Buburuze de 2009 in actiune **25**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Incerc sa scriu, dar nu stiu cat reusesc ca sunt pe fuga! Azi ma duc sa-mi vad finutul, apoi am de cumparat cadouri (3 la numar: ziua mamei, ziua nasului si ziua unui prieten), iar diseara mergem la petrecere la ziua prietenului asta al nostru... Imi fac de cap pt prima oara de cand il am pe Vladut il las sa doarma cu mama si merg la petrecere

Cris, ooo, si tu cu cheltuieli azi? Nasol cand platim facturile, si eu am platit ieri o parte. Noi nici acum nu am cumparat cauciucuri de iarna , suntem in urma cu o gramada de cheltuieli, dar mai bine nu ma mai gandesc! Ce dulce e Miru, ii place sa se joace cu copiii, nu? Offf, iarna ce faci, o duci pe la cluburi din astea de copii?
Lavi, eu zic ca o sa fie gelos Vladut, la el o sa fie bun bebe cand doarme si nu trebuie sa-i fac ceva, ca si acum, asa s-a enervat ca nu m-am putut ocupa de el ieri cand cautam prin hainite pe cele de bebe mic ca sa le spal... Doamne, cat de mici pot sa fie hainitele, si eu l-am avut pe Vladut un lungan Aaaa, si nimeni nu are voie sa puna mana pe burta mea, ii cearta pe toti, sa ia mana ca acolo e bebe si ca bebe doarme sau mananca sau ce-i trece lui prin cap... Ieri ma intreba de o jucarie de a lui daca e pt bebe, si i-am zis ca se va juca cu ea cand o sa stea in fundulet si ca o sa-i explice el cum sa se joace, el f incantat se gandeste cum sa-i arate si apoi neduerit ma intreaba: "Mami, bebe ale manuta?" Super, ma bucur tare ca-i merge bine lui Rares la cresa si ca se bucura ca il duci

Revin


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 34+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

hello!
am muncit azi ca o nebuna. am umplut sifonierul din noua camera . sa nu va inchipuiti ca il impart cu cineva, dar imi ajunge mie ca pana acum nu-mi ajungea ce aveam .
am facut si papica si piata, am spalat si acum ma relaxez.
maine sotul lucreaza, asa ca am vrut sa fac multe intr-o zi ca maine sa ma ocup exclusiv de puiutii mei .

cris, ce evaluare facushi?

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Ce faceti azi,ce planuri aveti?
Noi iesim la plimbare oleca ca sa ne inghete nasurile

ana 3 in aceeasi zi ?moamaaaa ce te-ai scos.La Multi Ani mamei sa fie sanatoasa si sa se bucure de nepotei.Cum a fost prima noapte la distractie?Vladut a cooperat cu bunica?Iarna mergem in mall-uri,la locurile de joaca pentru copii,mai vin copilasi pe la noi..trebuie sa facem ceva sa nu stam numai in casa si sa iesim din rutina.
ano pai tu nu facusi instructajul la baiat?Spune-i ca si surioara are 2 manute,2 picioruse etc.
mady te vazusi cu dulap nou si tot nu-ti ajunge?.ce evaluare sa fac?Am tot evitat sa pun stele dar m-a fugarit toata ziua,aproape peste tot pe unde intram.Asa ca am pus una..dar nu am putut sa dau maxim,nu am simtit ca e corect asa ci doar 4 din 5

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagici, ce faceti?
Eu nu am mai reusit si sa scriu,doar am citit , sunt nauca de cap.... ma doare jumatate de cap , cred ca ma ia iar raceala...
Nu retin nimic,nu sunt in stare sa zic doo vorbe coerent. Eu va pup pi taaatiii,si revin cand sunt apta sa va las autostrazi cum v-am obisnuit.


Fii ajutorul lui Mos Nicolae Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Va pup si eu!

Nu am mai fost la petrecere, nu mi-a venit sa-l las pe Vladut acasa, iar cu el nu ar fi fost conditii sa merg pr ca era intr-un local. asa ca am ramas cu el acasica.
In rest, am fost la finut, Doamne e asa mic, nici acum nu e cat era Vladut cand s-a nascut, dar e scump tare si vioi Apoi am hoinarit prin magazine sa cumpar cadouri si m-am umplut de nervi ca am vazut numai prostii si scumpe

