Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

PLoua,e urat si frig.
Edi s-a distrat rau cand a vazut ca ploua,el e innebunit duppa apa,ar fi stat cu gura deschisa sa ii picure in gura.

eu sunt terminata,nu imi revin din tremurat,era sa dau peste un nemernic care s-a bagat sa traverseze printre masinile aflate in coloana fara sa se uite si in sensul opus.
pur si simplu se uita in fata si s-a bagat in fata mea..aveam vreo 5 m fata de el,vreo 50 la ora..pe jos plouase..copii mi-au sarit din scaune,ala din spate m-a lovit in placute ca nu a reusit sa franeze de tot.
nici nu stiu cum am franat,cum s-a oprit masina,am avut impresia ca l-am atins la un mom dat..dar trecuse deja si se uita socat.
uite cum faci puscarie din cauza unui nenorocit din asta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Vai, Simo, te-a trecut un pacat! bine ca s-a terminat asa. Am patit si noi zilele trecute cu unul care-a traversat in fuga prin fata noastra. Am sarit din scaun cu tot cu fata. Daca n-o lua la fuga ala cred ca-l batea barbate-miu de nervos ce era. Multi nebuni pe strada si in trafic!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Simo ufff, ce experienta oribila!

Eu am fost pe afara sa rezolv una-alta si mai bine stateam acasa, ca am numai vesti proaste:
1. Mamici care ati optat pentru 1 an si va doriti stimulentul de reinsertie, am fost acolo unde am depus dosarul de CIC sa iau cererea care tb completata si am intrebat cand trebuie sa ma intorc cel mai tarziu ca sa beneficiez de bani? Pana face copilul 11 luni!!! Mi-a zis chiar concret: daca copilul face un an pe 20 ianuarie, pana pe 20 decembrie trebuie sa va intoarceti la servici.

2. Am fost la posta, nu a sosit coletul, dar merg eu si maine. Speram sa rezolv azi ca e soacra la mine si am fost singura, maine il car si pe Razvan cu mine si asa nu-mi place la posta ca e aglomerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am pus si eu poze de la bebelusela pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

MADA, dar nu la locul de munca depui cererea de revenire la servici si totodata si cererea pentru stimulent????? Eu stiu ca am citit legea si aparea clar 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

da mada ai dreptate am verificat acum legea. e vorba de "pana la implinirea varstei de 1 an".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Modificat listuta..in bine
CR ZI /NOAPTE IRIS 5LEI(ten uscat f uscat)
CR ZI/NOAPTE RODIE 5 LEI
CR ZI /NOAPTE WROSE 5 LEI(ten normal si uscat/normal-mixt)
ULEI DEMACHIANT MIGDALE 9 LEI
ULEI RODIE 100ML 9 LEI
ULEI DE MASAJ GALBENELE 100 ml 9 LEI(era 20!baba a gresit..noi am castigat)
CREMA CONTUR DE OCHI RODIE/W ROSE 5 LEI
CREMA MICA MIGDALE 2 LEI
MASCA WROSE MICA 2 LEI
LOTIUNE BAIE LEVANTICA 3 LEI
GEL DUS LEVANTICA 2 LEI
CREMA BEBE GALBENELE 1 LEU
CREMA SENSITIVE SEBAMED!ADITZULEEE! 2 LEI (mica)
CREMA ANTIRID RODIE 2 LEI
DEMACHIANT MIC 2 LEI


Dedicut,Maimutica;mai pun ceva sau pot trim coletul?
Lori;daca ai epuizat toate solutiile..nu ma baga in seamaIti urez multa rabdare!
Irinuka;
crema de fata bebe(portocalie)
crema bebe(alba}
ulei de galbenele
Simo;saraca de tine..dap..sunt multi prosti care te pot baga un-doi la puscarie






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

tunde tks ...vreau si eu asa: crema sebamed senzitive 2 buc , GEL DUS LEVANTICA - 1 buc , CREMA BEBE GALBENELE -2 buc , ULEI DE MASAJ GALBENELE 100 ml -1 buc

cum procedam ?

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

http://www.antidry.ro/zi.php ps tunde asta e crema ??

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mada..asta ziceam si eu de prima data cand am explicat cum e cu intoarcerea la serv inainte de un an.

cererea pentru incetarea platii indemnizatiei se depune Asistenta Sociala,sau dupa caz,Primarie,acolo unde nu este separat,mai ales in orasele mici.acolo anunti cu ce data vrei sa incepi serviciul,iar dupa ce ai inceput , te duci cu adeverinta de la anagajtor si alte documente pentru depunerea dosarului de stimulent financiar.




Mergi la inceput