Scolari de Iulie - August 2004 * 85

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

ce aiurea e, mai bine intreba dc vrei sa l muti
mie mi se pare extraordinar Luca, cine stie cate sicane sunt pe care el, cu mintea si sufletul de copil, nu le intelege
cred ca e asa de clar ca trebuie sa l muti.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Eu cind aud de povestiri din acestea, ma ia cu groaza si imi vin niste ginduri extremiste in cap !
Acum daca o sa stam sa facem scenarii de film, daca il muti la cealalta scoala, o sa fie mai bine ??? Ca in Romanica orice e posibil, daia imi place mie tara asta, numa oameni binevoitori si draguti la tot pasul, gata sa te injunghie pe la spate !!! Si pentru ce, la urma urmei e vorba de scoala si copii, mama ce doo vorbe frumoase de drag i-as spune io profei aleia, mai ales daca o si aud ca se adreseaza copilului cu "te lipesc de pamint" !!!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim draga, dar nu ai vrea tu sa-ti scrii pe o hirtie argumentele pro si contra mutarii lui Luca la o alta scoala?? Poate asa te convingi!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

E asa de relativa chestia asta cu scoala/invatator bine cotat....si ar fi atatea de comentat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

nici noi nu suntem la doamna faimoasa a scolii, e clasa paralela.
acolo sunt 30 in clasa ca deh, e cea mai buna clasa

Kim, cred ca e foarte, foarte greu, n as vrea sa fiu in locul tau :(

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ina are dreptate !
Si la noi la scoala este una din invatatoare care isi are numele pe unul din manuale, parca cel de matematica, o cheama Birsan si numaistiucum, eu nu am dorit sa imi dau copilul la clasa ei din start, probabil de aceea Andrei nu are colegi pe nici unul din cei cu care a fost la gradi !!! Si ma bucur ca am ales-o oe invatatoarea lui - imi place tare mult si mi se pare cea mai potrivita pentru copii, imi povestea Florin zilele trecute cind l-a dus pe gizmo pina in clasa sa o intrebe ceva, copiii faceau galagie si vorbeau intre ei, era aproape de ora inceperii cursului si doamna li s-a adresat cu "daca vorbesc cu tatal lui Andrei, asta nu inseamna ca trebuie sa faceti galagie si sa nu va asezati la locurile voastre" ! Si ca si cind ar fi apasat pe un buton s-a facut liniste si se auzea musca ...

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Kim dupa faza asta,eu daca as fi in locul tau l-as muta acum....pentru ca ea in loc sa-si schimbe comportamentul in bine cand a aflat ca-l vrei sa-l muti,parca face si mai rau...nici noi nu suntem la o scoala aflata in primele 5 in iasi si nici la cea mai cotata invatatoare din scoala....este incalificabil comportamentul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Deci sa-ti spun cat de rau poate sa faca o astfel de femeie. Eu vazut cu ochii mei la sora mea ea mica, care a avut o scorpie ca invatatoare si mama nu a mutat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Si totusi L ce reactie a avut cand doamna i-a zis asa?????Maria mea era tare afectata cand educatoarea vorbea urat cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si pentru ca promisesem neshte fotografii cu scrierile lui Andrei, iata-le aici :
https://picasaweb.google.com/alicesiandrei/Noiembrie2011#5673428303162283874.

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=DybPQjeBQF0" target="_blank">By an ion

Mergi la inceput