noi ne-am rusinat cand am auzit ca Ela a vizionat pozele ...alea

Natalia, am vazut pozele cu fetele tale, vreau sa te felicit pt asa niste copii minunati si pt o familie atat de frumoasa!

Pinkysor , ce sa zic, am sa verific de acum incolo mai des, trebuie sa dibui cumva daca e pisu sau e transpiratie. Eu ii sch pampersul la 2-3 ore, noaptea la 4 ore, cand se trezeste el pt papa, nu-l trezesc eu.
Draga mea, stiu ca Dani e cu 2 zile doar mai mic ca Petru ( LA MULTE LUNITE SI ANI!!!) si la nastere a avut cu 50 gr mai mult, sunt tare curioasa cat are acum, am vazut pozele cu el pe cont si vreau sa iti spun ca s-a dezvoltat extraordinar de frumos, deci nu mi-a venit sa cred cand am vazut pozele cat de mult a crescut de la gagalicea aia mic Neaparat sa mai pui poze

May, ii dai ceva pt colici fetei? Lasa ca trec si astia mami

Dbunny, waw, Noa are doar o lunita si baga 900 ml/zi? Uuuu, tare Cat a luat in greutate luna asta fata frumoasa? Eu si cu forta daca vreau sa-i bag pe gat lui Petru, la 700 ml parca are dop , nici o picatura nu mai intra peste

Fetele, mai stiti ceva de Andreea_T?




Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Buna seara, fetelor!

Va citesc si eu cand reusesc, in general de pe telefon, dar nu prea apuc sa si scriu.
E adevarat ca nici nu tin minte prea multe (cred ca oboseala isi spune cuvantul ), pana ajung la ultimul mesaj scris de voi am uitat deja cele de la inceput.

Noi nu prea avem cu ce sa ne 'laudam'. Dimitris e cumintel, colici nu are (apropo de asta, stiati ca bebelusii pot avea colici si pe fond nervos? daca e mama stresata si agitata sau daca atmosfera din familie e tensionata...). A inceput si el sa gangureasca, sa stea mult mai mult treaz ziua si doarme un pic mai mult noaptea - pare ca a renuntat la masa de la miezul noptii.
L-am cantarit si masurat azi dim si avea 5100 gr si 57cm, ceea ce e bine ptr 7 saptamani si 2zile.

Am vazut si eu pozele de pe grup. Asa cum bine zicea cineva (nu am retinut cine ) avem niste bebelusi tare dragalasi. Iar cand vad fetitele asa dor mi se face sa am si eu o fetita... Dar tinand cont ca sotul e setat pe facut baieti (cica vrea sa se asigure ca egaleaza sansele in casa, de asta a facut 2 baieti ), parca vad ca tot baiat iese si al3lea asa ca zic 'pas' Plus ca nu cred ca ne mai tin nervii ptr al3lea avem si noi o varsta, ni se cam duce rabdarea

Zubi, intrebai de menstruatie. Eu tot prin cezariana am nascut, dar pana acum nici un semn de CM. Nu ma ingrijorez insa ptr ca la prima nastere mi-a venit pe la sfarsitul lunii a3a si nu mai alaptam de vreo 3saptamani.

Cat despre masaj, dupa ce pun ulei intr-una din palme o frec un pic de cealalta sa se incalzeasca uleiul si abia apoi pun mainile pe Dimitris sa-l masez. Si el pare multumit Prima data si el a protestat, tot ptr ca erau reci mainile cu ulei.
In plus il tin acoperit partial - cand ii masez piciorusele ii acopar ca un scutec de finet burtica,manutele,pieptul, cand ii masej burtica si mainile ii acopar piciorusele. La fel si cand ii masez spatele.




mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

fetelor,am o intrebare. are cineva dintre voi bona/baby-sitter? (Nanna raspunsul tau il stiu), dar poate imi impartaseste si altcineva din experienta proprie, ca eu am o mica fobie in a lasa copii (mai ales pe cel mic) in grija cuiva strain (aici nu intra in discutie gradinita ca deja e altceva)

eu m-am gandit sa iau pe cineva, macar 2-3 zile pe saptamana cam 3 ore/zi, dar la cat de 'control freak' sunt, nu stiu daca o sa reziste careva. insa am nevoie de ajutor ca doar eu si sotul (uneori mai vine mama sa ma ajute, dar are si ea o varsta plus 2bunici in grija, asa ca nu o pot solicita prea mult)ne simtim coplesiti, mai ales ca Iannis e in plina perioada de crize specifice varstei secondata de crizele provocate de schimbarile recente din viata lui.

nu vreau sa ma plang, mai ales ca il am si pe sot care e foarte implicat in cresterea copiilor, dar zau ca uneori am senzatia ca o sa clachez. sunt atat de obosita, incat ieri cand am fost la mani+pedi (datorita mamei care a venit ptr cateva ore la noi) am atipit pe scaun]

ma retrag la spalat biberoane, ca am tot amanat pana acum si parca vad ca se trezeste Dimitris cu gura maaaaare, de sa ma inghita si pe mine, de foame

va si sper sa aveti o noapte linistita fara colici!



mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

ah, ca mi-am mai amintit ceva: bun venit, abmariana

Hayatsi tie si lui Razvan

Noapte buna tuturor!

mamica de Iannis 2 ani + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Fetelor sunt asa fericita mi-a ras azi cu zgomote, nici nu ma asteptam Atata l-am pupacit si am strigat de bucurie ca cred ca nu mai rade in graba


34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

fetelor heeelp am o cistita groaznica ce pot lua daca alaptez? Am vazut ca mai are cineva dar nu stiu daca alapteaza sau nu..reiau oricum acum capitolul..

34+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui didianana

Fetelor sunt asa fericita mi-a ras azi cu zgomote, nici nu ma asteptam Atata l-am pupacit si am strigat de bucurie ca cred ca nu mai rade in graba


34+ si mamica fericita de 3+ anisori



Yessssss.. avem copii frumosi si destepti si cuminti... nu mi-ai zis ce apgar a avut Luca? sunt curioasa cum sunt notati prematuri (ps: si eu pe la 34 s m-am nascut )

Cea mai fericita de Elena Alexandra (24.08.2011)

Mergi la inceput