Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

FELICITARI PETRO!!!ESTI O MAMICA SUPER CURAJOASA!!!BINE AI VENIT ELISA!

Felicitati Maimutica!!sarcina usoara si la termen!

Sunt foarte fericita,mananca in sfarsit si Medeea!Eu abia acum ma bucur pe deplin de copilul meu,caci pana acum aceasta bucurie era umbrita de frica de a nu avea ceva.


Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Felicitari Medeea! Sa ai pofta mare-mare sa o faci pe mami fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lori, si eu am chestii proaste de la Bertoni, de aceea ma voi feri sa mai iau de la ei. Scoica si caruciorul sunt Bertoni. Si nu-s multumita deloc.

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Deci am analizat piata scaunelor auto
Din ce am vazut, ma tenteaza cel cumparat de Simo, pt ca se poate monta si cu spatele la directia de mers (ceea ce intentionez sa fac deocamdata) si are si bara aia de protectie in fata. Ca la cat e fii-mea de silfida, mai dureaza pana face 18 kg, deci nu ma grabesc la alea de maxim 36 ...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mada asta cu programul scurt e lege din cate stabilisem pe aici. zicea cineva ca lucreaza intr-o multi si i s-a dat. parca si ziki zicea ca o sa aiba program scurt.eu cred ca tb depusa o cerere scris pt faza cu stimulentul ca sa solicitati informatia,ca sa aveti ceva la mana in caz de proces

legat de scaune de masina tin minte ca am citit cu bratix romer sunt the best in domeniu dar au si niste preturi de ustura,eu asa mi-as dori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

off tunde, stiam eu ca mai tb sa astept cu pachetzelul ala
azi pun si eu banutii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Gabi du-te si intreaba si tu. Problema e ca suntem primele care vom beneficia de banii astia asa, la limita. Legea fiind confuza probabil ca nu stiu nici ei exact. Treaba e ca nu stiu nici cei de la HR-ul firmelor exact. Eu am tot intrebat in stanga, in dreapta si nimeni nu stia, de aceea m-am dus la ei sa intreb. Prietena mea care are bebe de aceeasi varsta cu ai nostri lucreaza la Raiffeisen. Au ditamai departamentul de HR cu persoana care se ocupa exact de chestia asta. Cand a sunat azi sa intrebe cand sa se intoarca (dupa ce ii spusesem eu ce aflasem) tipa o intreaba: dar de ce vrei sa vii mai devreme? Pentru 100 ron??? Nici nu stia ca s-a schimbat legea de un an si ca suma e 500 si nu 100. Eu nu as vrea sa risc pentru ca sunt importanti banii aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Da, ar fi o idee asta cu cererea in scris. Eu insa daca ma inteleg cu cei de la servici nu imi mai bat capul. Sigur nu o sa am timp de procese.

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

mada asta cu programul scurt e lege din cate stabilisem pe aici. zicea cineva ca lucreaza intr-o multi si i s-a dat. parca si ziki zicea ca o sa aiba program scurt.eu cred ca tb depusa o cerere scris pt faza cu stimulentul ca sa solicitati informatia,ca sa aveti ceva la mana in caz de proces

legat de scaune de masina tin minte ca am citit cu bratix romer sunt the best in domeniu dar au si niste preturi de ustura,eu asa mi-as dori

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Nici eu nu m-am inteles cu Bertoni. Am avut niste jucarii care s-au stricat repede. Parca sunt bulgaresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Eu tot studiez de cateva zile scaunele de masina. Cica Maxi Cosi, Britax (Romer), Recaro ar fi cele mai bune. Evident sunt si mai scumpe. Dar am vazut ca pe amazon.de sunt preturile mai mici si le trimit si in Ro. Acum doar sa gasesc ce vreau eu, adica sa se puna si invers ft de sensul de mers.

Medeea, pofta MAAARE!

Si eu am fost fff stresata la botez sa nu mi-l bage cu totul in apa. Chiar vroiam sa rog preotul, dar am renuntat. Si supriza placuta a fost ca nu l-a bagat cu capul in apa, ci doar la udat.
Dar am prietene carora li se pare normal sa bage copilul asa cu totul in cazan. Si eu zic ca e un soc pentru ei, mititeii.





Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput