Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (75)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss da si eu stiu ca se poate trai foarte bine fara un rinichi. dar va trebui sa aiba grija ce mananca, ce bea? sau ceva regim?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

multumim frumos de urari

Lavi ,buna idee cu uleiul de masline pt.par,am auzit ca-l regenereaza f,bine.eu momentan fac tratament cu revalid,mie mi-a cazut f.mult par in ultima perioada si parca sa mai stagnat,ce am auzit ca ar fi iarasi bun ar fi 2 galbanuse batute spuma si se aduga 1 fiola de vitaminaA si 1 fiola vitaminaE iar apoi se aplica pe par ca si o masca,dupa 2-3 ore se spala.Cat despre culoare pe tine te prinde f.bine blondul,oricum aceasta nuanta care o ai acum dupa 2-3 spalari se va mai deschide destul de tare mai ales ca tu ai si aplicat-o pe blond.Mie sincer ami place si asa
Maduta astpetam poze si cu tine cu noul lokk
Persi ,de la ce face Raducu febra? a racit? sa-i treaca repejor
Alexina sa-i treaca papusei cat mai repede mucisorii
Luna trecuta m-am luptat mult cu mucii la ale mele,numai spun ca acum 2s pe cea mare a trebuit sa o internez in spital mi-a facut pneumonie dupa un tratament dat aiurea ,nu de mine.... in fine bine ca a trecut
Viss si eu care credeam ca Sergiu doarme asa tot timpul ,trece si asta... si oboseala si treziri. A mele nu sint gemene dar Andrada tot o trezeste noaptea pe Time iar Time ai da raceala la Andrada ,asa e cu 2 copilasi mai mici
Ioanna o pupam si noi pe gogo a ta sa-i treaca maraiala . O supara ceva sau e doar mofturoasa ca si a mea?
Strumph sa sti ca, chiar asa e pun poze doar atunci cand intreaba omul,cred ca de lene...daca s-ar pune singure ce bine ar fi .Maine sa te prezinti si la mine cu o portie cu cereale cu iaurt ca mi-ai facut pofta
Miki ,sanatate Andrei ,sa-i treaca mucisorii !
na ca m-am intins si eu.Astept sa mi se trezeazca buburuza mica si ies la aer,am atatea de rezolvat astazi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy-
-m-am gandit-azi in loc sa ma duc spre parc, ma duc la piata.circul eu mai greu printre tarabe, dar de la margine tot mai achizitionez ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Revin si eu la una mica...

Am strans prin casa putin,desi era zi de smotru,n-am nici un chef.
Am facut papa pt pranzul lui Radu,am bagat o cafea cu lapte impreuna cu mami meu,iar acum am revenit la "barfa"
Roxi,Strumph,Milie, cred ca de la dinti face iar febra...in rest nu vad de la ce ar face...nu tuseste nu are muci nu-l dor urechiusele si in plus e destul de vesel.

Strumph,picaturile mi le-a recomandat pediatrul,se numesc Sonno Bimbi.
Nu am de gand sa-i dau decat cateva zile,ma gandesc ca poate,poate se dezobisnuieste de trezitul ala pacatos.

Am vazut si eu poze cu pitici si piticute frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andra a papat niste burek cu mere cu mine... aluatul e doat ulei, apa si faina si merele nu au zahar inauntru...
millie super dragutze fetele,
viss spor la cumparaturi mami! pe mine mereu ma enerveazaastia cu nicoleta luciu a lor... pai cu cate ajutoare si bone are... nici lipsa de bani nu duce... cand o arata imi zic ... viss ar tb data de exemplu cum se descurca ea cu piticii ei singura si cu buget de stat ca sa zic asa

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, face treaba fata? esti multuminta?
Roxy cand faci pizza? Sa venim si noi

Eu azi iar gatesc"carcalaci" vb soacra-mii, salata de caracatitza(are pretul la carnea de porc) ca e vineri si cica e de post...
Andra iar si-a pierdut somnul... si nu-l gaseste ziua... tb sa ma apuc de curatenia de craciun.. poate-l gasesc

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Strumph, face treaba fata? esti multuminta?
mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


face face, dar parca vine de dupa deal are o vitezaaaaaa a melcului turbat... deja am aspirat eu in locul ei camera piscoatei, holul la etajul 1 si scarile dintre parter si etajul1 ca ea lustruieste la baie de zici ca vrea sa dea de negru deci are 2 ore de cand a facut numa baia pe care acusi o termina si a dat cu aspiratorul in camera mea bai frate, asa le mai place la unele munca.....

