Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Multam de voturi fetele. pt fiecae in parte

Vream si noi un vot www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=16" target="_blank">aici pt pozele ly1.jpg si ly2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

V-am votat si eu.
pe Loutzy si Lori,mai caut si restul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Boon, deci lista de bebeluseala:
Gabi
Ralu
Carmen (ea nu s-a inscris dar e la pachet cu Ralu )
Laura
Dana (Piscotel)
Roxx
Zumzu

Daca mai sunt doritoare, mai facem o lista de back-up in caz ca renunta cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luciact

maimu, ma gandeam la tine mai devreme, tu mai alaptezi acum?
pana cand poti?
si daca nu, cum o dezveti pe maimu cea mik?

mami fericita de printesa Eva Maria 08.01.2011






da, alaptez, nu pare deranjata de furtuna mea hormonala.. nush ce-o fi mai incolo; o sa intreb si dr, nush dc e contraindicat..

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Maimutica e "nitel" contraindicat s aalptezi in sarcina, in sensul ca prin lapte dai ff multi nutrienti, vitamine puiului, cel din burtica are si el nevoie de ei - si si-i ia el, fii fara grija, iar tu poti ramane de caruta. Dr. din Romania sigur recomanda sa intarci daca esti gravida. Dar...am auzit si am vazut documentare la tv in care unele mamici o facusera si pe asta cu alaptat peste sarcina si erau bine mersi si ele si copiii. Intre timp, nu uita de acidul folic (banuiesc ca stii, dar zic si eu, ca ca f imp in primul trimestru).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Hai ca m-am desumflat ca un balon. A dormit bubu 3 ore, m-am crucit. Cand s-a trezit si am pus mana pe el mi-am dat seama ca arde. Temp 39....Ce drac o fi si asta nu stiu, sper sa nu-i fi adus vreun virus de pe undeva. Alte simptome n-are.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

Ms Lori! Da, iau acid folic si ulei de peste (omega 3) la felca la prima sarcina, ca nu tolerez fierul si toate suplimentele de sarcina il contin. E fain ca e un blister (acidul folic) care e pe zile (ca la anticonceptionale); fain, ca pt gravide blonde uituce, ca mine!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Monika-ssssttt!nu trebuie sa stie nimeni,e secretul nostru.In mesajul tau ai descris ce simt si eu uneori.


Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Anka poate face Bubu o boala a copilariei cu bubite, ca au tot facut copilasii aici. Debuteaza cu 3 zile febra, fara alte simtome apoi apar bubitele si tin vreo 2 zile. Asta ar fi cel mai usor. Poate insa sa debuteze si vreo raceala. Doamne ajuta sa fie ce e mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am intrat la limita. O zi nu verific si eu din 5 in 5 minute si era sa ratez bebeluseala. azi am zacut, ma doare spatele sau criza de rinichi ,cine stie

Mirela, canon 50D cu obiectiv 24-105/4L

Mergi la inceput