Pup, ca nu am dispozitie de calculator, revin mai tarziu cu raspunsuri


de steluta norocoasa Luca-Vlad si 34+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna fetele! Ce faceti? Slaba activitate in weekendul asta!
Noi suntem bine, ieri am fost la petrecer la ziua verisoarei lui Rares a facut 2 anisori si a fost super fain pana sa plecam acasa cans au inceput crizele ca el mai vrea si sa se dea de pamanat..ba mi-a spart si buza cu capul, ce mai am plecat de acolo val vartej si cu crize, imi vine sa urluu...cand va trece odata perioada asta de crize?
Cris ce scumpa e Miru te poti intelege cu ea de minune...fata pune mana si fa poza la noua freza ca de nu merg pana la tine...Pliculetele se numesc Rybomunil, este o cutie de 4 pliculete si se da in functie de o anumita schema, dar scrie oricum pe prospect, dc vrei iti explic. Sper sa-si faca efectul si sa nu raceasca Rares. Cauta cablu si pune-ne pozici cu Miru ca mi dor de ea
Anna eu zic ca o sa-i placa de bebe, adica asa ar fi bine, abia astept sa ne povestesti cum se inteleg...iti dai seama ce se gandeste ladut acuma cum sta bebe in burtica, cum arata, e ceva nou pt el...asa-i ce mici sunt hainutele de bebe si eu ma tot minunam cand le-am dat la finutul meu sau la cumnata mea pt Andrei, tot ma minunam cum a fost asa mic Rares...ce dor imi e. Cum mai e Vladut cu raceala? La chef cum a fost? Distractie placuta si la multi ani cu sanatate tuturor sarbatoritilor
Acum am citit ca nu ai mai fost la chef....
Asa-i sunt scumpe toate, nici mie nu-mi vine sa ma duc nicaieri cand vad ce preturi
fetelor va pup pe toate, toate, merg sa-l trezesc pe Rares si sa mergem la fina sa-l vedem pe bebe mic. Va las si niste poze de ieri de la petrecere in care apare si puiutul Andrei si cateva facute luna aceasta. Va si va imbratisez cu drag!
https://picasaweb.google.com/114449139094405672030/OctombrieNoiembrie2011#5674482927378911378

http://lb2f.lilypie.com/WnZdp3.png" target="_blank"> Rareselul meu scump 23.mai.2009

http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=lavinia.p&searchtype=2" target="_blank"> Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

https://picasaweb.google.com/114449139094405672030/OctombrieNoiembrie2011#5674482927378911378 cred a acum o sa mearga linkul

http://lb2f.lilypie.com/WnZdp3.png" target="_blank"> Rareselul meu scump 23.mai.2009

http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=lavinia.p&searchtype=2" target="_blank"> Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neatza gagci!
Va las o calda! La noi e tare tare frig si afara si in casa. Ni s-a luat caldura de aseara nu stiu din ce cauza dar e bataie de joc. Ca norocul c a am o sobita electrica care am pus-o in camera unde dormim ca altfel sigur ne imbolnaveam cu totii la ce frig e in casa.
Va si va doresc o zi buna!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaa

haideti la calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

intru pe fuga ca am oleaca de teaba..
lali sper sa nu fie vreun pui de raceala..baga niste vitamine,legume si fructe si o sa te simti mai bine
ana si eu care credeam ca ai rupt rutina si ai iesit si tu seara fara Vladut..
Ce ai vrea sa cumperi ca si cadouri?te intereseaza ceva anume?Pentru cine vrei,poate iti dam noi idei
lavi nu stiu cand vor trece bazdacii..poate asta e de abea inceputul ?cred ca incep sa realizeze foarte multe,ori ne arata personalitatea lor..nu stiu,dar am eu asa un feeling ca de acum incolo asa o sa fie si de noi depinde cum ii invatam sa le canalizam enegia asta alor exploziva in directii constructive.Si Miruna mea are niste razvratiri uneori de imi vine sa dau cu ea de pamant..dar incerc sa ma calmez eu,doar ridic tonul la ea si e suficienrt uneori.Iar alteori o mai bag si la origini si o trimit dincolo in camera singura sa isi calmeze spiritul razboinic.
tu mami,o sa trebuiasca sa iti reinnoiesti stocul la incaltaminte sau sa iti cauti un cizmar ok in cel mai bun caz,ca o sa ai nevoie sa schimbi la flecuri.....
A crescut Raress-a facut bait mare si frumos foc,si un ajutor de nadejde in bucataria lu' mami,iar tu la fel de slaba ai ramas si mereu zambitoare.
Poate au o defectiune la partea asta cu caldura cei de la punctul termic..nu cred ca sa va intrerupa caldura asa de placere ca la ce frig e afara nici cainele nu te3 lasa inima sa-l scoti.


Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

uite si poze

https://picasaweb.google.com/104295494406496657483/29052011

Mirunel terorista



http://bazar.desprecopii.com/index.asp" target="_blank">BAZAR

Mergi la inceput