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

vrea sa faca bine, de aia sta atata...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-off, vad ca nu ati inteles.-exceptie roxy.
de operatie nu scapa!!!!!!!!!!
- miki- soory- dar cu rugaciuni clar nu-mi vine rinichiul inapoi. ma rog sa fie bine-bine care se paote in conditiile date, dar rinichiul lui e distrus din nastere. functiona la 3 luni la 30% din capacitatea normala, acum poate la 10%.prin operatie cred ca se paote pastra la acest nivel, sau imbunatati putin, dar sa fie copilul sanatos tun- niciodata
-dc insa va deveni nefunctional, trebuie scos de tot.se zice ca poti trai mult si bine cu un rinichi,dar de obicei oamenii isi scot rinchiul la 20-30 ani, si au trait pana la 60,alte exemple n- am, nu stiu exemple reale cu oameni fara un rinichi de la 1 an,asa ca nu-mi pot face o parere..

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



viss, imi pare rau ca ai luat-o asa..desi a fost scurt raspunsul meu, nu a vrut sa sune a roaga-te si o sa fie bine, ci vroiam sa spun ca uneori rugaciunile fac si imposibilul..si nu, nu sa-ti aduca rinichiul inapoi, ci sa ai un baietel sanatos si sa poata trai linistit cu aceasta afectiune..si "sanatos tun" in mintea mea a fost in sensul ca viata nu-i va fi afectata de acest lucru, si nu a ironie..nu sunt in masura, dar eu cred ca medicina avanseaza, poate un transplant se poate face si acum..sau poate peste 20 ani medicina avanseaza si vor fi alte solutii..nu stiu asta acum si nici nu pot sa-ti dau eu vreo garantie, nu sunt in masura..insa stiu ca sunt mii de cazuri grave, f grave rezolvate prin lupta, rugaciune, credinta, si de ce nu medicina..de ce sa nu fii unul din ele ?
sa stii ca eu chiar va am in gand si in rugaciune si nu a vrut sa sune a o vorba spusa la repezeala si indiferenta..lasa ca va fi bine..
te pup

edit: si pt ca am vazut mesajul tau ulterior in care aminteai de bani, mi-am adus aminte de o tipa, o mamica care pt mine este un exemplu de bunatate si m,arinimie..are fetita cu spina bifida, e o mamica informata, stia din burtica dar a decis sa o pastreze pt ca i-a fost data de Dumnezeu si a fost voia Lui..de cand o are, si sunt vreo 5-6 ani cred..sta numai prin spitale, a umblat cu ea prin toata lumea pt operatii si tratamente, a facut imposibilul..sunt o familie fara posibilitati, ea si-a lasat si amaratul de servici care-l avea la stat si totusi a reusit sa stranga fonduri ( stiu cpt ca am donat si eu cei 2% care se strang la sfarsit de an din impozite) si nici o clipa nu s-a lasat..si cel mai important dintre toate este ca nici o clipa nu si-a pierdut credinta, este de-o bunatate si asa un suflet cald si deschis si asa crede in soarta ei si a fetitei si in minunile lui Dumnezeu..uneori cand mi-e greu ma gandesc la ea si mi trec toate cele...si cati n-or fi ca ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele...

Viss..mama mea are un singur rinichi,scos la 50 de ani cei drept ,si este ok!Tu functionalitatea rinichiului o stii de la scintigrafie??Eu stiu de la eco ca parenchiumul este sanatos,dar scintigrafie nu am facut...

David doarme...dar acus se scoala..



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput