FIV in Ungaria 142

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

senkiu.
nu am emotii...abia astept sa o fac odata ca daca nu m-am cacait pentru histeroscopia asta de zici ca am construit un avion cu reactie.
daca as putea convinge si barbatul sa ne intoarcem acasa maine...ar fi de vis!!!

3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


eee, da, emotii...ai trecut tu prin altele mai grele decat o joaca de-a histeroscopia...
auzi, cu venitul asta acasa...tu ai umblat creanga 4 zile singurica si el sa nu se relaxeze nici pe jumate, nu?! pai e corect asa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Samira, bafta la histero... sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta nu te grabi sa vi acasa. Ca ploua si-i frig tare.


P.S. Zici c-a fost ziua ta, nu a lui

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

buna fetele

ieri am avut punctia din care a rezultat 9 ovule, si acuma am sunat si mi s-a spus ca am 6 embrioni dar din pacate nu voi face et luna asta. Sa va zic ce tratament am primit ptr endometru, si daca va fi cel putin de 7 imi va face crio et, din ziua 1 de cm pana in a7-a injectie cu gonapeptyl, din ziua 3pana in 20 3x2 de estrimax (estrofem)si apoi doar 3x1, din ziua 14 utrogestan 3x2, din ziua 3 aspirina 1/zi si din ziua 3 prednisolon 1+1/2. Mia-au dat un tabel cu schema si mi-au zis ca numa in ziua 12 sa merg la ecograf si atunci imi spun cum e endometru si daca facem et.

samira multa bafta azi, eu am facut 3 histeroscopi dar mi s-au parut floare la ureche pe langa punctia asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira bafta azi la histero !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai ca n-am murit nici de data asta

ce faceti???
am facut histeroscopia.
nu se face in camera in care se fac punctiile ci intr-o sala alaturata unde este un histeroscop urias.
a durat fix 20 de minute de cand am intrat in sala si pana am deschis ochii in camera de recuperare si m-am uitat la ceas.
nici strop de sangerare,nicio durere de burta sau discomfort.
nu a gasit nimic dr pe acolo-asa cum se astepta si cum ma asteptam....nu polipi,nu sinechii,nu endometrioza,cavitate uterina cu contur regulat,endo cu structura normala pentru faza foliculara,ostiile tubare corect pozitionate.
nu mai fac eco de chisturi pentru ca a vazut el tot ce avea de vazut acum.
aveam 2 foliculi dominanti-unu pe stanga si unu pe dreapta.

insaaaaa.....mi-a schimbat schema...mi-a scos Cetrotidele si mi-a bagat Suprefact din ziua 20 si continui cu el si peste Merional si odata cu Merionalul incep si Clexanele.
nu ma lasa sa fac monitoirzarea de ziua 6 acasa...mi-a spus ca mi-a schimbat schema si vrea sa ma vada el cu ochii lui in ziua 6.
l-am intrebat de ce mi-a bagat Suprefactul si mi-a spus ca vrea sa incerce protocolul lung de data asta insa pentru ca nu pot lua AC din cauza trombofiliei,ma inhiba cu Suprefact si continua cu doza mai mica peste Merional ca sa controleze peak-ul de LH si implicit ovulatia.

ma bag la nani ca sunt cam somnoroasa.
ne auzim mai pe seara


asadar...care mai aveti Suprefact ramas...il vreau eu


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

samira ma bucur ca a fost bine la histeroscopie.
m-ai dat pe spate cu protocol lung. cine-i mai intelege pe doctori cum aleg schemele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ma bag si eu in vorba la voi, sper sa nu va suparati. tot citesc si vad ca PK nu da AC in caz de trombofilie. hmmm .... eu am schema cu protocol lung si incep cu AC. cum sunt cam novice in ale fiv-ului, eu nu am intels inca exact care e rostul la aceste AC. ma poate lamuri si pe mine cineva, pls ?

samira pai tu esti aproape fata mare cu asa histero

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Samira
Ma bucur ca esti ok si ca e rezultatul bun
Superfact mi-a dat si mie dar din ziua a 2-a de CM
si din a 3-a deja iau si superfact si gonal si merional...
Vezi ca superfact este la ei la clinica. Eu de-acolo l-am cumparat acum 2 luni
Bafta multa in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

samira eu mai am o sticluta de suprefact ramasa de la primul meu fiv.
nu cred ca mai fac fiv cu suprefact...o pastram in caz de. nu cred ca-ti ajunge o sticluta daca incepi din ziua 20 suprefact.
daca ai nevoie eu ti-o pot trimite prin posta romana cred (sau altceva nu ma pricep). am tinut-o la frigider si e valabila pana in 2012.

Mergi la inceput