Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (75)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

hello
am venit sa vad daca sunteti in regula ,nu care cumva sa va fi tras gaura neagra

pup puiutii nazdravani si pe cei muciosi
am citit pe diagonala asa ca nu va zic mai nimic personal...
insa ce vreau sa va zic ..puneti pe calorifer in camera vas /casoleta cu apa in care puneti o lingura de sare grunjoasa....noi decandam facut asta nu ne mai trezim infundate
sper sa va pot citi mai bine in seara asta...
vreau sa fac niste sarmalute-n foi de vitza si cat fierb sa-mi pierd timpul pe net...sper doar sa nu fie un vis spulberat de mofturicea mea..ca deazi noapte de la 4 ma bazaie continuu..nu-i intru in gratie cu nim ic....o fi tot legat de dinti, ca nu avem niciunul

pupici

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


sigur e dela dinti

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

ia ghiciti cu ce stau eu in cap? cu o idee de la bb_yasmi mi-am facut o masca din ulei de ricin, ulei de masline si vitamina A. si stau asa 2 ore macar. si maine ma vopsesc, mi-am luat crema coloranta de la Loreal, sa vedem cum iese.
fetelor, voi faceti testul ala dupa ureche? eu rar il fac

madutza bravo pentru rasfat
eu va admir ca mergeti la saloane, eu am oroare de ele. desi mi-ar placea poate sa merg insa nu suport si mi se face pielea de gaina cand folosesc alt piaptan, alte instrumente de mani, pedi, pensete....nu le suport, mereu ma gandesc ca nu le sterilizeaza, ca nu le spala...am si eu niste fixuuuuri

de ce nu este bine cu fularel la gurita? eu am mai vazut.

mandreeac oaaa...4 tuburi folosesti tu? ce multe. si eu am parul lung dar eu nu il am facut tot, mai suvite asa, pe dedesubt nici nu-i facut...

ailed si mandreeac cum a scugfundat fetita aceea? fara s-o tina de nas? ia zice-ti-mi si mie...

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ce faceti fetele?

ia ghiciti cu ce stau eu in cap? cu o idee de la bb_yasmi mi-am facut o masca din ulei de ricin, ulei de masline si vitamina A. si stau asa 2 ore macar. si maine ma vopsesc, mi-am luat crema coloranta de la Loreal, sa vedem cum iese.
fetelor, voi faceti testul ala dupa ureche? eu rar il fac

madutza bravo pentru rasfat
eu va admir ca mergeti la saloane, eu am oroare de ele. desi mi-ar placea poate sa merg insa nu suport si mi se face pielea de gaina cand folosesc alt piaptan, alte instrumente de mani, pedi, pensete....nu le suport, mereu ma gandesc ca nu le sterilizeaza, ca nu le spala...am si eu niste fixuuuuri

de ce nu este bine cu fularel la gurita? eu am mai vazut.

mandreeac oaaa...4 tuburi folosesti tu? ce multe. si eu am parul lung dar eu nu il am facut tot, mai suvite asa, pe dedesubt nici nu-i facut...

ailed si mandreeac cum a scugfundat fetita aceea? fara s-o tina de nas? ia zice-ti-mi si mie...

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




da, roxy fra s-o tina de nas si cica parintii i-ar fi cerut inainte de slujba sa nu le bage copilu in apa cu caputul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am si eu o intrebare pt mamicile ce au copii la gradi..ce reprezinta bulina rosie ? al meu s-a ales cu una dar nu spune de ce o fi de bine sau de rau ?

azi mi-a cantat mos craciun cu plete dalbe..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac serios, are 2 dintoci? si tu nu i-ai vazut ? ce comica esti. or fi iesit azi-noapte

noi nu avem nici un semn de dinti si imediat facem 9 luni....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki dar cum asa mica era? de 6 saptamani, ca asa ziceau fetele. au botezat-o asa mica? ca daca era mai mare era alta treaba, nu?
de aceea cred ca unii preoti nu mai baga copii in apa cu totul, de frica, s-au mai intamplat atatea....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia, Strumphy multumim. DA zilnic il controlez, ii bag un deget in gurita si ii verific gingiile si culmea nu era nimic, el nu a schitat niciun gest, a papat tot, nu tu temperatura, nu tu marait, ba din contra e fericit si canta.

Delia sa stii mami ca e saptamana realizarilor lui.

Roxy eu il fac pe tot cand schimb nuanta, dar pana acum fiind aceeasi culoare, imi faceam doar radacina.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ce-am ras.... chiar ca a fost culmea menajera. sa frece menta atata in baie. vezi ca in cateva saptamani schimbi si faianta ca asta ti-o toceste de atata frecat

miki si fetita cu botezul...s-a innecat pe loc sau cum? offf...

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac este super ca i-au iesit asa fara tam-tam

strumphitza nu a nins inca dar este un frig, foarte frig si mai bate si vantul. este aproape ger, noaptea oricum sunt cu minus.

merg sa ma spal pe cap. sper sa se ia uleiul asta bine

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

miki dar cum asa mica era? de 6 saptamani, ca asa ziceau fetele. au botezat-o asa mica? ca daca era mai mare era alta treaba, nu?
de aceea cred ca unii preoti nu mai baga copii in apa cu totul, de frica, s-au mai intamplat atatea....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




nu prea stiu exact, ce=am prins si eu asa din zbor..dar spuneau ca exista cursuri care se tin in scoala preotilor pt cum trebuie tinut bebelul de nas cand il scufunda..nu stiu ce sa zic, Doamne Fereste!

Mergi la inceput